king_mo_czerwien

Muhammed “King Mo” Lawal (MMA 14-4, 1 NC) kiedyś powiedział, że chce walczyć w takiej kategorii wagowej, która przyniesie mu największy zysk. W swej pierwszej w tym roku walce, zaplanowanej na lutową galę Bellator 134 otrzyma kolejną szansę sprawdzenia swoich umiejętności w walce z zawodnikiem wagi ciężkiej. Temu sprawdzianowi podda go były zawodnik UFC, Cheick Kongo (MMA 22-9-2).

Takie zestawienie potwierdził oficjalnie w programie The MMA Hour Scott Coker:

Zorganizujemy taki superfight i będzie to spełnienie próśb jednego z uczestników, który od wielu miesięcy domagał się przeniesienia do wyższej kategorii wagowej. Pomyślałem sobie, dobrze, to może być najlepszy czas na to. King Mo zawalczy w wadze ciężkiej, a jego przeciwnikiem będzie Cheick Kongo, a data tego superfightu to 27 lutego. Chyba prosił mnie o to od pięciu miesięcy. Wciąż powtarzał: „Hej, chce walczyć w wadze ciężkiej.” Potem zaś mówił, że chce przejść do wagi średniej. Następnie mówił, że pokona każdego z dwóch wymienionych dywizji. Powiedział też, że chciałby zawalczyć z Kongiem. W końcu mu odpowiedziałem: „Proszę bardzo. Zróbmy to”.

Nawet Cocker nie potrafił stwierdzić, czy King Mo poważnie myśli o zdobyciu pasa wagi ciężkiej i radził cierpliwie wyczekiwać rozwoju wydarzeń:

Zobaczmy, jak potoczy się ta walka. Sam Cheick Kongo był zaskoczony takim zestawieniem. Pytał się mnie, czy na pewno będzie to walka w wadze ciężkiej. Nie wierzył, że King Mo zdecydował się na ten ruch. Będę bacznie przyglądał się temu starciu i ocenię postawę King Mo, a w przypadku pozytywnej opinii przygotujemy mu kilka kolejnych walk w wadze ciężkiej, jeżeli dalej będzie chciał w niej walczyć.

To będzie piąta walka Lawala w wadze ciężkiej. Jego kariera rozpoczęła się w 2008 roku od dwóch zwycięskich starć w tej kategorii. Pokonał wtedy Travisa Wiuffa (MMA 73-20, 1 NC) i Fabia Silvę (MMA 13-7). W następnym roku pokonał Marka Kerra (MMA 15-11, 1 NC) oraz Mike’a Whiteheada (MMA 27-7).

King Mo swoją ostatnią walkę stoczył w listopadzie ubiegłego roku na gali Bellator 131. Przez techniczny nokaut pokonał Joego Vedepo (MMA 17-9).

Z kolei Cheick Kongo ostatni raz walczył w grudniu ubiegłego roku na gali Bellator 123. Duszeniem zza pleców zmusił do poddania Lavara Johnsona (MMA 18-10).

Gala Bellator 134 odbędzie się 27 lutego.

1 KOMENTARZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.