Szef organizacji UFC, Dana White, wypowiedział się na temat następnego pretendenta do pasa wagi lekkiej. Sternik amerykańskiego hegemona uważa, że Charles Oliveira powinien ponownie zostać zestawiony z Islamem Makhachevem.

W dniu wczorajszym, 21 października, odbyła się w obiekcie Etihad Arena w Abu Zabi gala UFC 294. Wydarzenie uświetniła rywalizacja o pas kategorii lekkiej. Islam Makhachev przystąpił po raz drugi do obrony pasa przeciwko mistrzowi wagi piórkowej Alexandrowi Volkanovskiemu. Pierwotnie rywalem Dagestańczyka miał być Charles Oliveira, jednak ten kilka dni przed pojedynkiem wypadł z powodu poważnego rozcięcia nad okiem. Makhachev szybko rozprawił się z Australijczykiem, nokautując go w pierwszej rundzie.

Szef UFC, Dana White, na konferencji po gali został zapytany o następnego rywala dla 31-latka oraz jego chęci na rywalizację o pas wagi półśredniej. Amerykanin uważa, że następnym pretendentem do pasa UFC powinien być Oliveira. Dodatkowo White wykluczył przejście Makhacheva do wyższej kategorii wagowej. Prezydent amerykańskiej organizacji uważa, że Dagestańczyk ma z kim rywalizować w wadze lekkiej.

Trzeba dać to Oliveirze. Był gotowy do walki, ale na nieszczęście doznał rozcięcia. Na te wszystkie pytania nie jestem jednak w stanie odpowiedzieć teraz. Wrócimy do domu i pomyślimy co dalej. Zapewne posiada niezbędne umiejętności do walki o drugi pas. W najbliższej przyszłości tego nie widzę. W dalszym ciągu ma się z kim tutaj bić.

Makhachev (MMA 25-1) w poprzedniej pokonał Volkanovskiego na gali lutowej UFC 284. Dagestańczyk wygrał przez jednogłośną decyzję sędziów w walce wieczoru wydarzenia. Dotychczas Makhachev zanotował dwie udane obrony mistrzowskiego pasa. 31-latek jest na fali trzynastu zwycięstw z rzędu.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

No replies yet

...wczytuję komentarze...

Avatar of MMARocks.pl
MMARocks.pl

Cohones4Life

2,878 komentarzy 2,874 polubień

Szef organizacji UFC, Dana White, wypowiedział się na temat następnego pretendenta do pasa wagi lekkiej. Sternik amerykańskiego hegemona uważa, że Charles Oliveira powinien ponownie zostać zestawiony z Islamem Makhachevem. W dniu wczorajszym, 21 października, odbyła się w obiekcie Etihad Arena w Abu Zabi gala UFC 294. Wydarzenie uświetniła rywalizacja o pas kategorii lekkiej. Islam Makhachev przystąpił po raz drugi […]

Odpowiedz polub

click to expand...