W ostatnim czasie wielu zawodników MMA wyraża zainteresowanie startami w ringu bokserskim. Jeden z najbardziej utalentowanych bokserów młodego pokolenia, Conor Benn, postanowił odwrócić sytuację i spróbować treningów mieszanych sztuk walki sprawdzając co jest łatwiejsze – przejście boksera do MMA czy zawodnika MMA do boksu. Zobaczcie treningi syna Nigela Benna z czołowym zawodnikiem UFC, „The Gorilla”, Darrenem Tillem.

Nie jest to pierwszy bokser, który chciał potrenować MMA z Tillem. W przeszłości Liverpoolczyk pokazywał też aspekty mieszanych sztuk walki legendzie boksu, Tysonowi Fury.

Sam Till (MMA 18-3-1) już nie może doczekać się powrotu do oktagonu największej organizacji na świecie. „The Gorilla” pod koniec ubiegłego roku zdecydował się przejść do wagi średniej. W limicie kategorii do 185 funtów zadebiutował na gali z numerem 244, gdzie niejednogłośną decyzją pokonał Kelvina Gasteluma.

Osiem miesięcy później, w lipcu, stoczył wyrównane starcie z Robertem Whittakerem. Po pięciu rundach fantastycznego boju sędziowie orzekli zwycięstwo Australijczyka. Anglik miał wystąpić na jednej z grudniowych gal UFC i zmierzyć się z Jackiem Hermanssonem, aczkolwiek ze względu na kontuzję musiał wycofał się z tego występu. Reprezentant Team Kaobon jest aktualnie sklasyfikowany na 3. miejscu w rankingu kategorii średniej UFC. Ostatnio do walki wyzywał go m.in. Marvin Vettori.

3 KOMENTARZE

  1. Conor i Ben w jednym? Zero zapasów i zero boksu.  To musi być najchujowszy i najbardziej wnerwiający zawodnik świata

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.