Informacja prasowa

Szef federacji Babilon MMA poszukuje nowych wschodzących gwiazd Mieszanych Sztuk Walki. Czy na takie miano zasłuży walczący w kategorii koguciej radomianin Grzegorz Rutkowski? Na gali „Babilon MMA 11”, 13 grudnia, w swoim rodzinnym mieście brat mistrza organizacji Daniela wystąpi w walce semi-pro, ale być może wkrótce rozpocznie zawodową karierę.

– Tomasz Babiloński ma wielu świetnych zawodników MMA w wyższych wagach, ale nikogo w limicie -61kg, kto mógłby porwać publiczność swoimi umiejętnościami. Mam nadzieję, że za rok-dwa brylować będzie mój młodszy brat, 23-letni Grzesiek. Niedawno został Młodzieżowym Mistrzem Polski w zapasach w stylu klasycznym w kategorii -60kg, ale sportową przyszłość wiąże z MMA – mówi Daniel „Rutek” Rutkowski, który jest mistrzem federacji Babilon MMA i Fight Exclusive Night w kategorii piórkowej (-66kg).

Starszy z braci był Mistrzem Polski Seniorów w 2014 roku, zaś Grzegorz w tym samym sezonie zdobył złoto MP Juniorów. Powtórzył wtedy juniorski sukces z 2013 roku. W seniorach wywalczył brąz mistrzostw kraju w 2016 roku mając zaledwie 20 lat.

Podczas gali „Babilon MMA 11” w Radomiu Grzegorz Rutkowski stoczy swoją pierwszą walkę semi-pro, a jego rywalem na dystansie 3×3 min będzie Patryk Cedro.

– Zapaśnicze doświadczenie Grześka będzie jego doświadczeniem w MMA, a sądzę, że debiut to kwestia najbliższych kilku, może kilkunastu miesięcy. Ma inny styl niż ja, jest chyba jeszcze bardziej gibki i dynamiczny, co dobrze wróży mu w Mieszanych Sztukach Walki. Poczekajmy jednak na najbliższy pojedynek, bowiem Patryk Cedro to wymagający przeciwnik. Brata czeka bardzo poważny test, zobaczymy, jak poradzi sobie ze stresem, emocjami itd. Nazwisko Rutkowski z jednej strony mu pomaga, ale z drugiej sprawia, że rosną presja i oczekiwania. Zawsze powtarzam: trenujmy na tyle, ile możemy, aby później w razie porażki nie mieć do siebie pretensji, że zrobiliśmy coś za mało w przygotowaniach – powiedział 30-letni Daniel Rutkowski.

Na co dzień Grzegorz Rutkowski łączy sport z pracą na 3 zmiany. Tak swego czasu zaczynał także jego brat Daniel. – Z pewnością nie jest mu lekko, ale ja przeszedłem identyczną drogę w Irlandii, gdzie pracowałem na nocki. Trzeba brać odpowiedzialność za swoje życie i mieć alternatywę, gdyby nie poszło w MMA czy zapasach. Jestem przykładem, że ciężka i sumienna praca przynosi efekty. Grzesiek i inni koledzy z Radomia widzą, że można dojść do sukcesów, stać się rozpoznawalnym i medialnym zawodnikiem, którego chcą oglądać fani, a sponsorzy współpracować z nim – przyznał jeden z najlepszych zawodników w grupie Tomasza Babilońskiego.

13 grudnia w hali MOSiR radomscy kibice obejrzą 10 walk, w tym 6 z udziałem miejscowych zawodników. Daniel „Rutek” Rutkowski, którego w marcu czeka rewanżowa walka z byłem mistrzem FEN Adrianem Zielińskim, spotka się z Brazylijczykiem Estabili Amato. W pojedynkach zawodowych Piotr Przepiórka zmierzy się z Łukaszem Rajewskim, a w absolutnym debiucie Damian Zuba powalczy z Adrianem Gralakiem. Występujący od dawna na galach Babilon MMA Piotr Kacprzak będzie rywalizował z Adamem Soldaevem, a w semi-pro Michał Pach z Mateuszem Sosnowskim. W walce wieczoru „Babilon MMA 11” mistrz Babilon MMA kategorii półśredniej Daniel „Skiba” Skibiński (14-5, 3 KO, 2 SUB) spotka się z rosyjskim pretendentem Rosjaninem Marifem „Piranią” Piraevem (28-2-1).