Carlos Condit będzie musiał poczekać, aby spróbować przerwać złą dla siebie serię w oktagonie UFC. Były tymczasowy mistrz kategorii półśredniej UFC z powodu kontuzji nie wystąpi na UFC on ESPN 7, gdzie miał zmierzyć się z Mickeyem Gallem.

Condit (30-13 MMA) przegrał 5 ostatnich walk z rzędu. Reprezentant JacksonWink MMA nie może nadal przerwać złej passy trwającej od porażki przez niejednogłośną decyzję sędziowską z Robbiem Lawlerem w walce o pas mistrzowski. W swojej karierze zawodnik aż 28 z 30 walk wygrywał kończąc rywali przed czasem.

Gall (6-2 MMA) w ostatnich 4 walkach ma bilans 2-2. Na UFC on ESPN 5 przez decyzję sędziowską wygrał z Salimem Touahrim. Zawodnik głównie znany jest z tego, że przywitał w oktagonie byłą gwiazdę WWE, CM Punka.

UFC szuka nowego rywala dla Galla. Na swoim profilu na Twitterze gotowość zgłosił Gilbert Burns.

UFC on ESPN 7 odbędzie się 7 grudnia. Walką wieczoru będzie starcie legendy MMA, Alistaira Overeema z Jairzinho Rozenstruikiem.