Dana White szybko zaprzeczył informacjom o potencjalnej walce Kamaru Usmana z Conorem McGregorem. „The Notorious” od dłuższego czasu wspominał, że bardzo chciałby zostać mistrzem trzech kategorii wagowych w UFC. Teraz mistrzem dywizji do 77 kilogramów jest wspomniany Usman. Co ciekawe, „The Nigerian Nightmare” nie ma nic przeciwko pojedynkowi z McGregorem, który w przeszłości występował już w kategorii półśredniej. Prezydent UFC nie jest jednak w tym momencie zainteresowany taką walką.

Słuchaj, w następnej walce Usman zmierzy się z jednym z tych gości. Będzie to jeden z tej trójki: Colby, Masvidal i Edwards. Nie będzie to Conor McGregor.

Wolałbym zobaczyć obronę tytułu kategorii półśredniej niż obronę pasa BMF. Wszystko jest możliwe, ale teraz takie pojedynki mają sens.

White nie był przekonany kto będzie kolejnym rywalem Usmana w oktagonie UFC. W ten weekend w kategorii półśredniej odbędzie się także ciekawa walka dwóch czołowych zawodników. Tyron Woodley, który domaga się rewanżu z Kamaru, zmierzy się z wschodzącą gwiazdą dywizji, Gilbertem Burnsem. Będzie to walka wieczoru pierwszej gali po powrocie UFC do Las Vegas po pandemii.

Warto wspomnieć, że zaostrza się także konflikt pomiędzy Colbym Covingtonem a Jorge Masvidalem. Zawodnicy, którzy niegdyś byli przyjaciółmi, teraz nie mają najlepszych relacji. „The Chaos” po odejściu z American Top Team otwarcie mówi o pojedynku z „Gamebredem”. Najbliższe tygodnie prawdopodobnie pokażą jakie zamiary wobec czołówki zawodników kategorii półśredniej ma „Ultimate Fighting Championship”.

Zobacz także: Jorge Masvidal reaguje na odejście Colby’ego Covingtona z ATT

10 KOMENTARZE

 1. Jak T-Wood wygra powinien dostać rewanż.

  Pojebany? Za co? Masvidal z Usmanem musie sie odbyc. Ewentualnie kolba z Masem tez byloby mocne!

 2. Zupełnie nie rozumiem czemu Danka wymienił Colbę jako potencjalnego rywala. Bardzo go nie lubi i chce dla niego kolejnego wpierdolu?  czy o co chodzi?

 3. Pojebany? Za co? Masvidal z Usmanem musie sie odbyc. Ewentualnie kolba z Masem tez byloby mocne!

  Oczywiście mam na myśli po następnej obronie głupmana z Edwardsem czy Masvidalem.

  A Woodley za to niepojebany kolego, że przegrał tylko z Usmanem. Wcześniej 4 razy jednak pas obronił.

  P.S. Ja też zanim nie przepadam, ale liczą się fakty.

 4. Zupełnie nie rozumiem czemu Danka wymienił Colbę jako potencjalnego rywala. Bardzo go nie lubi i chce dla niego kolejnego wpierdolu?  czy o co chodzi?

  Właśnie chodzi o to ze Dana lubi takich zawodników jak Kolba, tym więcej niepotrzebnych komentarzy, tym więcej gadania o UFC. A wpierdolu w tamtej walce nie widziałem, chyba że sędziowie coś zjebali na kartach

 5. to on jeszcze k..wa nie wie kto nastepny dla Usmana, drabinki, rankingi, walki o tytuł pierwszego pretendenta? chyba te pojęcia nie mieszczą się w zasobie słów Łysego

 6. Oczywiście mam na myśli po następnej obronie głupmana z Edwardsem czy Masvidalem.

  A Woodley za to niepojebany kolego, że przegrał tylko z Usmanem. Wcześniej 4 razy jednak pas obronił.

  P.S. Ja też zanim nie przepadam, ale liczą się fakty.

  Niby tak, ale ta walka nie była nawet bliska. Oczywiście nic nie odejmuję Woodleyowi, bo pas bronił 4 razy tak jak wspomniałeś. Jakby nie było to Usman go zmiażdżył w każdym aspekcie walki, a w półśredniej jest zbyt wielu pretendentów żeby już teraz dawać rewanż po tak jednostronnej walce i hamować dywizję. Czekają Edwards, Masvidal, nawet ten Fonzie z Argentyny ma chyba 7 wygranych w UFC z rzędu.

  Teraz tak to widzę:

  Usman vs Jorge – Edwards ma lepszy win streak, ale ta walka zarówno sportowo jak i marketingowo się broni, a Mas młodszy już nie będzie, więc UFC pewnie teraz będzie chciało tę walkę zestawić, a nie ukrywam że bardziej interesuje mnie te zestawienie niż walka Leona o pas już teraz

  Edwards vs Ponzinibbio

  Woodley/Burns vs Colba

  Z  zestawień zawodników którzy są daleko od walki o pas, ale mogą się niedługo do niej zbliżyć to w tej wadze chciałbym zobaczyć Neal vs Luque (ale by to była bitka!) i Thompson vs Chiesa.

  Ta waga ma pretendentów na lata, bo tak naprawdę już teraz jest 3 zawodników którzy zasługują na TS.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.