Czołowy zawodnik kategorii koguciej UFC, Merab Dvalishvili, odpowiedział na krytykę ze strony Dany White’a. Prezydent UFC w przeszłości jasno dawał znać, że nie podoba mu się podejście Dvalishviliego, który nie chciał bić się z Aljamainem Sterlingiem ze względu na ich przyjaźń.

Dvalishvili to czołowy zawodnik dywizji do 61 kilogramów UFC, który na swoim koncie ma wygrane z m.in. Jose Aldo czy Petrem Yanem. Mówi się, że Gruzin w następnej walce zmierzy się z Henrym Cejudo, a wygrany tego potencjalnego starcia na pewno zbliży się do złota UFC. W rozmowie z Arielem Helwanim, Dvalishvili odpowiedział na krytykę ze strony prezydenta UFC, Dany White’a, który w przeszłości rugał go za to, że ten nie chciał bić się ze swoim przyjacielem, Aljamainem Sterlingiem, gdy ten był mistrzem.

Nie rozumiem go. Może nie rozumiem, może czegoś nie wiem. Jestem prawdziwym wojownikiem i wiem jednak na co zasługuję. Moja praca to walka i jestem na to gotowy, tyle na pewno wiem. Czasem naprawdę się stresuję. Nigdy nie byłem w takiej sytuacji. To ciężkie, wiesz? Jestem blisko pasa mistrzowskiego, ciężko trenowałem, zawsze skupiam się na następnej walce i podejdę do tego krok po kroku.

Dvalishvili (16-4 MMA) to obecnie numer 2. rankingu kategorii koguciej UFC. W ostatniej walce wygrał z Petrem Yanem przez decyzję sędziowską w marcu tego roku. Dla 32-latka była to 9. wygrana z rzędu, po której musiał przejść operację kontuzjowanej ręki. Na swoim koncie ma wygrane także z m.in. Jose Aldo, Marlonem Moraesem czy Johnem Dodsonem. Do jego potencjalnego starcia z Cejudo ma dojść na UFC 297 w styczniu 2024 roku.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

No replies yet

...wczytuję komentarze...

Avatar of MMARocks.pl
MMARocks.pl

Cohones4Life

2,870 komentarzy 2,867 polubień

Czołowy zawodnik kategorii koguciej UFC, Merab Dvalishvili, odpowiedział na krytykę ze strony Dany White’a. Prezydent UFC w przeszłości jasno dawał znać, że nie podoba mu się podejście Dvalishviliego, który nie chciał bić się z Aljamainem Sterlingiem ze względu na ich przyjaźń. Dvalishvili to czołowy zawodnik dywizji do 61 kilogramów UFC, który na swoim koncie ma […]

Odpowiedz polub

click to expand...