Już nie „double champ”, a mistrz „tylko” jednej kategorii wagowej. Andrzej Grzebyk (16-3) został pozbawiony tytułu mistrzowskiego w kategorii półśredniej, o czym poinformował za pośrednictwem swojego konta na Twitterze Paweł Jóźwiak.

„Andrzej Grzebyk zostaje pozbawiony pasa mistrzowskiego FEN w kategorii 77 kg, z powodu odmowy jego obrony. Wkrótce wyłonimy nowego pretendenta”

Wszystko wskazuje na to, że może to być pierwszy krok do odejścia z Fight Exclusive Night, o czym w wywiadach wspomina Andrzej Grzebyk. Nieoficjalnie mówi się, że reprezentant Legion Team Tarnów mógł już dojść do porozumienia z inną organizacją, jednak na oficjalne ogłoszenie trzeba będzie jeszcze poczekać.

Zobacz także: Andrzej Grzebyk wylicytował rękawice Mariusza Wacha i stoczy z nim sparing bokserski

Od października 2016 roku Grzebyk stoczył osiem pojedynków, wszystkie zwyciężając. Serię wygranych rozpoczął od pokonania Alexeya Repalova na FEN 14, a w kolejnych starciach pokonywał między innymi Marcina Naruszczkę, Thiago Vieirę, Kamila Gniadka czy Roberta Fonsecę.

Pas FEN w wadze półśredniej 29-latek zdobył na gali FEN 24 w marcu 2019 roku. W tej kategorii nie przystąpił on do obrony, a według słów Pawła Jóźwiaka, właśnie taką propozycję odrzucił. Mistrzostwo FEN wagi średniej Grzebyk zdobył natomiast na FEN 21 w maju 2018 roku. Pas obronił w październiku ubiegłego roku pokonując w 18 sekund Roberta Fonsecę.

Zobacz także: Najważniejsze fakty z konferencji prasowej przed galą UFC 246: McGregor vs Cerrone

24 KOMENTARZE

 1. Przykre trochę, że w takich okolicznościach kończy się ta współpraca. Andrzejowi powodzenia i ciekawi jego weryfikacja być może w  UFC .

 2. Bardzo bym chciał widzieć Andrzeja w ufc ale coś czuje po kościach że Andrzej wjebie się w bagno czyli ksw :facepalm: a tam będzie walczył raz na rok albo raz na dwa lata gdzie jego potencjał sportowy pójdzie w piździet

 3. Wszystko spoko, ale zarówno w KSW jak i UFC będzie bolesna weryfikacja. Może i w KSW się utrzyma w 77, ale pasa nie sięgnie, Soldić zabije.

 4. Dziwna ta strategia Artoxu: to się nazywa palenie mostów.

  Spokojnie mogli się z Jóźwiakiem dogadać, a teraz: wizyta u prawnika i później zbiórka na koszty sądowe przegranego procesu?

  Zawodnicy MMA to naprawdę jakiś ciekawy gatunek ludzi.

  Aby być artystą trzeba być trochę oderwanym od rzeczywistości i mam wrażenie, że tak samo jest wśród sportowców.

  Podziwiam nerwy Jóźwiaka

 5. No i dobrze Prezes go wyjaśnił.

  W UFC nie wierzę, będzie spektakularne przejście do najlepszej organizacji w Europie czyli KejEsDablju.

  Kawul z kelnerem cierpią na deficyt polskich gwiazd.

 6. Babyl Czemp u Mroza mówi, że kontrakt jest nieważny, bo nie ma podpisów wszystkich z FEN. Natomiast Jóźwiak uważa, że kontrakt jest prawidłowy i jeśli odmówi walki w marcu, to zostanie przedłużony o pół roku.

 7. Babyl Czemp u Mroza mówi, że kontrakt jest nieważny, bo nie ma podpisów wszystkich z FEN. Natomiast Jóźwiak uważa, że kontrakt jest prawidłowy i jeśli odmówi walki w marcu, to zostanie przedłużony o pół roku.

  Szczerze? Jeśli miałbym wierzyć któreś ze stron to na pewno nie prezesowi…już niejednokrotnie pokazał, że gubi się w swoich wypowiedziach i jest mało konsekwentny…

 8. Szczerze? Jeśli miałbym wierzyć któreś ze stron to na pewno nie prezesowi…już niejednokrotnie pokazał, że gubi się w swoich wypowiedziach i jest mało konsekwentny…

  tak Gamer też nie ma ważnego kontraktu, dlatego od roku nie walczy

 9. Tak się kończy rozdawanie kilku pasów jednej osobie w organizacji. Nagle jedna z kategorii schodzi na drugi plan, bo rywal nie ten, bo data, bo za trudno, bo siano…

  Nie stoję po żadnej stronie tego konfliktu, ale od początku cała ta sprawa mam wrażenie że jest bardzo źle rozgrywana zarówno przez jedną, jak i drugą stronę.

  W każdym razie życzę powodzenia (szczerze, bez szydery) Andrzejowi w nowej organizacji, bo na pewno oczekiwania fanów co do kolejnego kroku w jego karierze są bardzo duże, jak i władzom FENu, bo odeszła (lub nie, bo nie wiem jak to w końcu jest) jedna z największych gwiazd. Ciekawe jak dalej potoczą się ich losy.

 10. Ah to polskie piekiełko. Człowiek tak na prawdę nie musi być na bieżąco bo nic się nie zmienia. :jjsmile: Szkoda tego bajzlu, Andrzej ciśnij do UFC, ACA gdzie kurwa kolwiek tylko nie krs.

  tak Gamer też nie ma ważnego kontraktu, dlatego od roku nie walczy

  Trochę poza siecią byłem ale mignęła mi fotka gamera z pasami krs, które chyba zapowiadało jego "powrót" do organizacji. Dramat

 11. tak Gamer też nie ma ważnego kontraktu, dlatego od roku nie walczy

  Moze kitowal, ale ogladalem jakis wywiad z nim gdzie mowil ze chce sobie odpoczac od mma i skupic sie na grapplingu a konkretnie ADCC. Tylko czy ta decyzja nie byla zwiazana z kontraktem to tego nie wiem. Wiec na ADCC nie pyklo i teraz pewnie wraca do mma.

 12. A co z pasem średniej ?Jeśli ma iść do ksw to będzie to nieporozumienie, sportowo to samo i mniej walk dla niego. Jeśli UFC to kibicować będę chociaż to ten sam management co u tego żebraka na rozwiązanie kontraktu, a więc nie wyglądają zbyt profesjonalnie ostatnio, a w UFC wiadomo że menago ma wielki wpływ na karierę. Nie ma żadnych plotek gdzie Grzebyk się wybiera? Po wpisie Jóźwiaka wnioskuję, że rozstali się w niezbyt miłych okolicznościach, tym bardziej KSW nie jest chyba warte palenia mostów

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.