ufc dan hooker iaquinta

Dan Hooker pokonał Ala Iaquintę na gali UFC 243 przez jednogłośną decyzję.

Od początku walki to Hooker napierał do przodu, jako pierwszy rozpoczął ofensywę od niskich kopnięć. Iaquinta krążył dookoła siatki, ale nie unikał wchodzenia w wymiany z Danem. Zawodnik z Nowej Zelandii podążał za swoim przeciwnikiem, cały czas punktując niskimi kopnięciami. W połowie rundy Al przechwycił nogę Hookera i spróbował obalenia. Dan świetnie skontrował próbę sprowadzenia i zaatakował serią mocnych uderzeń na głowę Iaquinty. Po chwili Dan wpiął się za plecy Ala i rozpoczął pracę nad zapięciem duszenia. Na kilkadziesiąt sekund przed końcem pierwszej rundy Amerykaninowi udało się uciec z niebezpiecznej pozycji i zawodnicy wrócili do stójki. W tej płaszczyźnie obejrzeliśmy jeszcze kilka interesujących wymian.

Dan Hooker celnie skontrował napierającego Iaquintę po rozpoczęciu kolejnej odsłony. Al był w tej rundzie agresywniej usposobiony, jednak w dalszym ciągu nie mógł sobie poradzić z kontrolą Hookera w stójce. Dan nieustannie karcił swojego rywala niskimi kopnięciami, po których Iaquinta lądował na deskach. Amerykanin trafił Hookera mocnym prawym, ale ten dalej twardo stał na nogach. Zawodnicy coraz chętniej decydowali się na otwarte wymiany na środku oktagonu. Na półtorej minuty przed końcem rundy Iaquinta poszedł po obalenie, ale Hooker nie dał się sprowadzić na plecy. Zamiast tego, sam skontrował Ala w klinczu pod siatką. Po rozerwaniu Hooker powalił Iaquintę na ziemię jednym z ciosów. Amerykanin przetrwał jednak ciężkie chwile, szukając jeszcze przed gongiem dźwigni na nogę.

Dan Hooker w dalszym ciągu dobrze pracował low kickami i ciosami prostymi. Iaquinta szedł coraz odważniej do przodu, jednak napotykał na skuteczne kontry ze strony reprezentanta Nowej Zelandii. Iaquinta zaliczył kolejną nieudaną próbę obalenia. Hooker prowadził pojedynek w stójce, jednak Al nie dawał łatwo za wygraną. Do samego końca walki oglądaliśmy wymiany w stójce, z których w większości zwycięsko wychodził Dan. Po trzech rundach starcia, sędziowie nie mieli problemów ze wskazaniem zwycięzcy, a okazał się nim Dan Hooker.

11 KOMENTARZE

 1. Ludzie za bardzo się zachłysnęli Alem po wygranej z Lee a po tej walce już były plany na Knura i mistrza 😀 Błagam… Gość jest tak przecięty jak to tylko możliwe co pokazał już Cowboy , który też był skazywany na porażkę z Alem i teraz Hooker , który ostatnio był workiem treningowym dla Barbozy.

 2. Ludzie za bardzo się zachłysnęli Alem po wygranej z Lee a po tej walce już były plany na Knura i mistrza 😀 Błagam… Gość jest tak przecięty jak to tylko możliwe co pokazał już Cowboy , który też był skazywany na porażkę z Alem i teraz Hooker , który ostatnio był workiem treningowym dla Barbozy.

  Bo UFC musi budować sowich mistrzów, Al był elitarnym zawodnikiem póki to było jedyne zwycięstwo Khabiba w walce mistrzowskiej, teraz Khabib obskoczył na luzaka Rudego i Dustina no to o Alu można zapomnieć.

 3. 2 x 30-27? Pierwsza runda jak nic 10-8 i tylko jeden sędzia to widział. 5 ciosów Ala do kilkudziesięciu Hookera.

  Największym sukcesem Iaquinty wciąż pozostaje wpierdol od Kebaba.

 4. Ludzie za bardzo się zachłysnęli Alem po wygranej z Lee a po tej walce już były plany na Knura i mistrza 😀 Błagam… Gość jest tak przecięty jak to tylko możliwe co pokazał już Cowboy , który też był skazywany na porażkę z Alem i teraz Hooker , który ostatnio był workiem treningowym dla Barbozy.

  Niekoniecznie się z Tobą zgodzę co do przeciętności Ala. Bardziej mi pasuje opinia @Ludwiczek napisana post nad Twoim.

  To twardy skurwiel, porządny rzemieślnik. Tacy zawodnicy są potrzebni z trzech powodów:

  1. żeby oddzielać ziarno od plew (gatkeeper)

  2. żeby prawdziwe gwiazdy miały nad kim błyszczeć

  3. Jako doskonały wypełniacz kart. Zawsze da dobrą bitkę oraz w razie czego jest gotowy na zastępstwo. To bardzo ważna funkcja!

 5. hooker 15 razy większy od Ala i wykorzystał to jak profesor. Al totalnie rozpracowany zapewne już wcześniej przez sztab Dana, wystarczyło w klatce wypełnić gameplan

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.