Były zawodnik a obecnie barwny komentator poczynań UFC i walk, Chael Sonnen opowiedział w swoim najnowszym wideoblogu o powrocie Conora McGregora do walk, zestawieniu z Donaldem Cerrone oraz wadze w jakiej odbędzie się pojedynek. Poniżej przetłumaczony cały filmik:

Dana White przychodzi i oznajmia walkę Conora McGregora z Donaldem Cerrone, która odbędzie się w połowie stycznia i z jakiegoś powodu w wadze półśredniej. Przyjrzyjmy się temu bliżej. To, że Conor wraca i zawalczy z Kowbojem – spoko, to wszystko wiedzieliśmy już, to były stare wieści, które po prostu stały się oficjalne. Jednak waga półśrednia? Nie tylko zmieni się dynamika tej walki, ale też potencjalna ścieżka dalszej kariery w 2020 roku. Conor McGregor ma tylko dwie walki, które doczekały końcowego gongu i które poszły na jego korzyść: z Maxem Hollawayem i Natem Diazem 2. Jaki z tego wniosek? Conor kończy swoje walki przed czasem.

Tak jak Mike Tyson powiedział „Jeśli szukasz skończenia w walce i nie uda ci się ta sztuka – nie wygrasz przez decyzję.”. Jest w tym sporo prawdy. To jest takie przydepnięcie pedału gazu, pójście w sprint – co właśnie Conor McGregor robi, wchodzi w tryb sprintu. Wystarczy posłuchać co Conor miał do powiedzenia w pierwszej walce z Natem Diazem: „Trafiałem go tak mocnymi ciosami, które kładły wszystkich moich poprzednich rywali na deski, a Diaz cały czas stał twardo na nogach! Ja go uderzałem wszystkim co mam i przez to nie byłem efektywny w podziale sił na rundy”, co można w zasadzie skrócić do „zmęczyłem się, więc przestałem walczyć”. Podczas drugiej walki, Conor znacznie mądrzej prowadził walkę, był bardziej taktyczny. Jednak potrafimy wyciągnąć z tego trafny wniosek, że niektóre z ciosów Conora, niektóre jego trafienia, nie mają takiego samego impaktu w wadze półśredniej jak miały w wadze lekkiej.

Conor vs Masvidal

Po co więc ta walka w półśredniej? Myślałem, że zła krew panuje między nim a Khabibem. Myślałem, że jego największy beef jest właśnie z Khabibem. A jak dobrze pamiętam, to Irlandczyk jakiś miesiąc temu wyzywał do walki Frankiego Edgara w wadze lekkiej. Wszystkie przesłanki, które mieliśmy do tej pory, dotyczące jego walki, sugerowały wagę lekką. Dlatego sądzę, że to sztuczka UFC, dają nam walkę w wadzę w której chcieliśmy ujrzeć Conora, ale nie której się spodziewaliśmy. Gdyby McGregor zawalczył w 155 lbs z „Kowbojem”, to wydaje mi się, że byłby faworytem tak 3 do 1, może troszkę mniej. To jednak nie ma odzwierciedlenia w 170 lbs. Szczególnie mając na uwadze to, że Conor nie jest znany z ground’and’pound, ani z tego, że będzie w stanie cię poddać. Znany jest z tego, że jest jednopłaszczyznowy – to stójkowicz!

Wróćmy jednak do Mike’a Tysona. Gdyby Mike miał walkę oraz gdybym miał kryształową kulę i jedynym faktem, który ta kula by mi wywróżyła to informacja, że Mike nie znokautuje swojego rywala – w takiej sytuacji nie stawiasz już tak pewnie na Tysona. Nie chcę tutaj skreślać McGregora, chcę jedynie przekazać moją opinię, że dzięki tym dodatkowym piętnastu funtom, walka stała się ciekawsza.

Szansa na znokautowanie „Kowboja” w wadze półśredniej znacząco zmalała! Więc teraz, drogi fanie Conora McGregora, muszę cię zapytać wprost: Jeśli Conor nie znokautuje Donalda, to jak z nim wygra? Masz kilka opcji, możesz odpowiedzieć, że po pięciu rundach wygra decyzją, że podda „Kowboja”, że użyje ground’and’pound i będzie kontrolować rywala na macie jak Daniel Cormier – okej, możesz tak powiedzieć, ale ciężko o takie predykcje spoglądając na bilans McGregora.

Co więc oznacza przejście Irlandczyka do wagi półśredniej? Widzieliśmy go już przecież w tej wadze by później zejść znowu do wagi lekkiej. Możliwe, że właśnie tak samo teraz postąpi… Uznajmy jednak, że tym razem zostanie 170 lbs. Wszyscy się możemy zgodzić, że jego walki z Natem Diazem miały sens i działały. A czy walka z Nickiem Diazem nie przykułaby waszej uwagi tak jak ostatnio potencjalny bój Nicka z Jorge Masvidalem? A jeśli mówimy o Masvidalu, Daniel Cormier raz pięknie to ujął w ramy „Jaka walka jest w stanie połączyć ludzi? Zatrzymać ich w bezruchu, by rzucali wszystko co w tej chwili robią i oglądali widowisko?”. No właśnie, czy jesteście mi w stanie powiedzieć, że walka Conor McGregor vs Jorge Masvidal nie byłaby taka? Waga półśrednia jest ostatnie w kropce. Masvidal jest pełnoprawnym pretendentem do tytułu. Co dla Masvidala ma więcej sensu? Czekać na walkę o pas czy wziąć pojedynek z Nickiem Diazem/Conorem McGregorem? UFC może spokojnie zestawić Leona Edwardsa o pas.

Gdy więc Dana White ogłosił pojedynek w 170 lbs, otworzyło to całkiem nowe ścieżki kariery dla Conora. Wygra z „Kowbojem”? Będzie mógł zrobić co tylko mu się podoba, nawet zejść do 155 lbs. Jednak zapamiętajcie moje słowa: Conor idzie po Jorge Masvidala.

16 KOMENTARZE

 1. Wg mnie Donald może to ugrać, walka jest w 77 gdzie Donald nie musi zbijac tyle kg a i tak będzie większy od Conora.

  Kondycja raczej też po stronie Donalda.

 2. Wg mnie Donald może to ugrać, walka jest w 77 gdzie Donald nie musi zbijac tyle kg a i tak będzie większy od Conora.

  Kondycja raczej też po stronie Donalda.

  Chael ma też słuszne argumenty + to co Ariel Helwani powiedział; może i "Kowboj" przegrał dwa ostatnie starcia, ale to były pojedynki z czołowymi kocurami, a kij wie co Conor robił przez ostatni rok.

 3. Chael ma też słuszne argumenty + to co Ariel Helwani powiedział; może i "Kowboj" przegrał dwa ostatnie starcia, ale to były pojedynki z czołowymi kocurami, a kij wie co Conor robił przez ostatni rok.

  Walczyl w pubach

  :razz:utinlaugh:

 4. Spieprza przed Chabibem 😆

  Walki z Cowboyem, Natem i Masvidalem chętnie obejrzę ale przewiduje że poza Donaldem będzie miał ciężko w tej wadze i hype train się może wykoleić.

  Wszystko zależy od przygotowania i formy w jakiej wyjdzie do klatki.

 5. W 77 to walka pol na pol jak dla mnie. Na pewno nie jest faworytem takim jakim bylby w lekkiej. Ja widze oczami wyobrazni ze go Donald poddaje…

 6. Sonnen też już odleciał w swoim narcyźmie. Jak waga półśrednia jest w kropce? Za dwa tygodnie jest walka o pas, dodatkowo jest kilku naturalnych pretendentów (Masv, Edwards, Ponzinibbio) i kilku solidnych i medialnych zawodników (Wonderboy, RDA, Lawler), do tego jest mega gwiazda Diaz. Co ten Sonnen pieprzy, że ta waga jest w kropce O.o

 7. Sonnen też już odleciał w swoim narcyźmie. Jak waga półśrednia jest w kropce? Za dwa tygodnie jest walka o pas, dodatkowo jest kilku naturalnych pretendentów (Masv, Edwards, Ponzinibbio) i kilku solidnych i medialnych zawodników (Wonderboy, RDA, Lawler), do tego jest mega gwiazda Diaz. Co ten Sonnen pieprzy, że ta waga jest w kropce O.o

  Chyba w planach Sonnena jest powrót do UFC w celu zbawienia tej wagi.. innego powodu do przypieprzania się nie widzę.

  Ma rację, tak szczerze, jedyną opcja Lucky lucka jest wytrzymanie dwóch rund i szukanie poddania. Jeżeli ten twiterowy, dziadkowy pogromca go nie znokautuje wcześniej.. to kauboj ma duże szanse to wygrać. I mam nadzieję że go skręci jak precla. #kaubojmuziz:kis:

 8. Dzisiaj mi się śniło,że Donek wali szpica na skroń kondona w rundzie 3 i nie ma co zbierać.

  :robertmakeup:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.