Derek Brunson chce zmierzyć się w oktagonie UFC z byłym pretendentem do tytułu mistrzowskiego kategorii średniej, Paulo Costą. Na swoim profilu na Twitterze Amerykanin zapytał o „Borrachinhę” i wyraził chęć starcia z Brazylijczykiem 12 grudnia tego roku.

Czy ktoś słyszał cokolwiek od Paulo Costy? Niech ktoś zapyta go czy jest dostępny 12 grudnia!

Brunson (21-7 MMA) wygrał trzy ostatnie starcia z rzędu. W ostatnim swoim pojedynku w oktagonie UFC zawodnik pokonał faworyzowanego Edmena Shahbazyana przez TKO. W swojej karierze Amerykanin mierzył się z m.in. Lyoto Machidą, Andersonem Silvą, Yoelem Romero czy Uriah Hallem. W przeszłości walczył też z obecnym mistrzem, Israelem Adesanyą, który pokonał go przez TKO. Obecnie zajmuje on 7. miejsce w rankingu UFC.

Costa (13-1 MMA) doznał pierwszej porażki w zawodowej karierze MMA na UFC 253, kiedy to lepszy od niego okazał się wcześniej wspomniany Adesanya. Brazylijczyk został zdominowany przez mistrza i ostatecznie znokautowany w drugiej rundzie pojedynku. Na ten moment zajmuje on 2. miejsce w rankingu – zaraz za Robertem Whittakerem.

16 KOMENTARZE

 1. Czyżby powrót słynnego niegdyś na forum kanadyjczyka, co garnki mamie kupował a sobie tylka Air Jordany?

  "gdzie pracowałem jako starszy programista za miliony monet"

  Kto ma wiedzieć o co chodzi ten wie ;D

 2. Mielone ci się przypadkiem nie przypalają ?

  A znasz kogoś ze Świnoujścia lub z Kanady ?

  Istnieją ale tylko na filmikach Warszawskich Koksów i to tylko jak totalni laicy Sebki je oglądają.

  Nie, nie przypalają mi się mielone. Tak się składa, że mówię perfekt po portualsku. Mieszkałem kilka lat w Portugalii, gdzie pracowałem jako starszy programista za miliony monet, mieszka tam MNÓSTWO Brazylijczyków. Więc wiem co piszę. Każdy Brazol jakiego znam to był przynajmniej zadbany jak nie napakowany.

 3. A ja dalej uwielbiam Paulo. Mało takich popieprzonych dzików w UFC. Wielki, napakowany ale bez sterydów dzieciak wchodzący i rozbijający (prawie) każdego tymi swoimi krótkimi rączkami. Taki Rocky Balboa UFC.

  . Trenuję z luźmi stamtąd. Tam jest kult ciała i wszyscy, których znam chodzą na siłkę i dbają o siebie. Tam niczym specjalnym jest to, że 9-latek chodzinpakować na siłownię. Dodaj do tego dobrą genetykę i masz typa testowanego 50 razy i czystego. Nie wiem skąd w Polsce takie założenie, że wszyscy doping nakurwiają i sterydy.

  Mielone ci się przypadkiem nie przypalają ?

  Mam sporo znajomych z Brazylii.

  A znasz kogoś ze Świnoujścia lub z Kanady ?

  Prawda jest taka ze sa genetyczne freaki i jest mozliwe ze costa to natural

  Istnieją ale tylko na filmikach Warszawskich Koksów i to tylko jak totalni laicy Sebki je oglądają.

 4. Nie wiem skąd w Polsce takie założenie, że wszyscy doping nakurwiają i sterydy

  Ja też nie wiem :zakręcony:, chociaż nie, czekaj…

  Soszyński i Jeleniewski o sterydach w MMA „80% czołówki UFC jest na dopingu- nie ma czystego sportu

 5. :razz:utinlaugh:

  Czyli jednak jest ktoś, kto wierzy w misję USADA

  Mam sporo znajomych z Brazylii. Trenuję z luźmi stamtąd. Tam jest kult ciała i wszyscy, których znam chodzą na siłkę i dbają o siebie. Tam niczym specjalnym jest to, że 9-latek chodzinpakować na siłownię. Dodaj do tego dobrą genetykę i masz typa testowanego 50 razy i czystego. Nie wiem skąd w Polsce takie założenie, że wszyscy doping nakurwiają i sterydy.

 6. A ja dalej uwielbiam Paulo. Mało takich popieprzonych dzików w UFC. Wielki, napakowany ale bez sterydów dzieciak

  :razz:utinlaugh:

  Czyli jednak jest ktoś, kto wierzy w misję USADA

  rozbijający (prawie) każdego tymi swoimi krótkimi rączkami.

 7. A ja dalej uwielbiam Paulo. Mało takich popieprzonych dzików w UFC.  Wielki, napakowany ale bez sterydów dzieciak wchodzący i rozbijający (prawie) każdego tymi swoimi krótkimi rączkami. Taki Rocky Balboa UFC.

  Brunson z czym do ludu?

 8. Zobaczyłbym tę waleczkę. Dobre wymiany mogłyby być. W Dereku widzę mini wersję "Rumble'a". Moim zdaniem niedoceniany zawodnik. Nie jest to może materiał na mistrza, ale dla mnie czołówka światowa.

 9. sorry darek ale ze swoja zadartą głową do góry przy każdej kombinacji bokserskiej idziesz spać po pierwszej bombie od ronaldo

 10. Costa ogarnie, aczkolwiek Brunson powinien z kimś wysoko notowanym walczyć, a nie tylko obijać gości z końcówki rankingu albo wyjaśniać młodych prospektów.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.