Cris Cyborg dowiedziała się kiedy i z kim zadebiutuje w nowej dla siebie organizacji Bellator MMA. Brazylijka zmierzy się z Julią Budd, aktualną mistrzynią kategorii piórkowej kobiet organizacji. Walka odbędzie się 25 stycznia w Inglewood w Kalifornii.

Cyborg (21-2 MMA) po przygodzie w UFC postanowiła ponownie współpracować ze Scottem Cokerem, z którym poznała się w Strikeforce. Dana White nie chciał, aby Cris kontynuowała karierę w oktagonie, dlatego zawodniczka musiała znaleźć nowego pracodawcę. W ostatnim pojedynku pokonała po jednogłośnej decyzji sędziowskiej Felicię Spencer na UFC 240. Była to pierwsza wygrana po porażce z rąk Amandy Nunes na UFC 232.

Budd (13-2 MMA) ma na swoim koncie 7 walk w Bellator MMA – wszystkie wygrała. 36-latka zwyciężyła 11 razy z rzędu. Na Bellator 214 trzeci raz obroniła swój tytuł mistrzowski, który zdobyła w marcu 2017 roku.

Nie wiadomo jeszcze jak będzie nazywało się styczniowe wydarzenie, na której dojdzie do pojedynku obu pań.

5 KOMENTARZE

  1. Tak na prawdę statystycznie Julia Budd to raz w roku broni tytuł swój, a nie parę razy chociaż. Scott szef Bellatora boi się, że obecna mistrzyni wyłapała by przed świętami wprdol od Cybrogowej? :zakręcony: Ciekawe, czy te 4 miesiące przygotowania dadzą Czempionce odpowiedni obóz.

  2. Budd jest na większej bombie niż Cyborg, żeby nie było zdziwienia. Scott i Cyborg psiapsiółki, ale to jest biznes a nie lizanie się po fiutkach.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.