Derek Brunson zwycięzcą walki wieczoru UFC on ESPN+ 31! W trzeciej odsłonie starcia doświadczony Amerykanin rozbił w parterze perspektywistycznego Edmena Shahbazyana.

Derek Brunson zaczął od ciosu z lewej ręki, następnie wyprowadził kilka próbnych kopnięć, ale jego uderzenia nie dochodziły do celu. Shahbazyan zajął środek oktagonu i nie forsował tempa, obaj zawodnicy spokojnie wymieniali między sobą kolejne ciosy. Derek ruszył odważniej do przodu, trafił na szczękę swojego rywala, a następnie wyniósł Edmena i przeniósł walkę do parteru. 22-latek zdołał wstać, ale przyjął mocny łokieć od Brunsona na rozerwanie klinczu. Podrażniony Shahbazyan chciał odzyskać inicjatywę i zaczął walczyć dużo agresywniej. Brunson musiał się wycofać, żeby uniknąć kombinacji ze strony Edmena. Starszy z zawodników zdecydował się na przejście do zwarcia, jednak Shahbazyan nie dał się przetrzymać plecami do siatki. Edmenowi udało się jeszcze zadać kilka celnych uderzeń w stójce przed końcem pierwszej rundy.

Shahbazyan trafił świetnym kopnięciem pod lewy łokieć Dereka w pierwszych sekundach kolejnej odsłony. Edmen coraz lepiej sobie radził w stójce, co poskutkowało próbą obalenia ze strony Brunsona. Po krótkiej przepychance w zwarciu akcja powróciła na środek oktagonu. Derek przyjął kolejne bardzo mocne kopnięcie na korpus. Po krótkiej wymianie ciosów Amerykanin ponownie przeszedł do klinczu. Brunson zaatakował kolanem i znów oglądaliśmy wymiany w stójce. Shahbazyan został zamknięty pod siatką, przyjął kilka uderzeń i skończył z plecami przy ogrodzeniu. Brunson sprowadził przeciwnika na ziemię i skontrolował sytuację z góry. Po chwili zajął dosiad i zasypał Edmena serią uderzeń. Herb Dean był bardzo blisko przerwania tej walki, ale ostatecznie Shahbazyan przetrwał do syreny. Bardzo dobra runda w wykonaniu Brunsona.

Edmen wychodził do trzeciej rundy mocno rozbity i zmęczony. Brunson szybko zaatakował, obalił Shahbazyana i ciosami w parterze dokończył swoje dzieło zniszczenia. Derek Brunson zwycięzcą przez TKO!

185 lb: Derek Brunson pok. Edmena Shahbazyana przez TKO, runda 3, 0:26

Dla Edmena Shahbazyana (MMA 11-1) jest to pierwsza porażka w zawodowej karierze. 22-latek miał na swoim koncie już 4 wygrane pojedynki w UFC i plasował się na 9 miejscu w oficjalnym rankingu organizacji. Derek Brunson (MMA 21-7), będący w tym zestawieniu o oczko wyżej, powstrzymał jednak plany młodego zawodnika o podboju największej organizacji MMA na świecie. Amerykanin wygrał trzy walki z rzędu, w swoich poprzednich występach odprawiał Eliasa Theodorou oraz Iana Heinischa.

18 KOMENTARZE

 1. ten sam niefart co M. Oleksiejczuk w ostatnich dwóch walkach.Niby blisko k.o Shabasyan, ale się spompował dał obalić i pokazał największe braki tzn bjj.. Młody jest jednak i perspektywiczny

 2. Gdzieś czytałem artykuł, że to niby najlepszy prospekt… Przecież taki Chimaev by go dojechał z łatwością. Gość jest po prostu przeciętny, to było widać od początku, a Ci go promują na nie wiadomo kogo. Z czołówką nie ma najmniejszych szans. Zapasy słabe, kondycja słaba i stójka w miarę okej. Szybko został wyjaśniony.

 3. Gdzieś czytałem artykuł, że to niby najlepszy prospekt… Przecież taki Chimaev by go dojechał z łatwością. Gość jest po prostu przeciętny, to było widać od początku, a Ci go promują na nie wiadomo kogo. Z czołówką nie ma najmniejszych szans. Zapasy słabe, kondycja słaba i stójka w miarę okej. Szybko został wyjaśniony.

  E e e z tym Chimaevem to nie wyjeżdżaj bo dobrze wiesz jak brutalnie zgwałciłby go każdy z top 10. A zwłaszcza gość z mojego profilowego. EZ

 4. Gdzieś czytałem artykuł, że to niby najlepszy prospekt… Przecież taki Chimaev by go dojechał z łatwością. Gość jest po prostu przeciętny, to było widać od początku, a Ci go promują na nie wiadomo kogo. Z czołówką nie ma najmniejszych szans. Zapasy słabe, kondycja słaba i stójka w miarę okej. Szybko został wyjaśniony.

  Gość ma 22 lata, w tej wadze taki młokos to po prostu chuchro. Jak będzie lepiej wyciągał wnioski z porażki niż Michał, na dodatek jeszcze, jeśli młody posiada charakter sportowca to nie ma co go skreślać. Brunson ( top 10) plackiem nie jest. Chimaev jeszcze swojego Brunsona nie dostał, wiec bym się tak nim nie podniecał

 5. Gdzieś czytałem artykuł, że to niby najlepszy prospekt… Przecież taki Chimaev by go dojechał z łatwością. Gość jest po prostu przeciętny, to było widać od początku, a Ci go promują na nie wiadomo kogo. Z czołówką nie ma najmniejszych szans. Zapasy słabe, kondycja słaba i stójka w miarę okej. Szybko został wyjaśniony.

  Ksiażkowy przykład "komentarza oplota". Wyjaśniony, słaby, ten by tamtego najebał :beczka:

  Beka

 6. Juz Chimaev widze ladnie namieszal niektorym w glowach.

  Nie dziwne. Nikt oprócz niego nie pochwalił się, że go nie wpuścili do Irlandii :fjedzia:

 7. Ksiażkowy przykład "komentarza oplota". Wyjaśniony, słaby, ten by tamtego najebał :beczka:

  Beka

  Nie bij kolego – widzisz że szarak

  Każdy z nas był kiedyś szarakiem 

  :neildegrassewhoa:

 8. E e e z tym Chimaevem to nie wyjeżdżaj bo dobrze wiesz jak brutalnie zgwałciłby go każdy z top 10. A zwłaszcza gość z mojego profilowego. EZ

  Zobaczymy za jakiś czas.

 9. Ksiażkowy przykład "komentarza oplota". Wyjaśniony, słaby, ten by tamtego najebał :beczka:

  Beka

  Ale czego Ty wymagasz od nienasyconego buhaja:suchykarol:

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.