Jedna z największych grup promotorskich w boksie zawodowym — Matchroom Boxing rozstała się z byłym mistrzem wagi Cruiser — Oleksandrem Usykiem. Głowa firmy — Eddie Hearn oficjalnie poinformował media o zakończonym kontrakcie z Ukraińcem.

Niepokonany Oleksandr Usyk aktualnie jest obowiązkowym pretendentem dla Anthony’ego Joshuy z ramienia organizacji WBO. Wydawać by się mogło, że wspólny promotor zawodników może w łatwy sposób doprowadzić do potencjalnego starcia, jednak tak się nie stanie. Popularny Ukrainiec, który w ostatniej walce ograł Derecka Chisorę, rozstał się z Eddie Hearnem i teraz czeka na propozycję z menedżerskiego świata. Oleksandr nie pali się do pojedynku z Anthonym, wolałby raczej, aby ten stanął naprzeciw Tysona Fury’ego, a on zmierzyłby się ze zwycięzcą tego starcia w celu zgarnięcia wszystkich pasów, jednak co innego twierdzi obóz byłego mistrza…

Rozmawialiśmy z jego obozem i oczekiwali dużych pieniędzy. Stwierdzili, że skoro muszą się usunąć w cień, to trzeba zapłacić im solidną kasę. Zapewniałem, że zagwarantuję im bardzo korzystne warunki przy następnej walce, ale rozmowy się nie udały — komentuje Eddie Hearn dla Boxing Social.

Walka Fury vs Joshua jest na horyzoncie i odbędzie się z wszystkimi pasami w stawce lub bez żadnego z nich. Chcemy dobrze dla ukraińskiego obozu, chcemy zaproponować im zwycięzcę tego boju o tron wagi ciężkiej. Największy problem jest jednak w tym, że każdy chce kawałek dużego ciasta, każdy chce ugryźć miliony na Furym i Joshule, na co nie możemy pozwolić.

Oleksandr Usyk w kategorii ciężkiej zawitał w październiku 2019 roku, kiedy to pokonał Chazza Witherspoona. Wcześniej Ukrainiec zdominował wagę junior ciężką. . Na początku bez problemów pokonał Krzysztofa Głowackiego w Polsce i zdobył pas WBO. Dzięki turniejowi WBSS miał szansę na dołożenie kolejnych pasów- WBC ,WBA oraz IBF. Pod koniec 2018 roku po znokautowaniu Tony’ego Bellew zawodnik zdecydował się podjąć kolejne wyzwanie i tym sposobem znalazł się w wadze ciężkiej. Aktualnie po wygranej nad Dereckiem Chisorą jest głównym pretendentem do tytułu WBO, jednak z chęcią zmierzyłby się z Deontayem Wilderem, aczkolwiek Amerykanin ciągle w głowie ma trylogię z Tysonem Furym.

5 KOMENTARZE

  1. Wasilewski już leci z ofertą. Chociaż jest jeszcze jeden promotor który potrafi zorganizować gale bokserką nawet na stadionie narodowym:roberteyeblinking:

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.