Daniel Rutkowski zdominował Estabili Amato w parterze na przestrzeni wszystkich trzech rund i wygrał przez jednogłośną decyzję sędziów na gali Babilon MMA 11 w Radomiu!

Amato rozpoczął od frontalnego kopnięcia, a następnie zaatakował wykroczną nogę Polaka. Estabili trafił kombinacją w stójce, po której Rutkowski wycofał się w stronę siatki! Amato miał świetny początek walki, ale Rutkowski w obronie sprowadził Brazylijczyka do parteru. Daniel wylądował w półgardzie, skąd zaatakował swojego rywala serią uderzeń. Rutkowski kontrolował sytuację z góry, Amato starał się wykręcić, trafiając przy okazji nielegalnym upkickiem. Daniel nie odczuł jednak mocno tego kopnięcia i starcie szybko zostało kontynuowane. Rutkowski skontrolował plecy Brazylijczyka, któremu na chwilę udało się wrócić na nogi, ale już po chwili ponownie został sprowadzony na plecy przez Polaka. Rutkowski do ostatnich sekund pierwszej rundy prowadził walkę w parterze.

Estabili bardzo aktywnie pracował w stójce, trafił Rutkowskiego serią ciosów i mocnym kolanem. Rutkowski nie miał zamiaru wymieniać ciosów ze swoim rywalem i szybko zdecydował się na obalenie. Mistrz wagi piórkowej docisnął leżącego Brazylijczyka do siatki i konsekwentnie rozbijał go z górnej pozycji. Daniel cały czas znajdował się w gardzie Amato. Polak podniósł pozycję i zaatakował dobrymi uderzeniami, po których zdobył pozycję boczną. Estabili próbował uciekać, ale Rutkowski skontrolował jego plecy, zadając kolejną świetną serię ciosów. Amato wstał, a Daniel ponownie obalił. Polak wykluczał prawą rękę przeciwnika, zasypując go mocnym ground and pound. Estabili został zdominowany w parterze, ale udało mu się dotrwać do ostatniej rundy tego pojedynku.

Zawodnicy wymienili się uprzejmościami na początku trzeciej odsłony, po których mistrz Babilon MMA w swoim stylu zdecydował się na przejście do parteru. Po minucie spędzonej na plecach, Amato udało się wrócić na nogi. Daniel nie pozwolił jednak na powrót do stójki i docisnął rywala do siatki. Niedługo później Rutkowski zapisał na swoje konto jeszcze jedno udane sprowadzenie. Rutkowski w umiejętny sposób prowadził pojedynek na ziemi, nie dając Amato żadnych szans na odwrócenie losów tego starcia. Daniel kontrolował Brazylijczyka z góry, atakując ground and pound aż do końcowych sekund. Po trzech rundach jednostronnego pojedynku, sędziowie punktowi musieli być jednogłośni. Daniel Rutkowski pokonał Estabili Amato!

Daniel Rutkowski przedłużył swoją świetną passę do 10 zwycięstw z rzędu. „Rutek” w swoim poprzednim występie pokonał Adriana Zielińskiego, zostając podwójnym mistrzem wagi piórkowej organizacji Babilon MMA i FEN. Ostatnie sukcesy zawodnika z Radomia zapewniły mu 1 pierwsze w Rankingu PL w swojej kategorii wagowej.

1 KOMENTARZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.