Walka Joanny Jędrzejczyk (MMA 16-4) z Weili Zhang (MMA 21-1) zakończyła się zwycięstwem Chinki. Sędziowie niejednogłośnie orzekli, że pas zostaje na biodrach obecnej mistrzyni. Nie zmienia to jednak faktu, że obie zawodniczki dały jedną z najlepszych walk w historii żeńskiego MMA.

Kobiece MMA jednak nie po drodze stoi zawodnikom z Dagestanu. Dwa lata temu Khabib Nurmagomedov (MMA 28-0) zabłysnął seksistowskimi komentarzami, które zamieścił na swoim koncie na Twitterze, które brzmiały:

Mam bardzo dobrą radę dla kobiet. Bądźcie wojowniczkami w swoim domu. I jeszcze jedna rada. Zawsze kończ swojego męża. Bij go naprawdę mocno.

Tweeta usunął, ale wszystkie media zdążyły już o tym napisać i na mistrza wagi lekkiej posypała się wtedy druzgocąca jego poglądy krytyka. Teraz podobny błąd zrobił Islam Makhachev (MMA 18-1), który najwidoczniej zażenowany walką Jędrzejczyk z Zhang, napisał:

To nie jest sport dla kobiet.

Na tę wiadomość szybko zareagował nie kto inny jak Conor McGregor (MMA 22-4), który pochwalił obie zawodniczki za fenomenalny bój oraz skrytykował Islama za takie starożytne poglądy, nazywając go absolutnym kretynem.

65 KOMENTARZE

 1. Kobiece MMA jednak nie po drodze stoi zawodnikom z Dagestanu. Dwa lata temu Khabib Nurmagomedov (MMA 28-0) zabłysnął seksistowskimi komentarzami, które zamieścił na swoim koncie na Twitterze, które brzmiały:

  Mam bardzo dobrą radę dla kobiet. Bądźcie wojowniczkami w swoim domu. I jeszcze jedna rada. Zawsze kończ swojego męża. Bij go naprawdę mocno.

  Tweeta usunął, ale wszystkie media zdążyły już o tym napisać i na mistrza wagi lekkiej posypała się wtedy druzgocąca jego poglądy krytyka

  To chyba nie o twitta chodziło, tylko o to:

 2. To chyba nie o twitta chodziło, tylko o to:

  Widać, że to jakiś kraj arabski jak na takie coś biją mu brawo. Serio, ciężko być fanem Khabiba. Umiejętności królewskie, ale mentalność średniowieczna.

 3. Eee, aż tak długo by pisał tweeta?

  Ze tyle czasu by potrzebował, żeby islam leżał obok jak kłoda panie Marku

 4. Coś mi mówi, że ciężko byłoby temu Islamowi dogodzić i znaleźć odpowiedni sport dla kobiet…

 5. Widać, że to jakiś kraj arabski jak na takie coś biją mu brawo. Serio, ciężko być fanem Khabiba. Umiejętności królewskie, ale mentalność średniowieczna.

  Sredniowiecze to byl prawdziwy postep cywilizacyjny, naukowy i technologiczny, ale pozniej przyszlo oswiecenie, a w raz z nim zacofanie i degrengolada.

 6. Umiejętności królewskie, ale mentalność średniowieczna.

  Możesz wyjąć człowieka z lepianki z gówna, ale nie wyjmiesz lepianki z gówna z człowieka. Oraz jego mentalnego przyrodzenia z okrężnicy kozy.

 7. Widać, że to jakiś kraj arabski jak na takie coś biją mu brawo. Serio, ciężko być fanem Khabiba. Umiejętności królewskie, ale mentalność średniowieczna.

  A czemu nie można mu kibicować i odrzucić ideologię w tym wszystkim? Mam go w dupie na codzien, jednak gdy wchodzi do oktagonu to mu kibicuje, gdyż doceniam to, jak poświęcił życie dla MMA, doceniam to ile pracy włożył, żeby być gdzie jest, doceniam to, że jest absolutnym dominatorem z zestawem umiejętności wręcz z kosmosu. Nie rozumiem, dlaczego ciężko kibicować takiemu zawodnikowi, jednocześnie odrzucając jakie prytwanie reprezentuje poglądy. Nie mam absolutnie żadnego problemu oddzielić tych dwóch spraw, mając wypieki podczas oglądania go w oktagonie i jednocześnie nie zgadzając się z ideologią która wyznaje w życiu prywatnym.

 8. A czemu nie można mu kibicować i odrzucić ideologię w tym wszystkim? Mam go w dupie na codzien, jednak gdy wchodzi do oktagonu to mu kibicuje, gdyż doceniam to, jak poświęcił życie dla MMA, doceniam to ile pracy włożył, żeby być gdzie jest, doceniam to, że jest absolutnym dominatorem z zestawem umiejętności wręcz z kosmosu. Nie rozumiem, dlaczego ciężko kibicować takiemu zawodnikowi, jednocześnie odrzucając jakie prytwanie reprezentuje poglądy. Nie mam absolutnie żadnego problemu oddzielić tych dwóch spraw, mając wypieki podczas oglądania go w oktagonie i jednocześnie nie zgadzając się z ideologią która wyznaje w życiu prywatnym.

  A ja nie rozumiem czemu Ty nie rozumiesz jego niechęci do Khabiba chciałbym też dodać, że rozumiem Twój punkt widzenia. Czemu nie możesz zrozumieć, że niektórzy ludzie nie potrafią zrozumieć i zaakceptować takich poglądów.

 9. A ja nie rozumiem czemu Ty nie rozumiesz jego niechęci do Khabiba chciałbym też dodać, że rozumiem Twój punkt widzenia. Czemu nie możesz zrozumieć, że niektórzy ludzie nie potrafią zrozumieć i zaakceptować takich poglądów.

  Rozumiem jego niechęć do Khabiba, po prostu pokazuje, że jest możliwe kibicowanie mu będąc chrześcijaninem. Tyle.

 10. Rozumiem jego niechęć do Khabiba, po prostu pokazuje, że jest możliwe kibicowanie mu będąc chrześcijaninem. Tyle.

  Myślę, że on sobie doskonale zdaję z tego sprawę, że tak można też xD

 11. Myślę, że on sobie doskonale zdaję z tego sprawę, że tak można też xD

  Wiele razy pisał, że nie. Stąd mój post.

 12. A czemu nie można mu kibicować i odrzucić ideologię w tym wszystkim? Mam go w dupie na codzien, jednak gdy wchodzi do oktagonu to mu kibicuje, gdyż doceniam to, jak poświęcił życie dla MMA, doceniam to ile pracy włożył, żeby być gdzie jest, doceniam to, że jest absolutnym dominatorem z zestawem umiejętności wręcz z kosmosu. Nie rozumiem, dlaczego ciężko kibicować takiemu zawodnikowi, jednocześnie odrzucając jakie prytwanie reprezentuje poglądy. Nie mam absolutnie żadnego problemu oddzielić tych dwóch spraw, mając wypieki podczas oglądania go w oktagonie i jednocześnie nie zgadzając się z ideologią która wyznaje w życiu prywatnym.

  Nie można. Wręcz nie wyobrażam sobie kibicowania komuś bez jakiekolwiek przywiązania do tej osoby. To takie totalne odczłowieczenie. Kibicowałem Bensonowi Hendersonowi nie dlatego, że był zajebistym zawodnikiem, ale też z powodu jego charakteru, osobowości, tego co mówił, jak się zachowywał i jaką ideologię wyznawał. Naprawdę przy całej swojej inteligencji nie jestem w stanie wyobrazić sobie jak można kibicować zawodnikowi, który przeczy wszystkiemu w co ja wierzę, przecież to absurd. Gdyby ktoś zwyzywał Ci matkę, żonę, dziecko, ogólnie pluł na Ciebie i wszystko co kochasz, też byś mu kibicował bo odrzucasz jego ideologię? Sportowcy powinni sobą coś reprezentować i jeśli nie jest to tożsame z tym co ja wyznaję, czemu miałbym takiemu komuś kibicować? Tylko dlatego, że jest dobry? Dla mnie to abstrakcja i nieludzkie podejście, wręcz jakieś robotyczne do sportu.

 13. @Cloud serio ?

  Nie no, to jest kłamstwo akurat 🙂 Typowałem na Khabiba w walce z Conorem bo uważam go za lepszego zawodnika i mega doceniam jego umiejętności, którymi często się na forum zachwycam.

 14. Nie można

  Jak widać można, jestem tego najlepszym przykładem.

  Nie no, to jest kłamstwo akurat 🙂 Typowałem na Khabiba w walce z Conorem bo uważam go za lepszego zawodnika i mega doceniam jego umiejętności, którymi często się na forum zachwycam.

  Jakie kłamstwo? Wiele razy pisałeś, że nie można mu kibicować będąc chrześcijaninem. Nie chce mi się szukać postów.

 15. Jak widać można, jestem tego najlepszym przykładem.

  Jakie kłamstwo? Wiele razy pisałeś, że nie można mu kibicować będąc chrześcijaninem. Nie chce mi się szukać postów.

  A co to za roznica czy jestes muslimem czy chrzescijaninem. Akurat w kwestii kobiet to katole i muslimy maja bardzo zblizona opinie.

 16. A co to za roznica czy jestes muslimem czy chrzescijaninem. Akurat w kwestii kobiet to katole i muslimy maja bardzo zblizona opinie.

  Co?

 17. A co ma do roboty? King is back, Queen is in Ass… Oboje się obwołali Royal Familly,  a dostali w dupe.  Ten pierwszy od mieszkanća z zadupia Rosji , a JJ  od kobiety co wpierdzielała szczury i psy za małolata… Też mi Queen and King. Jessica Atreides to była królowa.

    https://pl.wikipedia.org/wiki/Lady_Jessika

  :razz:ociesznymirek:

  Coś mi mówiło aby przed spaniem sprawdzić cohones, nie zawiodłem się :lesnarhappy::cmgkeepgoing:

 18. A co ma do roboty? King is back, Queen is in Ass… Oboje się obwołali Royal Familly,  a dostali w dupe.  Ten pierwszy od mieszkanća z zadupia Rosji , a JJ  od kobiety co wpierdzielała szczury i psy za małolata… Też mi Queen and King. Jessica Atreides to była królowa.

    https://pl.wikipedia.org/wiki/Lady_Jessika

  :razz:utinlaugh:

 19. Nie można. Wręcz nie wyobrażam sobie kibicowania komuś bez jakiekolwiek przywiązania do tej osoby. To takie totalne odczłowieczenie. Kibicowałem Bensonowi Hendersonowi nie dlatego, że był zajebistym zawodnikiem, ale też z powodu jego tatuaży.

 20. Widać, że to jakiś kraj arabski jak na takie coś biją mu brawo. Serio, ciężko być fanem Khabiba. Umiejętności królewskie, ale mentalność średniowieczna.

  Kibicuje jego umiejętnościom. Mam gdzieś jego poglądy i życie prywatne

 21. A czemu nie można mu kibicować i odrzucić ideologię w tym wszystkim? Mam go w dupie na codzien, jednak gdy wchodzi do oktagonu to mu kibicuje, gdyż doceniam to, jak poświęcił życie dla MMA, doceniam to ile pracy włożył, żeby być gdzie jest, doceniam to, że jest absolutnym dominatorem z zestawem umiejętności wręcz z kosmosu. Nie rozumiem, dlaczego ciężko kibicować takiemu zawodnikowi, jednocześnie odrzucając jakie prytwanie reprezentuje poglądy. Nie mam absolutnie żadnego problemu oddzielić tych dwóch spraw, mając wypieki podczas oglądania go w oktagonie i jednocześnie nie zgadzając się z ideologią która wyznaje w życiu prywatnym.

  Bez kitu kurwa. Jakbyśmy mieli roztrząsać każdego poglądy to nie byłoby  komu kibicować. Ten gej, ten muzułmanin, tamten lewak, ten rudy, jeszcze inny damski bokser a kolejny wszystko razem. Jebać to. Ja kibicuję Khabibowi bo w oktagonie jest z innego świata w porównaniu do jego rywali. Prawdziwy kunszt sportowy.

  W :showdatass: mam to co robi poza klatką. Szwagrem moim nie będzie żebym miał się tym przejmować. Ołtarza mu budować na chacie nie będę, ale nie przeszkadza mi to w kibicowaniu podczas pojedynku.

  Proste.

 22. ten makaczew to chyba z tej samej wanny co khabib, to co sie dziwicie :fjedzia: choc w tym przypadku wjebał sobie samobója bo to była najlepsza walka na tej gali także niech zamknie morde i wróci wąchać jajca bo tylko tyle potrafi::jondance::

 23. A co ma do roboty? King is back, Queen is in Ass… Oboje się obwołali Royal Familly,  a dostali w dupe.  Ten pierwszy od mieszkanća z zadupia Rosji , a JJ  od kobiety co wpierdzielała szczury i psy za małolata… Też mi Queen and King. Jessica Atreides to była królowa.

    https://pl.wikipedia.org/wiki/Lady_Jessika

  Joel romero się wjebał komuś na konto i próbuje cos przekazać cohones

  :razz:utinlaugh:

 24. A co to za roznica czy jestes muslimem czy chrzescijaninem. Akurat w kwestii kobiet to katole i muslimy maja bardzo zblizona opinie.

  Podaj argumenty, klamco. Katolicyzm jako jedyny nie jest seksistowski.

 25. Nie można. Wręcz nie wyobrażam sobie kibicowania komuś bez jakiekolwiek przywiązania do tej osoby. To takie totalne odczłowieczenie. Kibicowałem Bensonowi Hendersonowi nie dlatego, że był zajebistym zawodnikiem, ale też z powodu jego charakteru, osobowości, tego co mówił, jak się zachowywał i jaką ideologię wyznawał. Naprawdę przy całej swojej inteligencji nie jestem w stanie wyobrazić sobie jak można kibicować zawodnikowi, który przeczy wszystkiemu w co ja wierzę, przecież to absurd. Gdyby ktoś zwyzywał Ci matkę, żonę, dziecko, ogólnie pluł na Ciebie i wszystko co kochasz, też byś mu kibicował bo odrzucasz jego ideologię? Sportowcy powinni sobą coś reprezentować i jeśli nie jest to tożsame z tym co ja wyznaję, czemu miałbym takiemu komuś kibicować? Tylko dlatego, że jest dobry? Dla mnie to abstrakcja i nieludzkie podejście, wręcz jakieś robotyczne do sportu.

  Widzę, że jesteś wychowany w tradycji japońskiej. Szanuję, ale ja staram się oddzielać kwestie intelektualne od umiejętności sportowych, dlatego w ogóle mogę oglądać ten sport. Nie szukam tu uniesień światopoglądowych. Wystarczy mi, że czasem dam się ponieść dyskusji na forum, zazwyczaj szybko żałuję. Zawodnicy MMA zbyt dużo czasu poświęcają na ciężki trening, żeby mieli jeszcze możliwość rozwijania się intelektualnie na tyle, żeby ich wypowiedzi mogły pretendować do czegoś na co spoglądał bym bez przymrużenia oka.

 26. Coonor McGregor i Joanna Jędzrzejczyk czy też Tyson Fury tak się nakręcili tym nazywaniem siebie Królami czy Królowami, że przez to swoje p-lenie wywołali Korona Wirusa (nie chinole),a dziś nawet Papież nie dał rady i nie wyszedł do wiernych. Coraz więciej zarażonych Koroną. ..

 27. Islam i Chabib też nie powinni uprawiać MMA (jeśli pojawiają się nagrody pieniężne+ tutaj więcej), bo według islamu jest to haram (zakazne). Niby oni mogą być z jakiejś bardzo 'niszowej' szkoły nauczania, ale sam powiedział, że Allah nie będzie z jego walk zadowolony. Te walki uliczne, to gadanie, że sprawi mu przyjemność niszczenie Conora, to 100 milinów za walkę z Floydem to się kupy nie trzyma.

 28. Islam i Chabib też nie powinni uprawiać MMA (jeśli pojawiają się nagrody pieniężne+ tutaj więcej), bo według islamu jest to haram (zakazne). Niby oni mogą być z jakiejś bardzo 'niszowej' szkoły nauczania, ale sam powiedział, że Allah nie będzie z jego walk zadowolony. Te walki uliczne, to gadanie, że sprawi mu przyjemność niszczenie Conora, to 100 milinów za walkę z Floydem to się kupy nie trzyma.

  Traktują pewnie jako dżizja na niewiernych 😉

 29. Podaj argumenty, klamco. Katolicyzm jako jedyny nie jest seksistowski.

  Ilu apostolow bylo kobietami?

 30. Prawda jest taka, że nie tylko zacofani muzułmanie krytykują żeńskie mma. Nie akceptuje go też znaczna część ludzi w naszym kraju i nie chodzi mi tu o konserwatystów. Wystarczy poczytać komentarze w sportowych sekcjach takich portali jak Gazeta.pl czy wp.pl – a to media raczej z odchyłem centrowo-lewicowym. To, co jest akceptowane u mężczyzn, który powiedzmy, że muszą dać upust swojemu testosteronowi, jest postrzegane jako groteska u kobiet. Zwłaszcza, gdy epatuje się zdjęciami twarzy Polki i Chinki po walce. Prywatnie tego nie oceniam, bo nie oglądam żeńskiego mma, ale społeczny odbiór wydaje się być co najmniej umiarkowanie krytyczny.

 31. :juanlaugh:

  Ilu apostolow bylo kobietami?

  Mi się wydaje, że to jednak sprawa kulturowa i rozwoju norm społecznych nie katolicyzmu jako takiego, bo w dawnych czasach we wszystkich praktycznie obszarach kobiety były tam gdzie UFC (w dupie). A de facto według założeń katolicyzmu jedynym człowiekiem-człowiekiem wyniesionym do chwały wsadzenia na jeden z tronów nieba do królowania wszystkim świętym zrobił kobietę (Jezusa uznaje się za człowieka-Boga zarazem). Ponadto w starożytności zakazane było w Judaizmie aby kobiety przebywały w tym samym pomieszczeniu na modlitwie z kapłanami, a Jezus zasiał ferment pozwalając kobietom przebywać razem z nimi w takich sytuacjach. Podobnie sytuacja ma się z nie wiem…Joanną D'arc wynoszoną na ołtarze czy polską królową Jadwigą, którą się czcziło. Ja bym nie powiedział, że katolicyzm sam w sobie umniejsza rolę kobiety (aczkolwiek są motywy jak kobiety nie będące kapłanami), raczej to poziom/stanowisko społeczeństwa/nasycenie januszostwem na dany moment bardziej dyktowało i rezonowało w zakresie pozycji kobiet w społeczeństwie.

  Nie żebym tutaj chciał bardzo polemizować, ale stawianie tego na równi z islamem gdzie kobieta to przedmiot, a nie podmiot, a zapinanie małych dziewczynek może być ok to żart (chyba, że zwykłe trollolo).

 32. KRUL by tego islama zlikwidował w 12 sekund

  A potem nagłówki gazet "Krul Connnor Mcgregor likwiduje Islam, Europa bezpieczna!"  :antonio:

 33. Mi się wydaje, że to jednak sprawa kulturowa i rozwoju norm społecznych nie katolicyzmu jako takiego, bo w dawnych czasach we wszystkich praktycznie obszarach kobiety były tam gdzie UFC (w dupie). A de facto według założeń katolicyzmu jedynym człowiekiem-człowiekiem wyniesionym do chwały wsadzenia na jeden z tronów nieba do królowania wszystkim świętym zrobił kobietę (Jezusa uznaje się za człowieka-Boga zarazem). Ponadto w starożytności zakazane było w Judaizmie aby kobiety przebywały w tym samym pomieszczeniu na modlitwie z kapłanami, a Jezus zasiał ferment pozwalając kobietom przebywać razem z nimi w takich sytuacjach. Podobnie sytuacja ma się z nie wiem…Joanną D'arc wynoszoną na ołtarze czy polską królową Jadwigą, którą się czcziło. Ja bym nie powiedział, że katolicyzm sam w sobie umniejsza rolę kobiety (aczkolwiek są motywy jak kobiety nie będące kapłanami), raczej to poziom/stanowisko społeczeństwa/nasycenie januszostwem na dany moment bardziej dyktowało i rezonowało w zakresie pozycji kobiet w społeczeństwie.

  Nie żebym tutaj chciał bardzo polemizować, ale stawianie tego na równi z islamem gdzie kobieta to przedmiot, a nie podmiot, a zapinanie małych dziewczynek może być ok to żart (chyba, że zwykłe trollolo).

  kultura europejska to jest mieszanka, nie da się wszystkiego sprowadzić do chrześcijaństwa – kultura antyczna i chrześcijańska zostały zawłaszczone przez ludy barbarzyńskie (upadek Rzymu), a te zazwyczaj nie były aż tak patriarchalne jak te z Bliskiego Wschodu i koło się zamyka 😀 tak jest od tysięcy lat. Rzym też był wyjatkowo patriarchalny.

 34. Mi się wydaje, że to jednak sprawa kulturowa i rozwoju norm społecznych nie katolicyzmu jako takiego, bo w dawnych czasach we wszystkich praktycznie obszarach kobiety były tam gdzie UFC (w dupie). A de facto według założeń katolicyzmu jedynym człowiekiem-człowiekiem wyniesionym do chwały wsadzenia na jeden z tronów nieba do królowania wszystkim świętym zrobił kobietę (Jezusa uznaje się za człowieka-Boga zarazem). Ponadto w starożytności zakazane było w Judaizmie aby kobiety przebywały w tym samym pomieszczeniu na modlitwie z kapłanami, a Jezus zasiał ferment pozwalając kobietom przebywać razem z nimi w takich sytuacjach. Podobnie sytuacja ma się z nie wiem…Joanną D'arc wynoszoną na ołtarze czy polską królową Jadwigą, którą się czcziło. Ja bym nie powiedział, że katolicyzm sam w sobie umniejsza rolę kobiety (aczkolwiek są motywy jak kobiety nie będące kapłanami), raczej to poziom/stanowisko społeczeństwa/nasycenie januszostwem na dany moment bardziej dyktowało i rezonowało w zakresie pozycji kobiet w społeczeństwie.

  Nie żebym tutaj chciał bardzo polemizować, ale stawianie tego na równi z islamem gdzie kobieta to przedmiot, a nie podmiot, a zapinanie małych dziewczynek może być ok to żart (chyba, że zwykłe trollolo).

  W Koranie tez znajdziesz fragmenty, ktore zaprzeczaja jak to nazwales,ze kobieta jest przedmiotem.

  "Święta Księga islamu wskazuje na wzajemną zależność kobiety i mężczyzny (3,195), których relacje powinny być wypełnione miłością i miłosierdziem (30,21). Jako członkini wspólnoty wiernych kobieta ma równe prawa z mężczyzną. Oboje są tak samo odpowiedzialni za wypełnianie obowiązków islamu i podlegają zbawieniu. Za największą z kobiet uważa się Marię, matkę Jezusa. W tradycji muzułmańskiej szczególnym szacunkiem obdarzone są żony i córka Mahometa. Dotyczy to przede wszystkim pierwszej żony, Chadidży i córki, Fatimy."

  A na przyklad w 10 przykazaniach od Boga naszego, masz napisane. Nie bedziesz pozadal zony blizniego swego, ani zadnej rzeczy ktora jego jest. 😉

 35. Dagestanski orzeł jest muzułmaninem zatem wierzy w Mahometa a jego świętym pismem jest koran. Czyż nie ? Otóż właśnie tak jest.

  Cóż to koran mowi o kobietach?

  Pierwsze dwa pkt xd…

  • Mężczyzna pod każdym względem przewyższa kobietę: …niewiasty postępować powinny ze wszelką, przystojnością, a mężowie tak samo z niemi, ale mężowie mają stopień wyżej nad niewiastami (2:228).
  • Kobieta jest istotą pustą i bezmyślną: Czyż powiedzą, że Przedwieczny jest ojcem tak wymyślnego stworzenia jako jest córka, której młodość przebiega na ubieraniu się i przyozdabianiu i która zawsze spiera się bezzasadnie? (43:17).

  Zatem Nurma i tak delikatnie sie o kobitach odniósł. Czasy sa inne i kobiety dzis mogą robić co chcą. Wiec jeśli chcą się bic w klatkach to niech się biją.

 36. Dagestanski orzeł jest muzułmaninem zatem wierzy w Mahometa a jego świętym pismem jest koran. Czyż nie ? Otóż właśnie tak jest.

  Cóż to koran mowi o kobietach?

  Pierwsze dwa pkt xd…

  • Mężczyzna pod każdym względem przewyższa kobietę: …niewiasty postępować powinny ze wszelką, przystojnością, a mężowie tak samo z niemi, ale mężowie mają stopień wyżej nad niewiastami (2:228).
  • Kobieta jest istotą pustą i bezmyślną: Czyż powiedzą, że Przedwieczny jest ojcem tak wymyślnego stworzenia jako jest córka, której młodość przebiega na ubieraniu się i przyozdabianiu i która zawsze spiera się bezzasadnie? (43:17).

  Zatem Nurma i tak delikatnie sie o kobitach odniósł. Czasy sa inne i kobiety dzis mogą robić co chcą. Wiec jeśli chcą się bic w klatkach to niech się biją.

  Tak na szybko z Biblii:

  Kobieta niechaj się uczy w cichości z całym poddaniem się. Nauczać zaś kobiecie nie pozwalam ani też przewodzić nad mężem, lecz [chcę, by] trwała w cichości… Zbawiona zaś zostanie przez rodzenie dzieci. (1 Tm 2,11)

  Kobiety mają na tych zgromadzeniach milczeć; nie dozwala się im bowiem mówić, lecz mają być poddane jak to Prawo nakazuje. A jeśli pragną się czegoś nauczyć, niech zapytają w domu swoich mężów! (1 Kor 14,34)

  Mężczyzna zaś nie powinien nakrywać głowy, bo jest obrazem i chwałą Boga, a kobieta jest chwałą mężczyzny…Podobnie też mężczyzna nie został stworzony dla kobiety, lecz kobieta dla mężczyzny. (1 Kor 11,7)

  Żony niechaj będą poddane swym mężom, jak Panu, bo mąż jest głową żony, jak i Chrystus – Głowa Kościoła: On Zbawca Ciała. Lecz jak Kościół poddany jest Chrystusowi, tak i żony mężom we wszystkim. (Ef 5,22)

 37. Ja to ogolnie zgadzam sie z tym Machaczaka cos tam ale nie, ze baby zamykac w domu, tylko ogolnie nie bawi mnie zenski sport. Ogladajac jakies zawody chce widziec czlowieka u szczytu swoich fizycznych mozliwosci. W przypadku kobiet jest to niemozliwe bo zawsze bedzie facet, ktory zrobi to lepiej/bardziej spektakularnie a niektore kobiece wersje sportow sa, delikatnie mowiac nie do obejrzenia. jakies takie w zwolnionym tempie i jakby sie ogladalo 8b na eskaesach. Sa oczywiscie wyjatki, chocby Aska ale ogolnie jak jest walka kobiet na gali to wiem, ze moge sobie w tym czasie np postawic klocka:lol:    Oczywiscie pewne i sa sporty gdzie kobiety wygladaja lepiej np figurowa jazda na lodzie i pewnie jeszcze znalazloby sie kilka innych ale to nie moje klimaty. Zakazac bym nie zakazywal ale ogladac nie mam zamiaru bo po prostu wieje nuda.

 38. Ja to ogolnie zgadzam sie z tym Machaczaka cos tam ale nie, ze baby zamykac w domu, tylko ogolnie nie bawi mnie zenski sport. Ogladajac jakies zawody chce widziec czlowieka u szczytu swoich fizycznych mozliwosci. W przypadku kobiet jest to niemozliwe bo zawsze bedzie facet, ktory zrobi to lepiej/bardziej spektakularnie a niektore kobiece wersje sportow sa, delikatnie mowiac nie do obejrzenia. jakies takie w zwolnionym tempie i jakby sie ogladalo 8b na eskaesach. Sa oczywiscie wyjatki, chocby Aska ale ogolnie jak jest walka kobiet na gali to wiem, ze moge sobie w tym czasie np postawic klocka:lol: Oczywiscie pewne i sa sporty gdzie kobiety wygladaja lepiej np figurowa jazda na lodzie i pewnie jeszcze znalazloby sie kilka innych ale to nie moje klimaty. Zakazac bym nie zakazywal ale ogladac nie mam zamiaru bo po prostu wieje nuda.

  logika bezsenensowna. szczyt ludzkich możliwości, jeśli chodzi o sztuki walki to waga ciężka, reszta walczaków to sportowcy "upośledzeni" łącznie z szanownym Islamem, kobiecy sporty walki w kategoriach tego "upośledzenia" niewiele różnią się od lżeszjych kategorii męskich

 39. logika bezsenensowna. szczyt ludzkich możliwości, jeśli chodzi o sztuki walki to waga ciężka, reszta walczaków to sportowcy "upośledzeni" łącznie z szanownym Islamem, kobiecy sporty walki w kategoriach tego "upośledzenia" niewiele różnią się od lżeszjych kategorii męskich

  jak najbardziej sensowna bo pisalem ogolnie o sporcie, nie tylko o SW.  Nie chce mi sie rozwijac tematu

  kobiecy sporty walki w kategoriach tego "upośledzenia" niewiele różnią się od lżeszjych kategorii męskich

  no nie zartuj stary, to ja juz wole te smieszno-lekkie meskie kategorie wagowe w MMA ogladac niz jakiekolwiek baby, z niewielkimi, pojedynczymi wyjatkami

 40. jak najbardziej sensowna bo pisalem ogolnie o sporcie, nie tylko o SW. Nie chce mi sie rozwijac tematu

  a ja pisałem o mma,  ta logika jest bezsensowna,  w szczególności w sportach gdzie są podziały na kategorie wagowe, tam wręcz jest śmieszna. dla takie Fure'go facet czy kobieta metr sześćdziesiąt nie ma większej różnicy, padają na strzała, tylko taki niewyrośnięty Islam, musi sobie czymś poprawić ego, więc dla niego punktem odniesienia to będą kobiety, bo od jakiegoś kozaka z piórkowej czy koguciej mógłby wyhaczyć strzała; trzeba spojrzeć prawdzie w oczy, taki Makaczajew czy jak mu tam może sobie zgrywać twardziela, ale Ngannou go robi piardnięciem;

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.