Marian Ziółkowski, świeżo upieczony mistrz kategorii lekkiej organizacji KSW, jest otwarty na walki z najlepszymi. „Golden Boy” na KSW 57 wreszcie zdobył upragniony tytuł mistrzowski.  Reprezentant WCA pokonał mocnego Romana Szymańskiego przez TKO. Zaraz po walce Dominik Durniat w wywiadzie zapytał Ziółkowskiego o potencjalnych rywali na obronę pasa mistrzowskiego. Wiemy, że na tej samej gali w kategorii lekkiej zwyciężył Borys Mańkowski, który pokonał Artura Sowińskiego. Marian jednoznacznie odpowiedział zaznaczając, że to teraz on jest mistrzem.

Tu jest pięknie w KSW, w wadze lekkiej jest wielu świetnych zawodników. Właściciele zadbali o to żeby było z kim się bić. No i co… Ktokolwiek, Maciej Kazieczko, Borys Mańkowski… Jeśli to będzie Borys to będzie to dla mnie zaszczyt z nim walczyć, ale musi jedno pamiętać – teraz to ja jestem najlepszy.

30-letni Marian Ziółkowski (MMA 22-8-1, 1 NC) w MMA występuje występuje od 2011 roku, a do KSW dołączył w 2018 roku. W swoim debiucie przegrał z Kleberem Koike Erbstem, ale kolejnymi zwycięstwami z Grzegorzem Szulakowskim oraz Gracjanem Szadzińskim zapracował sobie na walkę mistrzowską. Po nieudanej próbie odebrania pasa mistrzowskiego z rąk Mateusza Gamrota na KSW 54, „Golden Boy” nie zaprzepaścił kolejnej szansy i stał się mistrzem KSW wygrywając w świetnym stylu z Romanem Szymańskim.

Mańkowski (MMA 22-8-1) może pochwalić się świetną serią 3 zwycięstw z rzędu. Były mistrz kategorii półśredniej pokonał w tym czasie m.in. Marcina Wrzoska i wcześniej wspomnianego Artura Sowińskiego. Trenujący z Mateuszem Gamrotem „Tasmański Diabeł” 11 z 22 walk w karierze kończył przed czasem.

9 KOMENTARZE

 1. Tygrysek to jest jednak łeb. Podobno stwierdził, że może zawalczyć o pas, ale tylko jeżeli będzie się to wiązało z konkretną podwyżką finansową… Łaskawca, litoścì w sercu nie ma. Przecież jak to czytali Trzej Przyjaciele Z Boiska, to Wojsławowi ciśnienie ekspres rozjebało, Kawuelho zamiast fraszki wyszedł tren, a Kelnerson sam sobie liścia wypłacił, żeby przekonać się, że nie śni.

 2. Przecież jak to czytali Trzej Przyjaciele Z Boiska, to Wojsławowi ciśnienie ekspres rozjebało, Kawuelho zamiast fraszki wyszedł tren, a Kelnerson sam sobie liścia wypłacił, żeby przekonać się, że nie śni.

  :beczka:

 3. Tu jest pięknie w KSW, w wadze lekkiej jest wielu świetnych zawodników.

  Tzn. ilu konkretnie? Dwóch, pięciu? :travolta:

 4. Marian, kiedyś Michał Materla to są idealni mistrzowie Ksw. W sensie ani oni sami ani kibice, no dosłownie nikt nie miał lub nie ma ciśnienia żeby zobaczyć ich w ufc. Nie mówię tego złośliwie bo Marian aktualnie jest w mojej topce najbardziej lubianych zawodników ze względu jakim gościem się wydaje. Swoją drogą on zawsze potrafi obiektywnie spojrzeć i ocenić walke, nawet jak walczą koledzy. Jako chyba jedyny nie boi się mówić rzeczy w stylu ze walka z Janka z Reyesem to 50/50 etc. mimo ze to jego kolega z klubu. Marian to top w PL ale w tej wadze na świecie grałby raczej ogony. Jezeli qygra kilka kolejnych walk w roli mistrza to może rozbudzi moja wyboraźnię na coś więcej. Póki co mu życzę udanych obron pasa Ksw i zarobienia sporo grosza.

 5. Marian, kiedyś Michał Materla to są idealni mistrzowie Ksw. W sensie ani oni sami ani kibice, no dosłownie nikt nie miał lub nie ma ciśnienia żeby zobaczyć ich w ufc. Nie mówię tego złośliwie bo Marian aktualnie jest w mojej topce najbardziej lubianych zawodników ze względu jakim gościem się wydaje. Swoją drogą on zawsze potrafi obiektywnie spojrzeć i ocenić walke, nawet jak walczą koledzy. Jako chyba jedyny nie boi się mówić rzeczy w stylu ze walka z Janka z Reyesem to 50/50 etc. mimo ze to jego kolega z klubu. Marian to top w PL ale w tej wadze na świecie grałby raczej ogony. Jezeli qygra kilka kolejnych walk w roli mistrza to może rozbudzi moja wyboraźnię na coś więcej. Póki co mu życzę udanych obron pasa Ksw i zarobienia sporo grosza.

  Cos w tym jest.

 6. Marian dlugo pasem sie nie nacieszy. Mysle ze Borys go ogarnie a i ten Czeczen czy Dagestaniec tez go spokojnie porobi(o ile mu nie podziekuja). Zdobyl tytul z najslabszym raczej rywalem z ktorym mogl zawalczyc o pas na ta chwile.

 7. Mysle ze Borys go ogarnie

  Tutaj dałbym 60/40 dla Mariana.

  a i ten Czeczen czy Dagestaniec tez go spokojnie porobi(o ile mu nie podziekuja).

  Yup tu niestety byłoby zdecydowanie ciężej, ale coś czuję że mogą mu jednak podziękować, bo typ jest wyjątkowo nie medialny.

 8. Tygrysek to jest jednak łeb. Podobno stwierdził, że może zawalczyć o pas, ale tylko jeżeli będzie się to wiązało z konkretną podwyżką finansową… Łaskawca, litoścì w sercu nie ma. Przecież jak to czytali Trzej Przyjaciele Z Boiska, to Wojsławowi ciśnienie ekspres rozjebało, Kawuelho zamiast fraszki wyszedł tren, a Kelnerson sam sobie liścia wypłacił, żeby przekonać się, że nie śni.

  Mieszkanie małe dom potrzebuje, donejty marne to chce dostać oklep za lepszy hajs pan yupiter.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.