Oleksandr Usyk vs Dereck Chisora

Promotor dwóch bardzo mocnych zawodników wagi ciężkiej – Eddie Hearn popiera zestawienie Derecka Chisory (32-9, Boks)Oleksandrem Usykiem (17-0, Boks). Obecnie Ukrainiec czeka na rozwój sytuacji na linii Ruiz – Joshua, gdyż jest obowiązkowym pretendentem z ramienia organizacji WBO. Wszystko nie jest jednak takie proste, ponieważ pas WBO może zostać zwakowany, a zwycięzca hitowego starcia w Arabii Saudyjskiej może stanąć do obrony innego z mistrzostw np. IBF.

Wiele osób widzi sens w tym pojedynku. Usyk jest pierwszy w kolejce do WBO – mówi Eddie Hearn.

Myślę, że on sam jest zainteresowany występem z Chisorą. Tak czy siak, musimy czekać na rozstrzygnięcie starcia w Azji.

Któryś z pasów może zostać zwakowany. Z pewnością IBF i WBO narzucą swoich pretendentów, z którymi musisz się zmierzyć. Trzeba będzie wybierać. Kto wie, czy Oleksandr i Dereck nie zawalczą o mistrzostwo?

Do rewanżowej walki pomiędzy Andym Ruizem Jr. a Anthony Joshuą dojdzie 7 grudnia w stolicy Arabii Saudyjskiej – Rijadzie. W tym wypadku już za miesiąc poznamy kolejnego rywala dla byłego mistrza wagi Cruiser.

7 KOMENTARZE

  1. Do rewanżowej walki pomiędzy Andym Ruizem Jr. a Anthony Joshuą dojdzie 13 grudnia w stolicy Arabii Saudyjskiej – Rijadzie

    To nie mogli sobie innego terminu wybrać tylko z w dzień gali Ptysia na plaskacze w Poznaniu:robertmakeup:

  2. Na jakiej zasadzie placek z niższej wagi jest obowiązkowym pretendentem w kategorii królewskiej? Nie ma rankingów i jakiejś rozsądnej kolejki?

  3. Na jakiej zasadzie placek z niższej wagi jest obowiązkowym pretendentem w kategorii królewskiej? Nie ma rankingów i jakiejś rozsądnej kolejki?

    Akurat w przypadku takiego wybitnego zawodnika nie powinno byc kontrowersji

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.