Dricus du Plessis udanie zadebiutował w organizacji „Ultimate Fighting Championship” w pojedynku z Markusem Perezem. Dricus znokautował w pierwszej rundzie Markusa Pereza, czym zdobył 15 wygraną w karierze w MMA. Po walce były mistrz KSW wypowiedział się na temat nerwów przed debiutem w UFC i swoich planach na przyszłość.

Przed tym pojedynkiem było sporo oczekiwań, spora presja. Nie mogę nawet tego wyjaśnić. Miałem wielkie wsparcie swoich rodaków, co oczywiście łączy się z presją. Myślę, że przed telewizorami siedziało 40 milionów osób w moim kraju. Nie mogę uwierzyć, że to się stało. To było podobne uczucie jakby reprezentacja mojego kraju grała w finale mistrzostw świata w Rugby.

Możesz mieć na koncie milion walk, ale jak wchodzisz pierwszy raz do oktagonu UFC i nie czujesz nerwów to jesteś w złym biznesie. To jest największy poziom jaki możesz osiągnąć. Bardzo się denerwowałem. Wiedziałem, że walczę dla UFC i znałem stawkę. Podobnie czułem się przy okazji występu na EFC – wtedy myślałem o tym, że muszę wygrać żeby dostać się do UFC. Zawsze są nerwy, mój rywal był wyżej ode mnie w rankingach, musiałem przystosować się do wielu różnych rzeczy w krótkim czasie. To nie była walka z krótkim wyprzedzeniem, to była walka z 10-letnim wyprzedzeniem.

Jeśli nie myślisz o tym żeby zostać najlepszym zawodnikiem w historii to tylko zostaniesz zbity. Chcę być najlepszym zawodnikiem w MMA. Kto jest teraz na szczycie? Nieważne, ja wyzywam do walki gościa, który ma pas mistrzowski. Cała dywizja musi dostrzec to co się wydarzyło.

Du Plessis (15-2 MMA) to były mistrz kategorii półśredniej organizacji KSW. Jedynym pogromcą w polskiej organizacji Dricusa był Roberto Soldić, z którym jego bilans walk wynosi 1-1. „Stillknocks” po występach w EFC i KSW postanowił związać się z największą organizacją MMA na świecie. Wszystkie swoje wygrane w karierze zawodnik zdobywał kończąc rywali przed czasem.

19 KOMENTARZE

 1. Jest przystojniejszy. Lepiej się sprzeda.

  Chimaev ma prawie milion followersow na insta, myślę że bedzie drugim Conorem do roku.

 2. Chimaev ma prawie milion followersow na insta, myślę że bedzie drugim Conorem do roku.

  Dircus ma lepszy brzuch, bardziej kocie ruchy i bielsze zęby.

 3. Myślę, że przed telewizorami siedziało 40 milionów osób w moim kraju.

  Myślę, że się mylisz panie Duplesis

  W RPA mieszka około 55 mln ludzi, z tego biali to około 9%.

  Bardzo się denerwowałem. Wiedziałem, że walczę dla UFC i znałem stawkę.

  No i po zaledwie pierwszym zwycięstwie, kiedy jeszcze w weekend byłeś zesrany, mówisz tak:

  Kto jest teraz na szczycie? Nieważne, ja wyzywam do walki gościa, który ma pas mistrzowski.

  Nie wiedząc nawet do kogo startujesz :DC:

  Grunt to wiara w siebie, prawda @Czeski ?:mamed:

 4. Myślę, że się mylisz panie Duplesis

  W RPA mieszka około 55 mln ludzi, z tego biali to około 9%.

  Nie widzę sprzeczności. Czarni zwyczajnie oglądali na cudzych telewizorach. :fjedzia:

 5. Nie widzę sprzeczności. Czarni zwyczajnie oglądali na cudzych telewizorach. :fjedzia:

  Ale statystycznie w RPA na jednego białego przypada tylko 1,7 TV. Poza tym gdyby czarny widział w TV białego reprezentującego RPA, to w poczuciu że zrobi mu krzywdę przez ekran telewizora od razu by zajebał w wyswietlacz:mamed:

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.