Krzysztof Głowacki WBC

Krzysztof Głowacki (31-2) oraz Ilunga Makabu (26-2) zostali wyznaczeni do walki o wakujący tytuł federacji WBC w wadze junior ciężkiej. Przypomnijmy, że to trofeum pozostawił po sobie Oleksandr Usyk.

Podczas konwencji WBC w meksykańskim Cancun podjęto decyzję, że tytuł nie znajdzie się w stawce finału WBSS, kiedy to Mairis Briedis oraz Yuniel Dorticos zaboksują 14 grudnia w Rydze. Dla Polaka stawka jest więc ogromna, bo w czerwcu tego roku przegrał z Łotyszem. Sam pojedynek był mocno kontrowersyjny, gdyż ”Główka” został uderzony łokciem oraz zaliczył knockdown po czasie, a sędzia i tak go wyliczył. Wszystkiemu oczywiście pomogły ”ściany” w Rydze.

Ilunga to 31- letni obywatel Demokratycznej Republiki Konga. W ostatnim czasie dwie walki stoczył na terenie Rosji. Wygrał z Aleksiejem Papinem oraz znokautował Dmitry’ego Kudryashova. Jak boksuje Makabu? Zawodnik ten lubi chować się za podwójną gardą i kontrować bardzo mocnymi ciosami. Wykazuje także świetną odporność na ciosy, co można było zaobserwować w walce z Kudryashovem. Z pewnością jest także bokserem, który bazuje na hakach oraz ciosach sierpowych, otwarte wymiany to jego żywioł.

Obecnie w rankingu World Boxing Council nasz rodak zajmuje 2 miejsce, zaś Afrykanin 1. Oczywiście na oficjalne potwierdzenie starcia obu panów musimy jeszcze poczekać, ponieważ strony muszą podpisać kontrakt oraz wyznaczyć datę i miejsce. Miejmy nadzieję, że promotor Andrzej Wasilewski dopnie szansę na mistrzostwo świata.

13 KOMENTARZE

 1. To jest swietna informacja. Glowka powinien wziasc ta walke z pocalowaniem reki. Jezeli faktycznie dalej ma aspiracje mistrzowskie i przygotuje odpowiednia forme to Makabu pomimo ostatnich sukcesow powinien byc w jego zasiegu. Patrzac przyszlosciowo to moze byc rowniez mocny argument do starcia ze zwyciezca finalu WBSS gdyz dopiero wtedy nastapilaby pelna unifikacja.

  Balski gate moze i wywoluje smiech ale jak widac Wasil potrafi cos ugrac na arenie miedzynarodowej.

 2. Ilunga Makabu (26-2)

  Proszę nie przekręcać nazwisk zawodników i skończyć z tym rasistowskim przedrzeźnianiem :nono:

 3. Proszę nie przekręcać nazwisk zawodników i skończyć z tym rasistowskim przedrzeźnianiem :nono:

  Chodzi pewnie o Kunga Makambe

 4. Nie wiem jak z tym wlochem ale jak dojdzie do unifikacji z wbss to bredis znowu go nastuka :matt:

  jakim wlochem? ocb?

 5. A nie wiem skąd mi się makaron nawinął, małe zaćmienie chyba już skutki tygodnia w robocie xD

  ale ja wiem skąd

  myślałeś o rywalu szpilki:suchykarol:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.