W walce wieczoru gali UFC 254, która odbędzie się 24 października na „Fight Island”, dojdzie do wyczekiwanego starcia unifikacyjnego w kategorii lekkiej pomiędzy Khabibem Nurmagomedovem (MMA 28-0) i Justinem Gaethje (MMA 22-2).

Ostatnio były mistrz wagi ciężkiej amerykańskiej organizacji, a obecnie ceniony komentator, Bas Rutten, udzielił obszernego wywiadu dla Submission Radio, w którym wyjaśnił, dlaczego – jego zdaniem – „The Highlight” może zostać pierwszym pogromcą Dagestańczyka.

Uważam, że Gaethje może być tym, który pokona Khabiba. W mojej opinii Justin jest naprawdę świetnym zapaśnikiem, więc może obronić obalenia.

Sposób, w jaki Gaethje zawalczył z Fergusonem był przerażający. Bałem się o Tony’ego, bo zaczął potrząsać głową i pomyślałem, że doznał uszkodzenia mózgu. Wiem, że Justin ma świetną kondycję. Sądziłem, że Ferguson będzie cały czas wywierał presję, ale Gaethje nie miał z tym problemu.

Khabib zmierzy się z kimś, kto ma niewyczerpujący się zbiornik z paliwem oraz wielkie serce do walki. Nawet jeśli Gaethje będzie zmęczony, to wciąż jest zdolny do niesamowitych rzeczy. Ma świetne niskie kopnięcia, dobre obrony przed obaleniami i kto wie, co jeszcze… A może to właśnie Justin będzie próbował obalić?

Wedłyg Ruttena, tymczasowy mistrz powinien oprzeć swoją strategię na czterech fundamentach: kondycji, obronie obaleń, wywieraniu presji oraz niskich kopnięciach.

Myślę, że niskie kopnięcia Justina też mogą zrobić robotę. Na jego miejscu nie zadawałbym ich na początku pojedynku, bo może to oznaczać, że zostanie obalony.

Uważam, że jeśli Gaethje będzie ciągle napierał, to Khabib się zmęczy. W tym właśnie momencie powinien zacząć wyprowadzać niskie kopnięcia, to może być w trzeciej lub  czwartej rundzie. Nurmagomedov nigdy nie walczył z kimś takim. Gaethje po prostu cały czas wywiera presję, jest bardzo silny i ma świetną kondycję. To ciężki rywal dla każdego.

2 KOMENTARZE

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.