O ciekawej sprawie powiedział w rozmowie z ESPN Dominick Cruz (22-3), który na gali UFC 249 przegrał z Henrym Cejudo (16-2) na zaledwie dwie sekundy przed zakończeniem drugiej rundy. „Dominator” zasugerował, że od sędziego, Keitha Petersona, czuć było alkohol i papierosy.

„Tak naprawdę ciężko powiedzieć, że jest się całkowicie świadomym – jest się naruszonym, dostaje się cios. Byłem w tych pozycjach już wiele, wiele razy, a do końca rundy pozostało tylko kilka sekund.

Czasami myślę po prostu, że sędziowie powinni być nieco bardziej odpowiedzialni za swoje decyzje. Ten facet śmierdział alkoholem i papierosami, więc kto wie, co on robił”

Megan Olivi nie mogła uwierzyć w słowa Cruza, ten jednak szybko potwierdził po raz kolejny swoje przypuszczenia.

„Zdecydowanie. Mam nadzieję, że przebadają go na obecność używek. Wiem, ze Herb Dean jest dobry, on jest jednym z najlepszych. Kiedy tylko zobaczyłem tego sędziego, pomyślałem sobie, czy jest sposób na złożenie weta w tej sprawie i zmianę sędziego? Zastanawiam się, czy jako zawodnicy, mamy jakiś wybór? Nie jestem pewien, a chciałbym, żeby tak było”

Dla Cruza był to powrót do klatki po ponad trzyletniej przerwie. Przed przerwą 35-latek przegrał z Codym Garbrandtem, wygrywał natomiast z Urijah Faberem czy TJ Dillashawem.

W swojej karierze Dominick Cruz pokonywal między innymi Demetriousa Johnsona, Scotta Jorgensena, Josepha Benavideza czy Iana McCalla. Na ten moment nie wiadomo, kiedy będzie można spodziewać się ewentualnego powrotu „Dominatora” oraz kto będzie jego rywalem.