Dustin Poirier dzięki swojemu doświadczeniu może porównać wielu zawodników czołówki kategorii lekkiej. Zawodnik mierzył się z w przeszłości z m.in. Khabibem Nurmagomedovem, Eddiem Alvarezem, Justinem Gaethje czy Conorem McGregorem. Zapytany przez fana na Twitterze kto bił najmocniej z jego przeciwników, Poirier nie miał wątpliwości – wskazał Irlandczyka.

Pojedynek McGregora z Poirierem był pierwszym, sporym sprawdzianem dla Conora. Wielu obserwatorów twierdziło wtedy, że nie bił się jeszcze z rywalem tego kalibru. Jak wiemy „The Notorious” poradził sobie świetnie w walce z Amerykaninem nokautując go w pierwszej rundzie.

Teraz Poirier nie miałby nic przeciwko rewanżowi z McGregorem, który zapowiada powrót do oktagonu UFC na początku 2020 roku. Informacje na temat jego walki nie zostały jeszcze potwierdzone. Jego rywalem prawdopodobnie nie będzie jednak „The Diamond”, a Donald Cerrone. Jeśli chodzi o Dustina, ten musi przejść rehabilitację po operacji biodra.

20 KOMENTARZE

 1. Kornik w wywiadzie mówił, że ciosy Conora nie są tak potężne że "przestawiają zawodnika", ale bolą najbardziej i przyrównał je do punktowych uderzeń młotkiem.

 2. kto bił konia najmocniej z jego przeciwników, Poirier nie miał wątpliwości – wskazał Irlandczyka.

  :wow: afera końska w UFC

 3. Trochę dziwne, bo walczył z piórkowym Conorem który imo pojedyńczym ciosem tylko jak trafi idealnie odłącza a w tyle zostawił Johnsona który go wbił w deski oktagonu albo bestie Gaethje który trzy ostatnie walki to brutalne ko po prawym i obaj byli w lekkiej.

  Z kolei Aldo twierdzi że Conor bił słabo xD

  Imo nie wierzę w takie dowody anegdotyczne kto bił najmocniej, tak samo w boksie mamy spory o faktyczną moc Wildera.

  Jak dla mnie, tylko pomiary w laboratorium pozwalają stworzyć jakąś hierarchię.

 4. Wg Szpilki Wilder też bije słabo. A wiadomo, że takie jebnięcie nokautujące w łeb bardziej znieczula niż boli, więc wszystko się zgadza.

 5. Co by zostało z Makgregora, gdyby zabrakło mu tego piekielnego lewego? Skończyłby jak Big Rigg :einsteinsmoke:

  Dziadek z baru pozostał niewzruszony po tym piekielnym lewym.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.