Razem z ogłoszeniem przedłużenia kontraktu Daniela Skibińskiego (14-5) z organizacją Babilon MMA poznaliśmy datę i miejsce kolejnego wydarzenia organizowanego przez Tomasza Babilońskiego. Jedenastą galę spod tego szyldu zobaczymy już 20 grudnia w Nowym Dworze Mazowieckim.

Głównym pojedynkiem grudniowego wydarzenia będzie walka o pas kategorii półśredniej pomiedzy aktualnym mistrzem a Marifem Piraevem (28-2-1). Starcie to będzie niezwykle ważne zarówno dla Polaka, jak i Rosjanina.

Piraev ostatnią przegraną poniósł w maju 2018 roku. Od tamtej pory stoczył aż osiem pojedynków, wszystkie zwyciężając. „Piranha” jako niepokonany zawodnik pojawił się w 2015 roku w organizacji KSW, gdzie skrzyżował rękawice z Mateuszem Gamrotem. Starcie zakończyło się na korzyść „Gamera”, który rozbił ciosami rywala w drugiej rundzie.

Rosjanin dwukrotnie miał jeszcze zawalczyć w Polsce. Z walki z Łukaszem Chlewickim na KSW 35 wykluczyły go zawodowe obowiązki – na kilka dni przed galą został on poinformowany, że jako zawodowy żołnierz musi spełnić obowiązki w swojej jednostce, w związku z czym cofnięto mu pozwolenie na wyjazd do Polski. Po raz drugi Marif Piraev w naszym kraju miał wystąpić na KSW 38, jednak zasłabł on podczas zbijania wagi i został hospitalizowany. Po tym wydarzeniu „Piranha” tylko raz wystąpił w kategorii półśredniej – pozostałe starcia toczył w wadze lekkiej. Walka ze Skibińskim będzie więc jego drugim występem w tej wadze na przestrzeni ostatnich 4 lat. W tej kategorii wygrał on jednak większość swoich zawodowych walk.

Skibiński do klatki wyjdzie z serią ośmiu zwycięstw z rzędu, podczas której pokonywał kolejno Vitaly’ego Slipenkę, Igora Michaliszyna, Łukasza Szczerka, Islama Sayeda, Davy’ego Gallona, Gianniego Melillę, Pawła Pawlaka i Adriano Rodriguesa. W grudniu Polak stanie więc przed szansą zdobycia dziewiątego zwycięstwa na przestrzeni ostatnich trzech lat.

W swojej karierze „Skiba” pokonywał również między innymi Rafała Lewonia, Michała Michalskiego czy Mariusza Radziszewskiego. Przegrywał natomiast z Kamilem Szymuszowskim czy Tomaszem Romanowskim – starcia te miały jednak miejsce na przestrzeni lat 2013 – 2015.

5 KOMENTARZE

  1. Przypominam, że Piraev to lekki, który ma rekord nabity na ogórach. Easy win dla Skiby. Niemniej w CV całkiem nieźle to będzie wyglądało.

  2. Oby karta była lepsza niż ostatnio, bo chce się wybrać. Skiba – Piraev fajna waleczka i jeszcze z dwie takie by się przydały. Może z mojego Legionowa by wzięli Łukasza Bieńkowskiego. Walczył już na Babilonie, a dawno go nie widziałem w akcji.

  3. Nie ma juz w Europie normalnych polsrednich?:travolta:Grzebyk bije typa z nizszej kat( tzn typ sie kladzie od wiatru) teraz Skiba bedzie lal typa z lekkiej. Po chuj takie zestawienia?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.