Dustin Poirier marzy o rozpisce walk z udziałem zawodników ATT oraz braci Diaz. „The Diamond”, który w przeszłości miał zaplanowaną walkę z Natem Diazem, nadal pragnie pojedynku z gwiazdą UFC. W wywiadzie dla MMA Fighting Poirier opowiedział o potencjalnych zestawieniach zawodników ATT z rywalami z obozu braci Diaz.

Oczywiście, że chciałbym walki z Natem. Nie tylko przez to co wydarzyło się przed naszym starciem, ale to jest gość, z którym od zawsze chciałem się zmierzyć. Chcę pojedynków z ludźmi, których lubię oglądać. Zawsze oglądam walki braci Diaz – przysięgam.

Poirier miał zawalczyć z Diazem w listopadzie 2018 roku, lecz przez kontuzję musiał wycofać się z pojedynku. Diaz przy każdej okazji atakował Poiriera nie wierząc w jego problemy zdrowotne. Były tymczasowy mistrz kategorii lekkiej nie był obojętny wobec komentarzy rywala.

Czy gościa lubicie czy nie, jestem jego fanem. Myślę, że to byłaby świetna walka. Dlatego chcę się z nim bić. Dorastałem oglądając jego walki.

Zróbmy to! Trenuję z Jorge więc ma to sens. „American Top Team” vs. „Nick Diaz Academy”. Mogą zaangażować również Krona Gracie, mamy niezłych piórkowych w ATT, Charlesa Rosę czy Renato Moicano. To byłaby świetna rozpiska walk.

Chciałbym zmierzyć się z Natem w kategorii półśredniej albo lekkiej. Możemy nawet walczyć w catchweight do 165 funtów. Zrobiłbym to. Nie musielibyśmy ciąć wagi. Nie jestem małym gościem.

Wchodzę w to. Zadźwońmy do matchmakera UFC, Seana Shelby i UFC w tym momencie.

W ostatniej walce Poirier musiał uznać wyższość Khabiba Nurmagomedova. Nate przegrał z Jorge Masvidalem w pojedynku o pas „BMF”. Teraz obaj zawodnicy nie mają zaplanowanych kolejnych walk.

UFC PROWADZI ROZMOWY Z NICKIEM DIAZEM O POWROCIE DO OKTAGONU

ZAINTERESOWANY JORGE MASVIDAL O POTENCJALNEJ WALCE Z NICKIEM DIAZEM

20 KOMENTARZE

 1. Dustin chce podbić fejm i zarobić hajs dzięki Diazowi. W sumie ciekawa opcja nie zdziwię się jak Nate ubije Poiriera.

 2. Dustin chce podbić fejm i zarobić hajs dzięki Diazowi. W sumie ciekawa opcja nie zdziwię się jak Nate ubije Poiriera.

  To jest po prostu fajna i ciekawa walka. Ja z chęcią bym ją obejrzał. Kategoria lekka.

 3. Przecież to byłaby walka do jednej bramki i skończyłoby się k.o. dla Poiriera. Ale zestawienie Gracie vs Rosa lub Moicano dobre.

 4. Przecież to byłaby walka do jednej bramki i skończyłoby się k.o. dla Poiriera. Ale zestawienie Gracie vs Rosa lub Moicano dobre.

  no tak, bo tak latwo znokautowac diaza, ze mozna to przyjac jako pewnik k.o dla dustina 😀

 5. no tak, bo tak latwo znokautowac diaza, ze mozna to przyjac jako pewnik k.o dla dustina 😀

  Ko na pewno nie. Ale błagam jakie atuty (ten diaz) ma na Dustina? Dustin świetny Boks, kombinacje

  Diaz BJJ kondycję

  Dustin umie się bić przez 5 rund mocno (walka z maxem)

  To byłaby dominacja Dustina jak by nie znaleźli się w parterze,

 6. Ko na pewno nie. Ale błagam jakie atuty (ten diaz) ma na Dustina? Dustin świetny Boks, kombinacje

  Diaz BJJ kondycję

  Dustin umie się bić przez 5 rund mocno (walka z maxem)

  To byłaby dominacja Dustina jak by nie znaleźli się w parterze,

  dobra jak wg ciebie dustin ma lepszy boks od diaza, to albo trollujesz i nie chce mi sie, albo sie nie znasz i tez mi sie nie chce.

 7. dobra jak wg ciebie dustin ma lepszy boks od diaza, to albo trollujesz i nie chce mi sie, albo sie nie znasz i tez mi sie nie chce.

  Tylko gdzie ten mistyczny boks diaza? Koles jest po prostu odporny , ale w walce z Masem nie widziałem dobrego boksu

 8. Tylko gdzie ten mistyczny boks diaza? Koles jest po prostu odporny , ale w walce z Masem nie widziałem dobrego boksu

  w dwoch walkach, gdzie poskladal conora, ktory ma ten mistyczny boks.

 9. Obojętnie czy Gejczi czy Diaz dla Poiriera, jedno jest pewne w każdym wypadku będzie to kozacka bitka

 10. dobra jak wg ciebie dustin ma lepszy boks od diaza, to albo trollujesz i nie chce mi sie, albo sie nie znasz i tez mi sie nie chce.

  No to możemy tak w kółko. Dustin rozwalił Maxa na pełnym dystansie (uznawanego za dobrego Boksera)

  Naprawdę uważasz, że Diaz lepiej Boksuje od Dustina?

  Mówiłem to przed pojedynkiem z Masvidalem – a ludzie,, a co ty Diaz świetnie Boksuje, kondycja,, a jak się skończyła dobry Bokser z ciężkimi ciosami rozbił Diaza

  Wiem, że się odniesiesz do walki z Johnsonem dobra walka w wykonaniu Diaza.

  Ale serio nie dostrzegasz dobrej pracy na nogach, Łączenia kombinacji, na górę na dół (choćby dobrze wypowadzony cios w khabiba) a Conorowi to się nie udało ha, do tego jak rozbił Justina

  Diaz racja, jest niewygodny ma dobre kombinacje 1-2 ale niedoszukiwal bym się jakiegoś genialnego boksu

 11. Tylko gdzie ten mistyczny boks diaza? Koles jest po prostu odporny , ale w walce z Masem nie widziałem dobrego boksu

  Póki Conor miał kondycje, też tego nie mogłeś dostrzec, Mas nim wycieral octagon bo miał ciągle tlen. Z petitsem dobra walka ale też kilka sierpow przyjął.

 12. W lekkiej Dustin dla mnie faworytem w walce z Diazem. Do 77 Dustin teraz pasuje jak Rudy czyli nie pasuje. Ale z ta waga 165 to przesadzil… Na pewno UFC by takie gowno chcialo zorganizowac.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.