cezary kęsik

Podczas marcowej gali TFL Cezary Kęsik obronił pas mistrzowski wagi średniej w starciu z Georgim Lobzhanidze, wygrywając z Gruzinem przez TKO po ciosach w parterze. „Lubelski czołg”, który walczy również dla KSW, zapowiedział po tym starciu, że jest gotów na walkę o pas ze Scottem Askhamem. Teraz, gdy mistrzem KSW został Mamed Khalidov, Kęsik byłby otwarty na starcie z Mamedem, o czym powiedział w rozmowie dla serwisu Sport.pl.

Starcie z Mamedem? Takich propozycji się nie odrzuca, więc na pewno bym skorzystał. Mamed to ikona tego sportu, ale nie był nigdy żadnym moim idolem. Bardzo dobry zawodnik i tyle.

Kęsik dodał też, że najprawdopodobniej wróci do klatki KSW podczas grudniowej gali organizacji.

Jeśli w grudniu wygram, to będę miał rekord 13-0, co sprawia, że kolejna walka powinna już być o pas. Podejrzewam jednak, że właściciele KSW wymyślą Mamedowi kogoś z zagranicy. W KSW często bywa tak, że przychodzi ktoś z zagranicy i na dzień dobry dostaje walkę o pas, a polski zawodnik zazwyczaj musi się cierpliwie wspinać po drabince.

Cezary Kęsik zadebiutował w KSW w kwietniu roku 2019 i rozbił szybko Jakuba Kamieniarza. W następnym starciu, na KSW 51, poddał Aleksandara Ilicia. Potem dwa razy walczył dla organizacji TFL i oba pojedynki wygrał. Cezary do dziś pozostaje niepokonany w zawodowym MMA.

13 KOMENTARZE

 1. W KSW często bywa tak, że przychodzi ktoś z zagranicy i na dzień dobry dostaje walkę o pas, a polski zawodnik zazwyczaj musi się cierpliwie wspinać po drabince

  :tellmemore:

 2. To byłoby naprawdę dobre zestawienie. Przyjaciel, fan, promotor, pisarz, wieszcz, reżyser, współczesny Schopenhauer nigdy do takiego starcia nie dopuści

 3. Askham – Wójcik 2, Kęsik – Materla, Janikowski – Drwal. A Mamed rok przerwy. Tak bym to widział, Scott lubi rewanże :mamed:

 4. Askham – Wójcik 2, Kęsik – Materla, Janikowski – Drwal. A Mamed rok przerwy. Tak bym to widział, Scott lubi rewanże :mamed:

  Wójcik kolego już od dawna walczy we FEN a poza tym wrócił do LHW

 5. Wójcik kolego już od dawna walczy we FEN a poza tym wrócił do LHW

  No widzisz ja się aż tak nie orientuję kto się gdzie kotłuje w tym kurwidołku. Zawsze może wrócić, dla KSW to chyba nie problem podebrać im zawodnika.                 :roberteyeblinking:

 6. Mądry chłop. Ja bym bardzo chciał żeby wszedł w MMA "na całego" i osiągnął apogeum swoich umiejętności. Kibicuję!

 7. No widzisz ja się aż tak nie orientuję kto się gdzie kotłuje w tym kurwidołku. Zawsze może wrócić, dla KSW to chyba nie problem podebrać im zawodnika.                 :roberteyeblinking:

  Prędzej czy później myślę że wróci :kawulpokapoka:

 8. To dlatego że nie jesteś brazylijskim krolem nakautu.

  Kęsik to  po Mamedzie najlepszy sredni w Polsce.

  Ale mniej polski:lesnarhappy:

 9. Jotko>Haratyk>Kęsik>Mamed itd.

  Tak to widzę

  Haratyk niech ucieka z tego nołnejm aca i idzie do ksw. Taka walka z Kęsikiem by byla ciekawa

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.