Po jednej z największej gali w historii, BKFC już zapowiada kolejne wydarzenie. Jak poinformowała organizacja, 19 marca odbędzie się gala Bare Knuckle FC z udziałem byłego zawodnika UFC, Leonarda Garcii. Ten zmierzy się w pojedynku w kategorii lekkiej z Joe Elmorem. Będzie to główna atrakcja tego wydarzenia.

W swojej 6-letniej kariery w WEC i UFC, były pretendent do tytułu kategorii piórkowej WEC zdołał zdobyć 6 bonusów za najlepsze walki gali i jeden bonus za najlepszy nokaut. Warto również wspomnieć o starciu, które określane jest często jako jedna z najlepszych walk w historii MMA. Na WEC 48 Garcia pokonał przez niejednogłośną decyzję sędziowską „Koreańskiego Zombiego”, Chan Sung Junga.

W walce na gołe pięści zawodnik zadebiutował w 2019 roku, kiedy to pokonał Juliana Lane’a. 6 miesięcy później przegrał z Jimem Alersem. Jego rywal ma obecnie bilans 2-0 w BKFC. Elmore w ostatniej walce wygrał z Tomem Shoaffem. Na swoim koncie ma on 25 walk w MMA – jego bilans wynosi 13-12.

W drugiej walce wieczoru wystąpi bokser DeMarcus Corley, który zawalczy z Reggiem Barnettem Jr.

Tak o gali wypowiedział się prezydent organizacji, David Feldman:

Leonard Garcia kontra Joe Elmore będzie rozwiązaniem prawdziwego konfliktu – to idealna walka na walkę wieczoru tej gali. Obaj zawodnicy od dawna chcą ze sobą walczyć i obiecują, że będą chcieli skończyć tę walkę przed czasem. DeMarcus Corley to były mistrz świata w boksie, który walczył przez ostatnie 20 lat z wielkimi nazwiskami. Reggie Barnett Jr. z pewnością będzie dla niego testem. Jest on podekscytowany tym, że przywita Corleya w BKFC.

Zobacz także: Shaquille O’Neal chce zainwestować w BKFC – „To przyszłość sportów walki”

9 KOMENTARZE

  1. Twister na Leonardo zapamietam do konca zycia! :antonio:

    Pamietam jak katowalismy to na macie i czasem nawet wychodzilo.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.