sowiński bohrerh ksw 52

Podczas zbliżającej się gali KSW 52 Artur Sowiński (MMA 19-11, 2NC) zmierzy się z Viniciusem Bohrerem (MMA 16-7). Obaj mieli okazję walczyć podczas pierwszej gali w Gliwicach, ale dla obu te starcia zakończyły się inaczej – „Kornik” wygrał z Szymuszowskim, a Bohrer został znokautowany przez Soldicia. Artur nie patrzy jednak na swojego rywala przez pryzmat tamtej porażki, o czym powiedział w rozmowie dla KSW.

To jest bardzo dobry zawodnik. Czarny pas brazylijskiego jiu-jitsu, który schodzi z wyższej kategorii wagowej. Ludzie go oceniają przez pryzmat walki z Soldiciem, co tak naprawdę bardzo zakrzywia jego rzeczywisty obraz jako zawodnika. Na pewno jest ode mnie wyższy, silniejszy i będzie najgroźniejszy w parterze. No i też mówiąc szczerze, ja nie mam takiego kowadła w łapie jak Soldić, który morduje każdego, kogo napotka na swojej drodze. Będę się jednak oczywiście starał, aby Gliwice Bohrerowi dalej się źle kojarzyły i żeby już na przyszłość może nie przyjeżdżał na Śląsk.

Sowiński dodał również, że cieszy się, iż może walczyć na Śląsku, z którego pochodzi.

Na pewno wiąże się to z nieco większą presją, ale też jest dużo większy zastrzyk motywacji kiedy się słyszy, że kibice i cała hala jest za tobą. Pomaga to szczególnie w momentach kiedy walka nie układa się pomyślnie. Bardzo więc sobie cenię gale na Śląsku i cieszę się, że KSW w ostatnich latach regularnie je tu organizuje. Bardzo to doceniam.

Gala KSW 52 odbędzie się już 7 grudnia w Arenie Gliwice.

KSW 52 – Jak oglądać, kiedy, walki, bilety, data, zawodnicy, miejsce

7 KOMENTARZE

  1. Na pewno jest ode mnie wyższy, silniejszy

    Jest też brazylijskim ogórinho który znalazł się w KRS1 dla Borysa na odkucie jako mięso armatnie.

    Chyba Artur chciał sprzedać walkę, że niby nie będzie łatwo a wyszło jakby się już za wczasu tłumaczył czemu przegrał.

  2. Artura uwielbiam oglądać, odkąd pierodlnął Irokezowi zawsze czekam na jego walki, interesujący fajter i dobry ryj

    Życzę dobrego występu. WAR

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.