Artur Sowiński o walce na gołe pięści z Gracjanem Szadzińskim i rywalu na KSW 57

11 KOMENTARZE

 1. Wynik obstawiam ten sam, tylko wciry sroższe.

  Stójka w mma a w walce na gole pieści bez parteru to dwie różne specyfikacje. Przede wszystkim chodzenie na nogach jest zupełnie inne. Gracjan się wywodzi z boksu i widać było, że to jego płaszczyzna. Nie wiem jak Kornik by wyglądał w walce na gole pieści ale mimo że wygrał przez nokaut z Szadzińskim w mma uważam że nie byłby faworytem. Gracek by nie musiał opuszczać rąk w obawie przed parterem. Tak czy inaczej zobaczyłbym ten pojedynek.

 2. Stójka w mma a w walce na gole pieści bez parteru to dwie różne specyfikacje. Przede wszystkim chodzenie na nogach jest zupełnie inne. Gracjan się wywodzi z boksu i widać było, że to jego płaszczyzna. Nie wiem jak Kornik by wyglądał w walce na gole pieści ale mimo że wygrał przez nokaut z Szadzińskim w mma uważam że nie byłby faworytem. Gracek by nie musiał opuszczać rąk w obawie przed parterem. Tak czy inaczej zobaczyłbym ten pojedynek.

  Wymieniłeś wyłącznie elementy faworyzujące Gracjana, z tych istotnych pozwolę sobie dodać Fight IQ, Kornik walczy o wiele mądrzej i uważniej od Szadzińskiego. Areną idealną dla Gracjana byłby mały ring, gigantyczna klatka w spadku po FFF więcej opcji otwiera przed Sowińskim.

 3. Wymieniłeś wyłącznie elementy faworyzujące Gracjana, z tych istotnych pozwolę sobie dodać Fight IQ, Kornik walczy o wiele mądrzej i uważniej od Szadzińskiego. Areną idealną dla Gracjana byłby mały ring, gigantyczna klatka w spadku po FFF więcej opcji otwiera przed Sowińskim.

  przyznaje oczywiście racje, że Kornik walczy o wiele mądrzej, bezapelacyjnie. Tylko zapomniałeś, że w walce na gole pieści takie rzeczy jak taktyka czy Fight IQ maja niszowe znaczenie, to nie jest mma. Zawodnicy z bojówek huliganskich wygrywają walki z zawodnikami którzy w różnych dyscyplinach sportów walki osiągali sukcesy, chyba mi nie powiesz ze wygrywają bo maja większe Fight IQ ?

 4. przyznaje oczywiście racje, że Kornik walczy o wiele mądrzej, bezapelacyjnie. Tylko zapomniałeś, że w walce na gole pieści takie rzeczy jak taktyka czy Fight IQ maja niszowe znaczenie, to nie jest mma. Zawodnicy z bojówek huliganskich wygrywają walki z zawodnikami którzy w różnych dyscyplinach sportów walki osiągali sukcesy, chyba mi nie powiesz ze wygrywają bo maja większe Fight IQ ?

  Wygrywają bo walczą w ringu 4×4 metry. Mocno ograniczona przestrzeń premiuje zawodników bazujących na sile uderzenia, ciągłej presji i twardym łbie. Kontrola dystansu, ustawianie rywala lewym prostym i walka z kontry nie sprawdzą się kiedy masz do dyspozycji przestrzeń niewiele większą od schowka na miotły (Gromda). Przestronna klatka na Genesis za to pomaga zawodnikom lepiej wyszkolonym techniczne.

 5. Wygrywają bo walczą w ringu 4×4 metry. Mocno ograniczona przestrzeń premiuje zawodników bazujących na sile uderzenia, ciągłej presji i twardym łbie. Kontrola dystansu, ustawianie rywala lewym prostym i walka z kontry nie sprawdzą się kiedy masz do dyspozycji przestrzeń niewiele większą od schowka na miotły (Gromda). Przestronna klatka na Genesis za to pomaga zawodnikom lepiej wyszkolonym techniczne.

  Ale nadal zapominasz, że to nie jest mma i skrócenie dystansu jest o wiele prostsze nawet jakbyś walczył na otwartej przestrzeni. Zawodnik poruszający się do przodu zawsze będzie szybszy niż zawodnik który chce dystansować i będzie się cofać. Nie ma alternatywy obalenia, żeby zastopować zawodnika który idzie szarżą. To że klatka jest większa oczywiście ma w jakimś stopniu też znaczenie ale bez przesady. Oglądałeś Genesis więc powinieneś dostrzec dziesiątki akcji gdzie zawodnik się cofał a i tak nie był w stanie walczyć w dystansie.

 6. Ale nadal zapominasz, że to nie jest mma i skrócenie dystansu jest o wiele prostsze nawet jakbyś walczył na otwartej przestrzeni. Zawodnik poruszający się do przodu zawsze będzie szybszy niż zawodnik który chce dystansować i będzie się cofać. Nie ma alternatywy obalenia, żeby zastopować zawodnika który idzie szarżą. To że klatka jest większa oczywiście ma w jakimś stopniu też znaczenie ale bez przesady. Oglądałeś Genesis więc powinieneś dostrzec dziesiątki akcji gdzie zawodnik się cofał a i tak nie był w stanie walczyć w dystansie.

  Genesis nie oglądałem, nie lubię marnować swojego wolnego czasu.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.