Brian Ortega w połowie października powrócił do oktagonu po prawie dwóch latach przerwy, w fenomenalnym stylu rozprawiając się na pełnym dystansie z Chan Sung Jungiem. Wszystko wskazuje na to, że Amerykanin będzie kolejnym pretendentem do tytułu mistrzowskiego wagi piórkowej.

Popularny „T-City” wziął ostatnio udział w podcaście UFC Unfiltered, w którym wypowiedział się na temat potencjalnego pojedynku z aktualnym czempionem kategorii do 145 funtów, Alexandrem Volkanovskim.

To będzie świetna walka. Z tego, co widziałem w internecie, Volkanovski będzie gotowy w lutym. Zobaczymy, kiedy porozmawia z Daną Whitem lub kimś innym. Wtedy dowiemy się kiedy oraz gdzie dojdzie do tego starcia. Na razie to jest zagadka.

Ortega nawiązał oczywiście do niedawnego wpisu Australijczyka w mediach społecznościowych.

Luty brzmi dobrze!

Organizacja UFC ma bogate plany jeśli chodzi o początek przyszłego roku. Walką wieczoru numerowanej styczniowej gali ma być rewanżowy pojedynek pomiędzy Conorem McGregorem i Dustinem Poirierem. Natomiast na marzec planowane jest drugie starcie Stipe Miocicia i Francisa Ngannou. Wydaje się więc, że luty jest realistycznym terminem odbycia się walki o tytuł mistrzowski kategorii piórkowej.

3 KOMENTARZE

  1. Fakt, Ortega był tam w świetnej formie, ale nie zmienia to faktu, że połowę roboty za niego zrobił Zombiak, który walczył tam jakby był na psychotropach. Dawno nie widziałem tak biernego zawodnika, który zazwyczaj jest wręcz zaprzeczeniem słowa "bierność".

    Ciekawe czy Volkanowski odważy się to ciągnąć w parter przy poziomie BJJ Ortegi?

  2. Ortega przepierprzegra na punkty. Oczywiste. Volkanowski jest szybki i ma kondychę. Nie będzie stał jak ząbiak. Obstawiam Volkanowski punkty po nieciekawej walce bez historii.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.