Decyzja sędziów w starciu Claudii Gadelhi (18-4) z Angelą hill (12-8) podczas sobotniej gali UFC Fight Night: Overeem vs Harris w Jacksonville spotkała się z kontrowersją wśród kibiców, którzy nie zgodzili się z punktacją. Chris Lee i Dave Tirelli wskazali decyzję 29:28 na korzyść zawodniczki z Brazylii, natomiast Sal D’Amato dał wygraną 29:28 Amerykance.

Po pojedynku „Overkill” wyraziła swoje niezadowolenie z decyzji sędziów punktowych.

„Dana White, wygrałem ten pojedynek. Daj mi walkę na wyspie, w Arizonie, APEX, gdziekolwiek i pokiereszuję twarz większej liczbie twoich dziewczyn. Jestem gotowa na przyszły tydzień.”

Dla Hill był to koniec serii trzech zwycięstw z rzędu. 34-letnia zawodniczka we wrześniu 2019 roku pokonała Ariane Carnelossi, następnie w styczniu 2020 roku ciosami rozbiła Hannę Cifers, a zaledwie miesiąc później wypunktowała Lomę Lookboonmee. Majowe starcie było więc już jej trzecim występem w klatce UFC w tym roku.

Wcześniej Angela Hill pokonywała takie zawodniczki, jak Maryna Moroz czy Jodie Esquibel, przegrywała natomiast z Cortney Casey, Randą Markos i Xiaonan Yan.

12 KOMENTARZE

  1. W tej weekend akurat nie ma żadnej gali. :korwinlaugh:

    Dlatego akurat w ten weekend może.

    Może i sędziowie przekręcili, ale jej akurat mi nie szkoda.

  2. To ona jeszcze walczy? Totalnie nie śledzę kariery tej babki, ale wydaje mi się, że wszystko przegrywa.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.