O kolejnej walce legendarnego Fedora Emelianenko mówi się od dawna. Sam zainteresowany chciałby mieć okazję walczyć na gali z publicznością. Podobnie do tego tematu podchodzi szef organizacji Bellator Scott Coker.

W najnowszej rozmowie dla serwisu MMA Junkie Coker powiedział, że cały czas zastanawia się nad kolejnym bojem dla Fedora.

Bardzo bym chciał, żeby Fedor swoją pożegnalną walkę stoczył przed kibicami, a nie przed oficjelami i pracownikami organizacji. Chciałbym, żeby Fedora zobaczyło na żywo 30 tysięcy kibiców w Moskwie, podczas pierwszej gali Bellatora w Rosji.

Szef Bellatora powiedział również, że liczy na to, iż szczepionka na koronawirusa nieco uspokoi sytuację na świecie i sprawie, że będzie można wrócić do hal z publicznością.

Chcę dla Fedora zrobić coś ogromnego, bo to on jest najlepszym zawodnikiem wszech czasów.

Scott Coker powiedział również, że jeśli dojdzie do gali w Moskwie, to myśli o tym, aby wystawić na niej innych zawodników z Rosji, którzy współpracują z Bellatorem i doprowadzić do wielkiej konfrontacji Rosja vs reszta świata.

Fedor Emelianenko ostatni raz walczył pod koniec 2019 roku i pokonał wówczas Quintona Jacksona.

Rosjanin dla organizacji Bellator walczy od roku 2017. Do tej porty stoczył tam pięć walk z czego trzy zakończyły się jego zwycięstwem. Poza Quintonem Jacksonem Fedor pokonał Chaela Sonnena i Franka Mira. Został natomiast pobity przez Matta Mitrione i Ryana Badera.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.