Borys Gamrot KSW 30
Fot Aleksandra Mroczkowska

Borys Mańkowski i Mateusz Gamrot od lat nie tylko z sobą trenują, ale są też bliskimi kolegami w życiu prywatnym. Podczas najbliższej gali KSW zawalczą w tej samej kategorii wagowej i w związku z tym w programie „Koloseum” pojawiło się pytanie od jednego z widzów o to, co by się stało, gdyby obaj mieli w przyszłości zmierzyć się z sobą w klatce?

Borys Mańkowski, który był gościem programu odpowiedział krótko:

Dziesięć baniek złotych i się bijemy. Wtedy mogę żyć wszędzie, zawsze i jest super i wszyscy dookoła też mają pięknie i jest ok.

Zapytany natomiast o to, czy w ogóle pojawiły się kiedyś takie rozmowy w sprawie ich walki, Mańkowski stwierdził, że tak, ale bardziej dla żartów.

Borys Mańkowski przez lata był czołowym zawodnikiem kategorii półśredniej nad Wisłą. „Diabeł Tasmański” sięgnął po tytuł na gali KSW 27: Cage Time, a następnie trzykrotnie bronił pasa w starciach z Davidem Zawadą, Jesse Taylorem i Johnem Maguire’em. Podczas gali KSW 39: Colosseum 30-latek z Poznania w walce wieczoru spotkał się z Mamedem Khalidovem i nieznacznie przegrał z czempionem wyższej kategorii wagowej. Po utracie tytułu wagi półśredniej w starciu z Roberto Soldiciem, Mańkowski zrobił sobie ponad rok przerwy i powrócił na KSW 47. Po trzech rundach toczonego w szalonym tempie boju z Normanem Parkiem, zawodnik Czerwonego Smoka musiał uznać wyższość rywala, choć wiele głosów mówiło, że wygrana mogła powędrować także do zawodnika ze stolicy Wielkopolski. W ostatnim starciu „Diabeł Tasmański” nie dał żadnych szans „Psychopacie” z Czarnogóry, Vaso Bakoceviciowi i poddał go anakondą w pierwszej odsłonie. Podczas nadchodzącej gali KSW 53 Borys Mańkowski zmierzy się z Marcinem Wrzoskiem.

Mateusz Gamrot powróci do klatki KSW po długiej przerwie od startów. Ostatnią walkę „Gamer” stoczył w grudniu 2018 roku. Pokonał wtedy Klebera Koike Erbsta zdobywając drugi tytuł mistrzowski KSW, tym razem w wadze piórkowej. Wcześniej zawodnik z Poznania wygrywał z m.in. Normanem Parkiem czy Mansourem Barnaoui. Polak jest niepokonany w swojej zawodowej karierze, a podczas KSW 53 ponownie zmierzy się z Normanem Parkiem.

Zobacz również: Mateusz Gamrot z brutalnym i agresywnym przesłaniem dla Normana Parke’a przed KSW 53

33 KOMENTARZE

 1. Dziesięć baniek złotych i się bijemy

  to jest do zrobienia!

  Tylko pytanie, jaki litraż tych baniek?

  Czy to mają być te olbrzymie bańki jak do mleka, jak sugeruje @maras (to może być nieopłacalne dla KSW), czy też wystarczą takie małe kanki na kilka litrów każda…

 2. Myślę że wystarczyłaby bańka żeby chłopaków namówić na taki pomysł, aczkolwiek i tak nikt im nie zaproponuje tyle za taki pojedynek

 3. 10 baniek XD

  to tylko sport, tłuką się na treningach od lat, więc czemu normalnie na gali nie mogą?

  Chyba, że źle myślę i walka oznacza koniec wielkiej przyjaźni jak to już kilka razy w PL było…

 4. Taaa, obaj znają się od lat, siedzą w tym sporcie tak samo bez znaczenia na to kto i jaki ma staż, doświadczenie, razem trenują, mogą znać swoje mocne i słabe strony i za taką cenę by Borys się zgodził na walkę. O ile pamiętam razem walczyli przeciwko sobie grapplersko na ringu i jestem ciekaw za jakie stawki to była walka, że teraz palnął… 10 baniek, chyba starych złotych lub teraz przy czekającej Nas obywateli i mieszkańców POlski hiperinflacji!!!

 5. Marzy mu sie widze pobyt w Tajlandii na dłużej.

  Taki miłośnik orientu, a na bosaka głosuje.

  E: Wy tak na serio z tymi wywodami o tym czy odpłynął, czy nie. Stawka taka, żeby nikt poważnie nie traktował takiego zestawienia.

 6. Chyba z chuja spadł :waldeklaugh:  , w UFC  łysy by mu zapłacił 10 dolarów za walke w prelimsach :juanlaugh: , a w Bellatorze Coker by mu dał 5 dolarów ale Mańkowski by musial sam pokryć koszty badań lekarskich  :DC:

 7. Chyba z chuja spadł :waldeklaugh:  , w UFC  łysy by mu zapłacił 10 dolarów za walke w prelimsach :juanlaugh: , a w Bellatorze Coker by mu dał 5 dolarów ale Mańkowski by musial sam pokryć koszty badań lekarskich  :DC:

  To i tak o 4 dolary więcej niż na FEN-ie :fjedzia:

 8. Dajcie chłopakowi pomarzyć póki vat-u na to nie naliczyli. Walczyli już razem na jakiejś gali MMA, chyba w Poznaniu, oczywiście na zasadach grapplingu i pokazowo raczej. Najlepsze, że w rozpisce byli przed Bonusem BeGeCe. Na mieście mówią, że dostali po 500 zł i 2 darmowe wejścia dla znajomych

 9. Mimo wszystko przyznał, że dałby przyjacielowi w ryj za pieniądze. Ciekawe jak w jego cenniku stoi matka…

  A wszyscy na takich sztywnych pozują.

  Skoro wiedział, że i tak nikt nie wyłoży na to zestawienie to mógł w zaparte iść, że to kolega i nie ma takiej ceny. Niestety, resztki zasad i honoru zostały na Jutubie…

  10 baniek… Chyba Eurogąbek, kurwa.

 10. Mimo wszystko przyznał, że dałby przyjacielowi w ryj za pieniądze. Ciekawe jak w jego cenniku stoi matka…

  A wszyscy na takich sztywnych pozują.

  Skoro wiedział, że i tak nikt nie wyłoży na to zestawienie to mógł w zaparte iść, że to kolega i nie ma takiej ceny. Niestety, resztki zasad i honoru zostały na Jutubie…

  10 baniek… Chyba Eurogąbek, kurwa.

  Tam sami tacy, wielka przyjaźń a za kasę to dziecko zruchają kumplowi jak ten nie odda za hamburgera.

  Sztywne kręgosłupy tylko w gadce.

  Czy już Borys nie walczył z przyjacielem? No właśnie, za kilka groszy gotów wiele zrobić najlepszemu przyjacielowi.

 11. Mankowski rzucil kwote, zeby zamknac ten temat, ale lemingi beda go cisnac. Kazdy srednio inteligentny czlowiek powinien wiedziec w jakim tonie jest ta wypowiedz :brainoverload:

 12. Ta walka miała by sens gdyby sportowo była ciekawa. Dobrze wiemy że Gamrot by bez problemu wygrał. Zdecydowanie wolałbym zobaczyć Gamera z francuzem.

 13. Mankowski rzucil kwote, zeby zamknac ten temat, ale lemingi beda go cisnac. Kazdy srednio inteligentny czlowiek powinien wiedziec w jakim tonie jest ta wypowiedz :brainoverload:

  Chyba przeceniasz jego inteligencję. Wyraźnie powiedział, że dzięki tej kasie mógłby być ustawiony do końca życia.

  Gdyby zaproponowali 1/10 kwoty, którą rzucił, to z miejsca by skasował numer do „przyjaciela”.

 14. No faktycznie, na bank Mańkowski wyrafinowanym trollingiem szachuje całe otępiałe cohones. Bo przecież nigdy w życiu by tak naprawdę nie zawalczył z przyjacielem. Nie, żeby kiedyś nie walczył z Moksem, za pewnie śmieszną i żałosną kwotę, niestanowiącą nawet 0,1% tego co pierdoli tutaj. A Moks ponoć był jego super ziomkiem, mieszkali razem, ćwiczyli, jedli obiady, on był jak Vegeta, a Borys jak Songo.

 15. Nie wierzę:wall:. Większość ludzi na tym forum nie wie co to sarkazm.

  Za to wiemy, co to srakazm. Madrosci Tygrysa zdecydowanie się w niego wpisują.

 16. Moim zdaniem Borys walnął taką sumę właśnie dlatego, że jest nierealna tak jak jego walka z Gamerem. Troszkę za bardzo się podniecacie.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.