Kamaru Usman uważa, że Colby Covington popełnił ogromny błąd nie akceptując walki z Leonem Edwardsem na marcowej gali UFC.

Po tym jak Khamzat Chimaev wypadł z walki z Anglikiem, Dana White wyznał, że jest zainteresowany starciem Edwardsa z Covingtonem. Zestawienie nie zostało jednak sfinalizowane, a ostatecznie „Rocky” zmierzy się 13 marca w Las Vegas z Belalem Muhammadem. W rozmowie z MMA Junkie Usman stwierdził, że Covington powinien zaakceptować taki pojedynek.

Myślę, że on popełnił ogromny błąd, wielki błąd. Kto odrzuca wypłatę? On to zrobił. To straszne. Nie można tak robić. Może mu nie brakuje pieniędzy, ale nie można odrzucić wypłaty. Oczywiście przegapił też szansę przypomnienia o sobie fanom.

Siedzi i żąda walki o pas twierdząc, że wystarczająco dużo już zrobił. Po pierwsze, nie jesteś ulubieńcem UFC. Nie jesteś. Nie możesz więc tak po prostu siedzieć i żądać. Nie jest też tak, że sprzedajesz wiele PPV. Nie robisz tego. Patrząc więc na to i żądania – dla mnie to śmieszne. Myślę, że najlepsze co może teraz zrobić żeby dostać walkę o pas mistrzowski to wejść do klatki i walczyć. Co byłoby lepsze od pokonania gościa, który jest 3. w rankingu? Jest teraz na topie, wierzy, że zasługuje na walkę o pas mistrzowski. Jaki sposób na uzyskanie starcia o tytuł byłby lepszy niż pokonanie Edwardsa? Nie zaakceptował tego starcia i popełnił ogromny błąd.

Obaj panowie mierzyli się już ze sobą w przeszłości. Wtedy to Usman znokautował Covingtona w ostatniej rundzie niezwykle wyrównanego pojedynku. Do dzisiaj Colby w wielu wywiadach wspomina, że to on wygrywał te starcie i został oszukany przez arbitra, który według niego niesłusznie przerwał pojedynek.

Teraz o walkę z Covingtonem nawołuje były pretendent, Gilbert Burns. Po przegranej z Usmanem na UFC 258, „Durinho” daje znać w mediach społecznościowych, że jest zainteresowany walką z „The Chaosem”. W ostatnim czasie sporo mówiło się także o zestawieniu Colby’ego z byłym przyjacielem, Jorge Masvidalem. Obaj mieli być trenerami nadchodzącej edycji TUF, lecz według różnych źródeł plany UFC się nie powiodą.

Na ten moment Covington zajmuje 1. miejsce w rankingu UFC, zaraz za mistrzem, Kamaru Usmanem. Poniżej w zestawieniu są Gilbert Burns, Leon Edwards, Jorge Masvidal i Stephen Thompson.

17 KOMENTARZE

 1. Usman – ulubieniec UFC i ultrasprzedawca PPV

  :juanlaugh:

  Jest mistrzem, w dodatku można powiedzieć, że dosyć dominującym czego dowiódł chociażby w ostatnim występie.

  Charyzmą nie powala to fakt, ale tematem jest Colby i trudno nie zgodzić się z Martym, że odmawiając takiej walki nie tylko zrezygnował z wypłaty, ale również z okazji wywalczenia sobie szansy na ts.

 2. Jest mistrzem, w dodatku można powiedzieć, że dosyć dominującym czego dowiódł chociażby w ostatnim występie.

  Charyzmą nie powala to fakt, ale tematem jest Colby i trudno nie zgodzić się z Martym, że odmawiając takiej walki nie tylko zrezygnował z wypłaty, ale również z okazji wywalczenia sobie szansy na ts.

  Z tym nie dyskutuję. Przypomniało mi się tylko jak ktoś tu wrzucał wyniki ppv iluś tam gal i jego były słabiutkie… a może to był Khabib…

  :zakręcony:

 3. Dlaczego miałby brać walke na zastępstwo z nie pełnym obozem? Marty bawi się w Seuna Selby i wybiera przeciwników dla rywali

 4. odezwal sie gosc co szuka latwych wyplat zebrzac o rewanz z masvidalem albo conorem

  A dlaczego ma tego nie robić? Koleś wyczyścił całą kategorię więc w jego przypadku żebrząc o walkę z Conorem czy Masem , które są kasowe nie jest to jakieś złe.

 5. A dlaczego ma tego nie robić? Koleś wyczyścił całą kategorię więc w jego przypadku żebrząc o walkę z Conorem czy Masem , które są kasowe nie jest to jakieś złe.

  Bo medialnie koles nie jest zadnym nazwiskiem, moze dlatego. Dla przykładu na takiego Diaza ludzie potrafia kupic ppv, a Usman wciaz jest najnudniejszym mistrzem w historii

 6. Bo medialnie koles nie jest zadnym nazwiskiem, moze dlatego. Dla przykładu na takiego Diaza ludzie potrafia kupic ppv, a Usman wciaz jest najnudniejszym mistrzem w historii

  Tylko , że Diaz jest medialny przez Conora bo wcześniej był nikim przed duże N. Colby próbuje ale to jest klasyczny przykład zmarnowanej spermy i koleś totalnie #nikogo.Usman jest jaki jest ale wyczyścił kategorie to raz a dwa jak mówiłem. Kto jak kto ale on kasowej walki ma prawo się domagać.

 7. Bo medialnie koles nie jest zadnym nazwiskiem, moze dlatego. Dla przykładu na takiego Diaza ludzie potrafia kupic ppv, a Usman wciaz jest najnudniejszym mistrzem w historii

  Oglądałeś jego dwie ostatnie walki, czy powtarzasz tylko frazesy bazując na pojedynku z Masem?

 8. Oglądałeś jego dwie ostatnie walki, czy powtarzasz tylko frazesy bazując na pojedynku z Masem?

  Przeciez walka z Masem byla jego jedna z ostatnich

 9. Tak, a walka z Colbym, albo Burnsem też nudne?

  Ale to chyba bardziej zasluga jego przeciwników niz jego samego ze mieli pojecie o parterze. Inaczej byloby nudne przytulanie jak w jego kilkunastu walkach

 10. Ale to chyba bardziej zasluga jego przeciwników niz jego samego ze mieli pojecie o parterze. Inaczej byloby nudne przytulanie jak w jego kilkunastu walkach

  Jak przeciwników, toć jakby Usman nic nie robił to by nie skończył żadnego z nich. Potrzeba dwóch do tanga

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.