Mounir Lazzez kontuzjowany, David Zawada (MMA 17-5-0, #3 w Rankingu PL) bez rywala. Jan Błachowicz i Marcin Tybura mają jednak rozwiązanie tej sytuacji. Zaproponowali wspólnie organizacji UFC zakontraktowanie Daniela Skibińskiego (MMA 16-5-0, #1 w Rankingu PL), który mógłby ekspresowo pojawic się na Fight Island, aby zmierzyć się z „Sagatem”.

„Hej UFC, Sean Shelby, Mick Maynard. Znam kogoś, kto może wejść do tej walki. Numer jeden rankingu wagi półśredniej w Polsce, mój znajomy z klubu, Daniel Skibiński, może dołączyć do mnie na Fight Island nawet jutro”

Wpisy Tybury podał dalej mistrz organizacji UFC w wadze półciężkiej, Jan Błachowicz.

„Potwierdzam, dajcie Skibińskiemu szansę. Nie zawiedziecie się”

UFC kilkukrotnie podpisywało już kontrakty z zawodnikami, którzy mogli uratować zestawienie w ostatniej chwili z powodu wypadnięcia jednego z uczestników starcia. Tak też jest tym razem. Czy doczekamy się kolejnego Polaka w największej organizacji MMA na świecie? O tym przekonamy się zapewne w ciągu najbliższych dni.

„Skiba” kontynuuje serię dziesięciu zwycięstw z rzędu, którą rozpoczął w grudniu 2016 roku. W kolejnych walkach pokonywał Vitaly’ego Slipenkę, Igora Michaliszyna, Łukasza Szczerka, Islama Sayeda, Davy’ego Gallona, Gianniego Melillo, Pawła Pawlaka, Adriano Rodriguesa, Lom-Ali Nalgieva i Kirilla Medvedovskiego.

Pomysł podoba się również Pawłowi Kowalikowi z grupy menedżerskiej MMA Cartel, który podsumował wszystko następująco:

„Podoba mi się ten pomysł. Byłaby to świetna walka dla polskiego i europejskiego MMA. Daniel jest numerem jeden, a David numerem trzy w polskim rankingu wagi półśredniej”

24 KOMENTARZE

 1. Interesujące , jeśli do tego dojdzie to będzie fajnie , typował bym raczej Skibińskiego przez decyzję, chociaż Zawada ostatnimi czasy zaskakuję bardzo pozytywnie

 2. Troche beka z Kowalika i jego firmy…

  Zwlaszcza jesli wierzyc informacji, ze ostatni rywal Bryczka faktycznie mial juz oferte 😉

 3. Poszło już na TT. Bardzo życzę tego Skibie. Super gość i solidny zawodnik, życzę takim ludziom spełnienia marzeń a angaż w UFC pewnie tym by był.

  Gamer i Skiba na jednej rozpisce, przyjaciele od lat, debiut na tej samej gali. To byłoby coś pięknego.

  Trzymam kciuki.

 4. Dlaczego pisze to Janek, a nie Dorota? Podejrzewam, ze jeden mail i załatwione. Ciekawe jak z testami bedzie

 5. Dorota to by mu załatwiła walke o pas od razu, tylko jeszcze się do niej nie zgłosił

  Nie było tego flow …

 6. O co chodzi z Kowalikiem? Paru naszych wepchał do UFC, więc jest bez wątpienia skuteczny.  Chyba nie grymasi w wyborze przeciwników dla naszych, nie oczekuje extra wysokich stawek od UFC, dlaczego miałby być na cenzurowanym?

  I czy ktoś coś wie, czemu kiedyś Karola od niego odeszła, a to nie on wprowadził Gamera do UFC?

 7. O co chodzi z Kowalikiem? Paru naszych wepchał do UFC, więc jest bez wątpienia skuteczny.  Chyba nie grymasi w wyborze przeciwników dla naszych, nie oczekuje extra wysokich stawek od UFC, dlaczego miałby być na cenzurowanym?

  I czy ktoś coś wie, czemu kiedyś Karola od niego odeszła, a to nie on wprowadził Gamera do UFC?

  No chyba nie on, skoro Gamrot dziękował bardziej Jędrzejczyk niż jemu.

 8. Zwlaszcza jesli wierzyc informacji, ze ostatni rywal Bryczka faktycznie mial juz oferte 😉

  Rywal Bryczka mial oferte od UFC? No bez jaj kurwa…

 9. O co chodzi z Kowalikiem? Paru naszych wepchał do UFC, więc jest bez wątpienia skuteczny.  Chyba nie grymasi w wyborze przeciwników dla naszych, nie oczekuje extra wysokich stawek od UFC, dlaczego miałby być na cenzurowanym?

  I czy ktoś coś wie, czemu kiedyś Karola od niego odeszła, a to nie on wprowadził Gamera do UFC?

  Jedrzejczyk załatwiła angaż, nie Kowalik. Dlatego Gamer spierdolił z jego menadzerki, bo wiedzial ze UFC bedzie mogl tylko ogladac w telewizji, jesli on by byla dalej jego menago.

 10. O co chodzi z Kowalikiem? Paru naszych wepchał do UFC, więc jest bez wątpienia skuteczny.  Chyba nie grymasi w wyborze przeciwników dla naszych, nie oczekuje extra wysokich stawek od UFC, dlaczego miałby być na cenzurowanym?

  I czy ktoś coś wie, czemu kiedyś Karola od niego odeszła, a to nie on wprowadził Gamera do UFC?

  Kowalik upchnął w UFC za dużo korniszonów pokroju Sajewski, Piechota czy Salim. Wszyscy mieli być kozakami a kończyło się na 3 wpierdolach w żenującym stylu. Biorąc powyższe pod uwagę może być tak że matchmakerzy UFC z dystansem spoglądają na jego zawodników i jego zapewnienia o ich wspaniałych umiejętnościach.

 11. Jedrzejczyk załatwiła angaż, nie Kowalik. Dlatego Gamer spierdolił z jego menadzerki, bo wiedzial ze UFC bedzie mogl tylko ogladac w telewizji, jesli on by byla dalej jego menago.

  To chyba przez ten wąs nie chcą z nim pracować…

 12. Rywal Bryczka mial oferte od UFC? No bez jaj kurwa…

  Takie informacje pojawily sie przy okazji FEN, ale moze to Jozwiak puscil w obieg w 1 rundzie jak wydawalo sie, ze Moldawianin zaraz padnie 😉

 13. Piechota

  Wszyscy mieli być kozakami a kończyło się na 3 wpierdolach

  Oskar niestety dostal jeszcze 1 szanse( tez nie wiem po co).

  Takie informacje pojawily sie przy okazji FEN, ale moze to Jozwiak puscil w obieg w 1 rundzie jak wydawalo sie, ze Moldawianin zaraz padnie 😉

  Jozwiak to ostatnio duzo fantazjuje dlatego nie warto powielac jego farmazonow…

 14. Kowalik upchnął w UFC za dużo korniszonów pokroju Sajewski, Piechota czy Salim. Wszyscy mieli być kozakami a kończyło się na 3 wpierdolach w żenującym stylu. Biorąc powyższe pod uwagę może być tak że matchmakerzy UFC z dystansem spoglądają na jego zawodników i jego zapewnienia o ich wspaniałych umiejętnościach.

  Piechota już 4 wpierdole z rzędu, piąty w planach.

 15. Dlaczego Gamrot nie poparł Skiby w jego angażu do UFC na walkę z Mounirem? Na Twitterze sprawdziłem sam osobiście i nigdzie Gamer nie poparł swojego byłego kolegi klubowego – Daniela Skibińskiego. A to dziwne, co się stało? Chłopcy się pokłócili?

 16. Dlaczego Gamrot nie poparł Skiby w jego angażu do UFC na walkę z Mounirem? Na Twitterze sprawdziłem sam osobiście i nigdzie Gamer nie poparł swojego byłego kolegi klubowego – Daniela Skibińskiego. A to dziwne, co się stało? Chłopcy się pokłócili?

  Gamer jest za cienki w uszach by kogokolwiek popierać w angażu do UFC. On sam tam jeszcze nawet nie zadebiutował.

 17. Nie popieram tego apelu. Promowanie walki 2 Polaków miedzy sobą nie służy niczemu. Może ktoś zarzucić że Dawid nie jest Polakiem. Wyjaśniam. Jest Polakiem. Wychowany w polskiej tradycji. Dawid jest na dobrej ścieżce kariery; wygrane z mocnymi nazwiskami wiec taka walka nie ma sensu. Niech panowie zalatwia angaż w Ufc na walke z kimś innym. A jak już do tego dojdzie to moga się spotkać w drodze drabinkowej.

 18. Nie popieram tego apelu. Promowanie walki 2 Polaków miedzy sobą nie służy niczemu. Może ktoś zarzucić że Dawid nie jest Polakiem. Wyjaśniam. Jest Polakiem. Wychowany w polskiej tradycji. Dawid jest na dobrej ścieżce kariery; wygrane z mocnymi nazwiskami wiec taka walka nie ma sensu. Niech panowie zalatwia angaż w Ufc na walke z kimś innym. A jak już do tego dojdzie to moga się spotkać w drodze drabinkowej.

  Dawid Zawada nie będzie nigdy uczestnikiem jakiejkolwiek drabinki.

 19. Nie popieram tego apelu. Promowanie walki 2 Polaków miedzy sobą nie służy niczemu. Może ktoś zarzucić że Dawid nie jest Polakiem. Wyjaśniam. Jest Polakiem. Wychowany w polskiej tradycji. Dawid jest na dobrej ścieżce kariery; wygrane z mocnymi nazwiskami wiec taka walka nie ma sensu. Niech panowie zalatwia angaż w Ufc na walke z kimś innym. A jak już do tego dojdzie to moga się spotkać w drodze drabinkowej.

  Nie rozumiem troche tego dlaczego mialoby nie bic sie dwoch Polakow. To jest sport a nie wojna, rywalizacja i nie wazne jakiej nacji jest przeciwnik. W ufc na codzien bija sie Amerykanie czy Brazylijczycy pomiedzy soba i jest ok. To sport, biznes i tyle, bez ideologii. Jakby to Skibie mialo otworzyc droge do UFC to dlaczego nie? W krs jakos nikomu to nie przeszkadza

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.