Karolina Sobek zwyciężyła z Klaudią Sygułą na gali Armia Fight Night 9. Dzięki skutecznym obaleniom oraz pracy w parterze Sobek prezentowała się lepiej na przestrzeni całego pojedynku. Ostatecznie w trzeciej rundzie reprezentantka klubu Spartakus Rzeszów poddała swoją rywalkę za pomocą dźwigni na rękę.

Klaudia Syguła zaczęła od kilku kopnięć na wykroczną nogę rywalki. Sobek odpowiedziała technikami bokserskimi i zawodniczki ruszyły na wymianę w centralnej części klatki. Na nosie Karoliny szybko pojawiło się pierwsze rozcięcie. Po minucie potyczki w stójce Sobek popisała się efektownym rzutem do parteru. Sobek zajęła pozycję boczną. Sędzia ringowy zatrzymał akcję i poprosił lekarza o sprawdzenie obfitego krwawienia u Karoliny. Zawodniczka została dopuszczona do kontynuowania pojedynku i po wznowieniu wróciła do pozycji bocznej. Sobek skontrolowała głowę oraz rękę Syguły, dzięki czemu Karolina mogła z łatwością utrzymywać dominację. Klaudia w końcu zdołała uciec z niebezpieczeństwa, wpinając się za plecy Sobek. Syguła straciła pozycję i inicjatywa powróciła do Sobek. Karolina docisnęła przeciwniczkę do siatki, akcja przeniosła się do klinczu. Na minutę przed końcem pierwszej rundy Sobek ponownie zanotowała udane obalenie. Karolina znajdowała się w pozycji bocznej niemal do samego gongu.

Zawodniczki przeszły do zwarcia od razu po rozpoczęciu drugiej odsłony. Sobek obaliła, jednak Syguła od razu wróciła na nogi. Karolina docisnęła Klaudię do siatki i utrzymywała swoją przewagę w klinczu. Niedługo później Syguła znów wylądowała na plecach. Sobek zdobyła dosiad, wyprostowała pozycję i zasypała rywalkę serią ciosów. Karolina nieskutecznie próbowała wpiąć się za plecy, przez co straciła dominującą pozycję i to Syguła znalazła się na górze. Klaudia ruszyła po dźwignię na nogę, ale nie udało jej się poddać przeciwniczki i druga runda dobiegła końca.

Karolina i Klaudia wymieniły kilka uderzeń w stójce. Po kilkudziesięciu sekundach ostatniej rundy Sobek obaliła i skontrolowała Sygułę z pozycji bocznej. Sobek wykluczyła rękę przeciwniczki, zapinając przy tym skuteczną dźwignię, po której Klaudia Syguła odklepała.

66 kg: Karolina Sobek pok. Klaudię Sygułę przez poddanie, runda 3

Pełne wyniki gali Armia Fight Night 9

Dla Karoliny Sobek jest to druga zwycięska walka w MMA, natomiast Karolina Syguła na dzisiejszej gali debiutowała w zawodowej formule. Obie zawodniczki zmierzyły się wcześniej w starciu na gołe pięści podczas gali WOTORE 2, wówczas lepsza okazała się Syguła.

1 KOMENTARZ

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.