W walce wieczoru gali UFC, która odbędzie się 17 października na „Fight Island”, dojdzie do bardzo długo wyczekiwanego starcia w czołówce wagi piórkowej pomiędzy Brianem Ortegą (MMA 14-1) i Chan Sung Jungiem (MMA 16-5).

Prezes amerykańskiej organizacji udzielił ostatnio obszernego wywiadu dla Sports Illustrated. White został m.in. zapytany, czy ten pojedynek będzie eliminatorem do walki o tytuł mistrzowski kategorii do 145 funtów, którego posiadaczem jest Alexander Volkanovski.

Tak, sądzę, że tak. Ten dzieciak („Koreański Zombie”) to materiał na supergwiazdę. Został powołany do wojska, będąc u szczytu swojej kariery. Potem stoczył niesamowity pojedynek z Yairem Rodriguezem. Został znokautowany na sekundę przed końcem tym szalonym łokciem. Borykał się z kilkoma kontuzjami po drodze i miał pecha. Starcie z Ortegą to wielka walka.

Jestem podekscytowany, że w końcu do tego dojdzie. Ktokolwiek wygra, dostanie walkę o pas.

Obaj zawodnicy mieli zmierzyć się ze sobą już w grudniu ubiegłego roku, aczkolwiek Amerykanin musiał wycofać się z występu ze względu na kontuzję. 29–latka zastąpił wówczas Frankie Edgar, którego Jung znokautował w pierwszej rundzie.

Dla Ortegi będzie to powrót do oktagonu po prawie dwóch latach przerwy. Swój ostatni pojedynek stoczył w grudniu 2018 roku, kiedy to przegrał z Maxem Hollowayem w walce o tytuł. „T–City” aktualnie jest sklasyfikowany na drugiej pozycji w rankingu wagi piórkowej.

Zaś „Koreański Zombie” to bez wątpienia jeden z najbardziej widowiskowych fighterów w szeregach UFC. 33–latek jest na fali dwóch zwycięstw z rzędu. W swoim ostatnim boju pokonał wspomnianego już wcześniej Edgara. Obecnie plasuje się na czwartym miejscu w rankingu.

6 KOMENTARZE

  1. Ortega po latach niebytu jedna walka miałby zapewnić sobie titleshota? Trzymam kciuki za Zomiego, gośc jest debeściak a poza tym Ortedze źle z oczu patrzy, jakas taka gnida.

  2. poza tym Ortedze źle z oczu patrzy, jakas taka gnida.

    Po tym co Ortega odpierdalał w ostatnich miesiącach to chyba każdy za Zombiem.

    A co właściwie odpierdalał?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.