Szef organizacji UFC, Dana White, skomentował niedawny debiut bokserski z udziałem Francisa Ngannou. Amerykanin co prawda nie oglądał walki z udziałem byłego mistrza amerykańskiego potentata, natomiast nie krył zdziwienia, że trwała ona 10 rund.

Ngannou w ostatnią sobotę zadebiutował, 28 października, w formule bokserskiej. „Predator” zmierzył się z Tysonem Furym w walce wieczoru gali w Riyadh w Arabii Saudyjskiej. Kameruńczyk starcie przegrał przez niejednogłośną decyzję sędziów, natomiast pozostawił na sobie dobre wrażenie. Wiele osób uważa, że to Ngannou, który zafundował Fury’emu w trzeciej rundzie nokdaun, powinien wygrać.

Zaskoczenia rezultatem byłego mistrza UFC nie krył szef organizacji Dana White. Prezydent amerykańskiego hegemona nie oglądał pojedynku z udziałem Ngannou. W rozmowie z Donaldem Trumpem Jr. w podcaście Triggered powiedział, że jest zaskoczony faktem, iż „Predator” walczył z Furym przez 10 rund.

Nie oglądałem tego pojedynku, ale fakt, że walczył 10 rund z Tysonem Furym jest szaleństwem. On właśnie to zrobił. Conor walczył 9 z 10 rund z Floydem Mayweatherem. Anthony Pettis właśnie pokonał Roya Jonesa Jr., który wiem, że ma 60 lat, czy gdzieś około tego. Nie wiem do diabła co się wydarzyło, to szalone. Nie oglądałem walki, ale to niewiarygodne, że przewalczył 10 rund.

Ngannou (MMA 17-3) ostatnią walkę w sztukach walki stoczył w styczniu 2022 na UFC 270. Wówczas na zasadach MMA pokonał Ciryla Gane jednogłośną decyzją sędziów w walce wieczoru wydarzenia. Dla Francisa była to pierwsza udana obrona tytułu mistrzowskiego kategorii ciężkiej, który zdobył nokautując wspomnianego Miocica w marcu 2021 na UFC 260.

„Predator” na początku roku odszedł z amerykańskiego hegemona, po tym jak nie mógł się dogadać w kwestiach kontraktowych. W maju Ngannou podpisał kontrakt z organizacją PFL, która zagwarantowała mu minimum jedno starcie bokserskie. Były mistrz UFC wygrywał po ciosach 12 z 17 pojedynków na zasadach MMA.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

No replies yet

...wczytuję komentarze...

Avatar of MMARocks.pl
MMARocks.pl

Cohones4Life

2,886 komentarzy 2,895 polubień

Szef organizacji UFC, Dana White, skomentował niedawny debiut bokserski z udziałem Francisa Ngannou. Amerykanin co prawda nie oglądał walki z udziałem byłego mistrza amerykańskiego potentata, natomiast nie krył zdziwienia, że trwała ona 10 rund. Ngannou w ostatnią sobotę zadebiutował, 28 października, w formule bokserskiej. „Predator” zmierzył się z Tysonem Furym w walce wieczoru gali w Riyadh w […]

Odpowiedz polub

click to expand...