Andrzej Grzebyk (MMA 16-3) jest bardzo blisko zawalczenia na Dana White’s Contender Series – galach, które są organizowane by wyszukiwać nowe talenty w MMA. Udało nam się dotrzeć do źródeł blisko zawodnika, które to potwierdzają.

Podobnie jak to ma miejsce w reality show The Ultimate Fighter, zawodnicy nie mają kontraktu z UFC, a dopiero o niego walczą. Sam Dana White przy okazji tych wydarzeń wspomina „To nie jest UFC, ale gale, na których zawodnicy mają okazję zaprezentować to co w nich najlepsze, z nadzieją dostania się do UFC”. Jak do tej pory było 29 edycji i znaczna część zawodników, którzy tam się konfrontowali, dziś walczy dla giganta z Las Vegas.

Sean O’Malley, Geoff Neal, Dan Ige, Karl Roberson, Grant Dawson, Benito Lopez, Greg Hardy, Matt Frevola, Montel Jackson, Kevin Holland, Dwight Grant, Antonina Shevchenko, Edmen Shahbazyan, Jimmy Crute, Sodiq Yusuff, Johnny Walker, Augusto Sakai.

To tylko niektóre z nazwisk, które dziś święcą sukcesy w oktagonie. Teraz Andrzej Grzebyk będzie mógł dołączyć do tego grona, w walce o kontrakt z UFC.

Zainteresowanie ze strony Dana White’s Contender Series potwierdził też prezes FEN w rozmowie z portalem MMANews. Jednak według Pawła Jóźwiaka, kwestie kontraktowe między Andrzejem a jego organizacją nadal nie są rozwiązane. Grzebyk od dawna był zainteresowany dołączeniem do najlepszej ligi świata. Podczas wywiadów zarówno sam zawodnik, jak i jego menedżer – Artur Gwóźdź podkreślali, że priorytetem jest angaż w organizacji Dany White’a.

Andrzej swoją karierę rozpoczął w 2012 roku. Pierwszy raz dla organizacji Fight Exclusive Night wystąpił w 2015 roku. Przegrał wówczas z Alessio Di Chirico przez decyzję, a sam Alessio wylądował po tym zwycięstwie w UFC. Później było już tylko lepiej i Andrzej szybko odbił się po tej porażce. Polak w ciągu kolejnych 5 lat zanotował 7 zwycięstw przed czasem i tylko raz jego pojedynek trwał pełen dystans – z Marcinem Naruszczką.

Grzebyk pas organizacji FEN w wadze średniej zdobył w maju 2018 roku. Walczył wówczas z Brazylijczykiem Thiago Vieirą, którego znokautował dosłownie na sekundy przed gongiem kończącym trzecią rundę. Rok później reprezentant Legion Team Tarnów zdobył kolejny pas, tym razem w wadze półśredniej, odprawiając Kamila Gniadka – bój ten był tak widowiskowy, że dostał nagrodę „Heraklesa” za Walkę Roku 2019 w polskim MMA.

25 KOMENTARZE

 1. Ogólnie ten program wygląda na strzał w dziesiątkę. TUF już niepotrzebny. Tutaj formuła mniej męcząca dla zawodników niż pobyt w TUFie, dla widzów też lepsze bo jest więcej walk. Walki też atrakcyjniejsze, bo nie wystarczy wygrać, żeby przejść dalej, tylko trzeba zaimponować bossowi Danie, aby otrzymać kontrakt.

  Ciekawe jakiego przeciwnika dostanie, jeśli ta informacja się potwierdzi.

 2. Jeszcze nic pewnego. Być może jest news na podbicie stawki gdzieś indziej.  Jak się dostanie to będę kibicował

 3. Jeszcze nic pewnego. Być może jest news na podbicie stawki gdzieś indziej.  Jak się dostanie to będę kibicował

  Z tego co wiem Jóźwiak go blokuje

 4. Wg Jóźwiaka ufc odezwało się do fen odnośnie kontraktu Grzebyka i Jóźwiak odpowiedział im że ma z nimi ważny kontakt i nie puszcza go do DWCS :fjedzia:

 5. Toc on tam przejebie z kims na pewno tak wiec nie wiem czy go tam wrzuca. Po 2 caly czas ma kontrakt z FEN tak wiec nigdzie nie wyjedzie ani Lysy go nie zaprosi jak Jozwiak mu odpisze ze ma nadal z nimi kontrakt.

 6. Przeciez ta propozycja jest w kategorii 84 kg , a po drugie to Grzebyk już dawno jest dogadany z KSW.

  Właśnie wrzucił na story właśnie ten news. Zabawne, może przeczyta to i stwierdzi a pójde do ksw. No zobaczymy

 7. Czy jest blisko? Raczej nie bardzo. Prezes zwolni z kontraktu Grzebyka tylko wtedy, kiedy na biurku wyląduje kontrakt od UFC. W przypadku DWTCS nie ma mowy o zwolnieniu zawodnika.

 8. Czy jest blisko? Raczej nie bardzo. Prezes zwolni z kontraktu Grzebyka tylko wtedy, kiedy na biurku wyląduje kontrakt od UFC. W przypadku DWTCS nie ma mowy o zwolnieniu zawodnika.

  Jozwiak pewnie liczy tez na jakis hajs bo zainwestowali w niego troche kasy i tak latwo go nie pusci. A jak sprawa wyladuje w sadzie to nikt Grzebyka nie wyciagnie jeszcze dlugo.

 9. Jozwiak pewnie liczy tez na jakis hajs bo zainwestowali w niego troche kasy i tak latwo go nie pusci. A jak sprawa wyladuje w sadzie to nikt Grzebyka nie wyciagnie jeszcze dlugo.

  Oprócz urażonej dumy to na bank dałoby się to załatwić kasiurką, ale skoro od jakiegoś nonamea chciał ile? 30k? To ile krzyknie Grzebykowi?

 10. Jozwiak pewnie liczy tez na jakis hajs bo zainwestowali w niego troche kasy i tak latwo go nie pusci. A jak sprawa wyladuje w sadzie to nikt Grzebyka nie wyciagnie jeszcze dlugo.

  Tutaj będzie 300k mynymum

 11. Oprócz urażonej dumy to na bank dałoby się to załatwić kasiurką, ale skoro od jakiegoś nonamea chciał ile? 30k? To ile krzyknie Grzebykowi?

  30 k ale w dolarach amerykańskich

 12. 30 k ale w dolarach amerykańskich

  Jóźwiak za chwilę zrobi z tego stałe źródło dochodu. Zamiast organizować gale będzie odsprzedawał zawodników innym organizacjom… taki kryptomenadżing :korwinlaugh:

 13. Oprócz urażonej dumy to na bank dałoby się to załatwić kasiurką, ale skoro od jakiegoś nonamea chciał ile? 30k? To ile krzyknie Grzebykowi?

  Wiesz co kiedys byl taki temat ze Jozwiak chcial jakis procent z kontraktu z UFC przez 1 rok czy jakos tak. Chyba pozniej sie z tego wycofal bo to bylo dawno ale bylo cos takiego na bank. A jesli chodzi o kase to na pewno nie sumy rzedu 30 tys tylko duzo duzo wiecej. Grzebyk narazie jest w czarnej dupie i to Jozwiak rozdaje na ta chwile karty.

 14. Ogólnie ten program wygląda na strzał w dziesiątkę. TUF już niepotrzebny. Tutaj formuła mniej męcząca dla zawodników niż pobyt w TUFie, dla widzów też lepsze bo jest więcej walk. Walki też atrakcyjniejsze, bo nie wystarczy wygrać, żeby przejść dalej, tylko trzeba zaimponować bossowi Danie, aby otrzymać kontrakt.

  Ciekawe jakiego przeciwnika dostanie, jeśli ta informacja się potwierdzi.

  No i przede wszystkim też pewnie koszty dużo mniejsze.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.