kaczek

Krzysztof Klaczek (MMA 8-2, 1. w rankingu PL) 21 lutego w Wolverhampton zadebiutuje w brytyjskiej organizacji BAMMA. Rywalem zawodnika Ankosu Zapasy Poznań będzie Tom Duquesnoy (MMA 9-1), a stawką pojedynku mistrzowski pas w wadze piórkowej.

Krzysztof Klaczek związał się z BAMMA wyłącznościowym kontraktem na cztery walki. Polak od razu zacznie od mocnego uderzenia, bowiem już 21 lutego wystąpi w walce wieczoru gali BAMMA 18 w Wolverhampton, a stawką pojedynku będzie tytuł w kategorii piórkowej. Aktualnym mistrzem w wadze do 66 kilogramów jest 21-letni Francuz Tom Duquesnoy. „Fire Kid” mistrzostwo wywalczył w kwietniu tego roku, a walka z Klaczkiem będzie dla niego drugą obroną pasa. We wrześniu Duquesnoy potrzebował zaledwie 11 sekund, by wyeliminować z walki Ashleigha Grimshawa nielegalnym i przypadkowym kopnięciem w krocze. Pojedynek zakończył się jako no contest.

Dla Klaczka walka na BAMMA będzie pierwszym występem po wrześniowej walce z Jasonem Furnessem na gali KOMMA w Koninie. Zawodnik Ankosu przymierzany był do walki z Arturem Sowińskim na KSW 29, ale temat umarł ze względu na złamanie nosa. W takiej sytuacji najlepszy polski piórkowy zdecydował się wraz ze swoim teamem na związanie się z czołową brytyjską organizacją.

3 KOMENTARZE

  1. Świetna wiadomość! Kolejna ceniona zagraniczna organizacja obsadzona przez Polaka. W debiucie o tytuł, ciężki rywal, zapowiada się bardzo ciekawie. Zwycięstwo nad Furnessem zostało w Anglii zauważone.

  2. To chyba tyle w temacie tego jak skutecznym impresario jest Pawel Kowalik. Teraz tylko zadnych kontrowersyjnych zdjec Krzycha i komentarzy do nich, bardzo prosze 🙂

  3. Moze nawet na zywo obejrze. Ktos sie orientuje czy mozna wstrzymac sie z zakupem biletow do powiedzmy stycznia, czy lepiej kupic od razu ?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.