Anthony „Rumble” Johnson przeszedł z największej organizacji MMA na świecie, UFC, do Bellator MMA. Wielu specjalistów było zaskoczonych taką decyzją zawodnika, który według wielu źródeł dobrze dogadywał się z „Ultimate Fighting Championship”. W rozmowie z ESPN „Rumble” opowiedział o kulisach zmiany pracodawcy.

To wydarzyło się miesiąc przed tym jak to ogłosili. Nic nie mówiłem. Przy rozstaniu z UFC nie było złych emocji, nic nie było tam złego. Obie strony były zgodne. Nikt nie miał do nikogo pretensji, żadnych negatywnych emocji, nic takiego. To najlepsze dla nas wszystkich.

Pod względem biznesowym to dla mnie mądry ruch. Chcę wejść w coś poza MMA. Taki ruch daje mi więcej przestrzeni pod tym względem. Szczerze mówiąc to będąc w UFC nie możesz robić zbyt wielu rzeczy poza organizacją, mają bardzo surowe zasady. Kiedy organizacja ma zasady, ty musisz ich przestrzegać. Ja nie chcę łamać żadnych zasad więc czemu mielibyśmy się nie rozejść okazując sobie miłość i szacunek? Tak po prostu się stało.

Myślę, że w Bellatorze zrobię to samo. Będę w stanie promować organizację i swoje biznesy, będziemy szli do przodu. UFC już ma strategię jak chcą robić pewne rzeczy, wszyscy to wiedzą. Musimy to uszanować. Ja ich szanuję, a oni mnie. Czemu mielibyśmy nie robić tego co chcemy i takim sposobem wszyscy będą szczęśliwi?

Rozstanie z UFC było nieco ciężkie, bo to był mój dom przez długi czas. Budowałem swoje walki w UFC i nokautowałem tam przeciwników. Bycie zawodnikiem UFC miało dla mnie ogromne znaczenie. Teraz ta podróż się jednak zakończyła, jestem na nowym szlaku. Nie mogę doczekać się nokautowania ludzi w Bellator MMA.

Johnson (22-6 MMA) ostatni raz w oktagonie wystąpił na UFC 210 w kwietniu 2017 roku, kiedy to przegrał z Danielem Cormierem. ”Rumble” po nieudanej próbie zdobycia tytułu mistrzowskiego postanowił zakończyć swoją przygodę w klatce. Przed walką z „DC” wygrał trzy pojedynki przez KO, kolejno z Gloverem Teixeirą, Ryanem Baderem i Jimim Manuwą. W swojej karierze aż 16 razy wygrywał on przez KO/TKO. Zawodnik miał wrócić do oktagonu i nawet rozpoczął testowanie przez USADA. Teraz będzie on jednak walczył w klatce Bellator MMA, gdzie w jego dywizji walczą m.in. Vadim Nemkov, Phil Davis, Ryan Bader czy Liam McGeary.

14 KOMENTARZE

 1. Bader już ma mokro więc będzie unikał.

  Dawać mu Davisa. Niech go zabije za tą pierwszą nudziarską walkę.

 2. Dobra AJ chce dalej działać przy konopiach i zrobił przerwę. Po powrocie nie może dalej tego robić więc się rozstają.

  Pytanie co z Mcgregorem i alkoholem….?

 3. Przeszedł z UFC do Bellatora? Przecież walczył ostatni raz 3 lata temu. Oficjalnie do UFC nie wrócił bo nie stoczył żadnego pojedynku od starcia z DC.

 4. Pytanie co z Mcgregorem i alkoholem….?

  Oglądasz UFC, czy pytasz, żeby zapytać? Przecież są oficjalne reklamy Properka na każdej gali – dogadali się :conorsalute:

 5. Boi się Janka, proste. Obsrał się totalnie!

  To żaden wstyd unikać Janka. DC oraz JJ też się go bali i unikali, zmieniając szybko wagę

 6. Oglądasz UFC, czy pytasz, żeby zapytać? Przecież są oficjalne reklamy Properka na każdej gali – dogadali się :conorsalute:

  Stwierdzam że globalna korporacja nie ma standardów i traktuje różnie zawodników. Jednego biznes wspiera i robi z nim interesy a drugiemu dziękuje tylko dlatego że zajmuje się czymś poza oktagonem. Tak średnio bym powiedział.

 7. Stwierdzam że globalna korporacja nie ma standardów i traktuje różnie zawodników. Jednego biznes wspiera i robi z nim interesy a drugiemu dziękuje tylko dlatego że zajmuje się czymś poza oktagonem. Tak średnio bym powiedział.

  Prawa korpo, nie robią tego za darmo:wink:. Jakby im się opłacało robić biznes z Johnsonem to by zrobili.

  Poza tym nie podziękowali mu dlatego, że robi coś poza oktagonem – widocznie AJ'owi bardziej opłaca się mieć reklamy na spodenkach w Bellatorze, niż walczyć w UFC.

 8. Boi się Janka, proste. Obsrał się totalnie!

  To żaden wstyd unikać Janka. DC oraz JJ też się go bali i unikali, zmieniając szybko wagę

  :razz:ociesznymirek:

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.