michał kita damian grabowski

W połowie maja 2019 roku w organizacji KSW zadebiutował Damian Grabowski, jeden z najbardziej doświadczonych zawodników wagi ciężkiej w Polsce. W pierwszej walce w okrągłej klatce Damian pokonał w ładnym stylu Karola Bedorfa. Do drugiej walki Grabowskiego w KSW jeszcze nie doszło i wygląda na to, że trzeba będzie jeszcze na takie starcie nieco poczekać.

Wojsław Rysiewski, dyrektor sportowy KSW, został zapytany o osobę Damiana w audycji „Jurasówka” i powiedział:

Mamy z Damianem ważny kontrakt. Nawet zaproponowaliśmy mu walkę na kolejną galę, ale Damian powiedział, że nie chce walczyć z Polakami. […] Woli poczekać na duże gale i zagraniczne nazwisko.

Rysiewski dodał również, że najbliższe gale ze względu na ograniczenia związane z koronawirusem planowane są w oparciu o zawodników z Polski.

W rozmowie poruszono również temat rewanżowego pojedynku pomiędzy Damianem Grabowskim i Michałem Kitą. Panowie mieli okazję zawalczyć z sobą w roku 2010 i starcie zakończyło się przez rozcięcie na twarzy Kity już w pierwszej rundzie. Od tamtego czasu wiele mówiło się o rewanżu, do którego nigdy nie doszło.

Od lat powtarzam, że ten rewanż powinien się odbyć. Dwaj legendarni polscy ciężcy w topie od ponad 10 lat. Ich pierwszy pojedynek, mam wrażenie, że to była pierwsza poważna walka wagi ciężkiej w polskim MMA. […] Zawsze rozcięcie pozostawia pewien niedosyt. Uważam, że to jest walka, nawet za 5 lat, którą warto będzie zrobić, bo panowie ewidentnie za sobą nie przepadają, mają pewne rzeczy do wyjaśnienie i powinni to wyjaśnić w klatce. Po to robimy ten sport, żeby robić pojedynki, które są o coś. A tu na pewno jest o co walczyć.

18 KOMENTARZE

 1. Bedzie ciezko ale teraz jest ten czas aby odgrzac wystygniete zestawienia i obliczu niszy nowych gwiazd organizowac walki wyczekiwane a jednoczesnie troche zapomniane. Grabowski vs Kita 2, Drwal vs Khalidov, Drwal vs Materla

 2. Walki dawno nie widziałem ale z tego co pamiętam to Kita nawet lekko prowadził do tego up kicka, ciekawe jakby było w rewanżu

 3. Ja osobiście nie mam ochoty na odgrzanego kotleta, no ale jakby juz do tej walki doszlo to wiadomo obejrzę. Lepsze to niz kolejny krol nokautu z Brazylii albo jakis Domingos 🙂

 4. To jest chyba odpowiedź na proponowaną chyba przez Belforta ligę emerytów.

  Starzy wyjadacze są po to aby sprawdzać młode wilki, aby młodzi zawodnicy mieli się na kim wypromować.

 5. A moze zrobic by taki szol w TV. Kita i Graba zostana trenerami dwoch zespolow skladajacych sie z amatorskich zawodnikow MMA. Wszystkich zamknie sie w domu bez kontaktu ze swiatem zewnetrznym (cos jak Big Brother). Ci zawodnicy beda trenowac pod okiem naszych ciezkich mistrzow, a po paru tygodniach najlepsi, wylonieni w drodze eliminacji, zawalcza ze soba na gali KSW, gdzie walka finalowa bedzie od lat wyczekiwany rewanz na szczycie krolewskiej kategorii – Grabowski vs. Kita. Only on PPV !

 6. A moze zrobic by taki szol w TV. Kita i Graba zostana trenerami dwoch zespolow skladajacych sie z amatorskich zawodnikow MMA. Wszystkich zamknie sie w domu bez kontaktu ze swiatem zewnetrznym (cos jak Big Brother). Ci zawodnicy beda trenowac pod okiem naszych ciezkich mistrzow, a po paru tygodniach najlepsi, wylonieni w drodze eliminacji, zawalcza ze soba na gali KSW, gdzie walka finalowa bedzie od lat wyczekiwany rewanz na szczycie krolewskiej kategorii – Grabowski vs. Kita. Only on PPV !

  :razz:utinlaugh:

 7. A moze zrobic by taki szol w TV. Kita i Graba zostana trenerami dwoch zespolow skladajacych sie z amatorskich zawodnikow MMA. Wszystkich zamknie sie w domu bez kontaktu ze swiatem zewnetrznym (cos jak Big Brother). Ci zawodnicy beda trenowac pod okiem naszych ciezkich mistrzow, a po paru tygodniach najlepsi, wylonieni w drodze eliminacji, zawalcza ze soba na gali KSW, gdzie walka finalowa bedzie od lat wyczekiwany rewanz na szczycie krolewskiej kategorii – Grabowski vs. Kita. Only on PPV !

  Świetny pomysł, do wygrania spersonalizowany materac z grawerem ze złotych nici:razz:utinlaugh:

 8. Uważam, że to jest walka, nawet za 5 lat, którą warto będzie zrobić

  Kurwa, za 15 nawet. Normalnie będą się lali na balkoniki i worki z moczem.

 9. Wojek, dawaj ku*wa Bedorfa z Włodarkiem, a nie wymyślasz jakieś spóźnione rewanże z dupy 😉

  Aż tak źle Karolowi życzysz? :razz:utinlaugh:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.