Andrzej Grzebyk złamał nogę już w pierwszych kilkudziesięciu sekundach, w walce z Mariusem Zaromskisem. Pomimo złamania przewalczył jednak rundę do końca, pokazując prawdziwy hart ducha oraz charakter. Menedżer zawodnika, Artur Gwóźdź, udostępnił właśnie na swoim profilu na Twitterze, prześwietlenie z kontuzji.

Jak widać na zdjęciu, kość piszczelowa jest złamana. W zależności czy będzie potrzebna operacja czy po prostu włożenie nogi w gips, czas rekonwalescencji może się różnić. Kość może zrastać się od 6 do 8 tygodni. Możemy więc spodziewać się Andrzeja ponownie w klatce, dopiero na wiosnę-lato 2021.

Andrzej Grzebyk pokazał ogromne serce do walki i mimo że całą rundę był z pleców, znaczna część czytelników portalu MMARocks, dała mu w niej zwycięstwo. Marius Zaromskis był atakowany upkickami gdy stał nad Andrzejem oraz łokciami i pięściami z dołu, gdy wchodził do gardy Polaka. Sędzia spotkania Tomasz Bronder na dwie sekundy przed końcem pierwszej odsłony pojedynku, zakończył go, nie pozwalając dalej walczyć Andrzejowi z tak potworną kontuzją.

– ZOBACZ: Sensacyjna porażka Andrzeja Grzebyka! Polak z kontuzją nogi na gali KSW 56

Występ Grzebyka, był prawdziwym pokazem natury wojownika, hartu ducha i chęci zwycięstwa. Mimo krytycznego położenia, braku mobilności i urazu, po którym zawodnik nie może nawet stać na dwóch nogach, Polak nie poddał się i ta postawa zostanie mu na pewno przez kibiców sportu zapamiętana.

Wynik walki:

77,1 kg: Marius Žaromskis pok. Andrzeja Grzebyka przez TKO (kontuzja), runda 1, 4:58

29 KOMENTARZE

 1. Pokazał charakter i serce (prawdziwego barbarzyńcy, ale nie tego od oka), jednak z drugiej strony ta porażka i taka kontuzja, mu zahamuje poważnie karierę 🙁

 2. Pokazał charakter i serce (prawdziwego barbarzyńcy, ale nie tego od oka), jednak z drugiej strony ta porażka i taka kontuzja, mu zahamuje poważnie karierę 🙁

  Ja myślę, że odwrotnie. Że właśnie taka postawa nie zostanie mu zapomniana i zyskał o wiele więcej fanów niż gdyby wygrał z Zaromskisem. Czasami zdrowi zawodnicy nie walczą rok, więc w 2021 powinniśmy zobaczyć znów Andrzeja. Inna sprawa to oczywiście na ile ta noga wróci do sprawności sprzed kontuzji..

  W każdym razie Andrzej dziś o 19:00 ma operację.

 3. Kurde. Szybkiego powrotu do zdrowia. Trzymaj sie Andrzej. Wrocisz silniejszy.

  Pomyslec, ze niektorzy poddawali walke bo czuli dziwne mrowienie na mostku.

 4. Szybkiego powrotu do zdrowia ! . Mocny pokaz charakteru , niewielu jest takich zawodników co z taką kontuzją przewalczyło by chociaż 5 sekund .

 5. Kozak, czapki z głów! Trochę się to przeciągnie, ale musi trafić do ufc. Takich tam potrzebujemy.

  Szybkiego powrotu do zdrowia!

 6. Kurwa przysnąłem na tej walce… Czy jak wygrał Zaromskis przez kontuzje to też tak wskakiwal na siatkę klatki jak kiedyś Juras?

 7. Kurwa przysnąłem na tej walce… Czy jak wygrał Zaromskis przez kontuzje to też tak wskakiwal na siatkę klatki jak kiedyś Juras?

  Podobnie. Zrobił salto w klatce

  :razz:utinlaugh:

  Szacun dla Andrzeja, takich charakterniaków warto doceniać. Zdrówka.

 8. Ja myślę, że odwrotnie. Że właśnie taka postawa nie zostanie mu zapomniana i zyskał o wiele więcej fanów niż gdyby wygrał z Zaromskisem. Czasami zdrowi zawodnicy nie walczą rok, więc w 2021 powinniśmy zobaczyć znów Andrzeja. Inna sprawa to oczywiście na ile ta noga wróci do sprawności sprzed kontuzji..

  W każdym razie Andrzej dziś o 19:00 ma operację.

   

  To że ludzie mu nie zapomną tego jaki charakter pokazał to na pewno ale nie jest to jednoznaczne z tym, że jego kariera mocno zahamuje. To nie jest skręcona kostka. Operacja, śruby pewnie , rehabilitacja, powrót do formy, przygotowanie do walki. Minimum rok przerwy w tym pierwsze pół roku bez treningów pewnie. W tym czasie mógłby zrobić 2,3 walki a będzie musiał walczyć o powrót do zdrowia. Zahamuje mu to karierę.

 9. To że ludzie mu nie zapomną tego jaki charakter pokazał to na pewno ale nie jest to jednoznaczne z tym, że jego kariera mocno zahamuje. To nie jest skręcona kostka. Operacja, śruby pewnie , rehabilitacja, powrót do formy, przygotowanie do walki. Minimum rok przerwy w tym pierwsze pół roku bez treningów pewnie. W tym czasie mógłby zrobić 2,3 walki a będzie musiał walczyć o powrót do zdrowia. Zahamuje mu to karierę.

  2-3 walki w rok? W ksw?

  Zrobilby jedną walke, nie ma dramatu.

 10. 2-3 walki w rok? W ksw?

  Zrobilby jedną walke, nie ma dramatu.

  no dobra to inaczej w tym czasie mógłby zrobić 150 treningów w których by doskonalił swoje umiejętności a będzie musiał walczyć o to by w ogóle dojść do optymalnej formy.

 11. Nie jestem jakimś wielkim fanem Grzebyka ale ogromny szacun się należy, twardy kocur i prawdziwy wojownik. Szybkiego powrotu do zdrowia Andrzej.

 12. Szacun dla Grzebyka się należy z urzędu. Ale tego co robił Žaromskis nie rozumiem. Po co pchał się w parter? Wystarczyło w 1 minucie walki wstać i czekać aż sędzia podniesie Grzebyka. Byłby koniec walki i sporo zaoszczędzonego zdrowia Grzebyka.

 13. Szacun dla Grzebyka się należy z urzędu. Ale tego co robił Žaromskis nie rozumiem. Po co pchał się w parter? Wystarczyło w 1 minucie walki wstać i czekać aż sędzia podniesie Grzebyka. Byłby koniec walki i sporo zaoszczędzonego zdrowia Grzebyka.

  Nie wiedzial o zlamaniu.

 14. Co prawda tylko jedna projekcja, ale na to co widać to bez przemieszczenia i odłamków. Szczęście, że nic się mocno nie przesunęło podczas zapinania gardy. Relatywnie szybko powinno się zagoić, do treningów wróci niedługo, do kopania później, a jeszcze później do walczenia. Pytanie jak/czy będzie go głowa blokować w pierwszych walkach

 15. Kilku bokserów ze złamaniem ręki walczyło o tytuł MŚ, a tu robi się podniete, że gość nie wygrał, a przetrwał 1 runde z 40 letnim byłym zawodowcem bo inaczej typka nie można nazwać patrząc na jego ostatnie 5 lat.

 16. Też jestem tego ciekawy a to pewnie zależy od podejścia danego do zawodnika.Jezeli psychicznie zniesie ten uraz to dojdzie do siebie szybko a niektórzy po takim incydencie już nie są tak zawzięci w walce.Wewnętrzne low-kicki uważam za ryzykowne a tak poza tematem mój znajomy kiedyś złamał nogę tak na samym środku piszczeli gdzie jest najwrażliwsza część i kość na wierzch wyszła to musi być ból nawet złamanie nogi Andrzeja

 17. Kilku bokserów ze złamaniem ręki walczyło o tytuł MŚ, a tu robi się podniete, że gość nie wygrał, a przetrwał 1 runde z 40 letnim byłym zawodowcem bo inaczej typka nie można nazwać patrząc na jego ostatnie 5 lat.

  Masz trochę racji ale nie jest to "podnieta" tylko oddanie zawodnikowi szacunku za to że pomimo poważnej kontuzji nie poddał się jak pewien znany, pokolorowany pan. Okazuje się też że kobiety mają większe jaja niż w/w wojownik który chciał umrzeć w klatce ale KURWA nie widział na oko. Terri Harper wczoraj obroniła pas WBC kończąc walkę przed czasem, walcząc 5 rund ze złamaną ręką

 18. Kilku bokserów ze złamaniem ręki walczyło o tytuł MŚ, a tu robi się podniete, że gość nie wygrał, a przetrwał 1 runde z 40 letnim byłym zawodowcem bo inaczej typka nie można nazwać patrząc na jego ostatnie 5 lat.

  No fajnie, różnica między złamaniem ręki, a złamaniem nogi jest taka, że to drugie uniemożliwia utrzymanie pozycji stojącej, która w sportach uderzanych jest elementem esencjonalnym. Kontuzjowana ręka < mobilność, balans ciała

 19. Prawdziwy wojownik. Chociaż postawiłem na zaromskisa drobne w jakiejś tam składance i wszedł dzięki temu spoko kupon, to wolałbym nie wygrać, a żeby Andrzej nie złamał nogi. Pokazał się z super strony. Jak zobaczyłem że noga złamana to trzymałem kciuki żeby wygrał. Naprawdę mi przykro z jego kontuzji.

  Zyskał fana we mnie po tej walce i według mnie tą walkę wygrał, ponieważ z jedną nogą pokazał się 5x lepiej niż jego przeciwnik

 20. Szacunek dla Grzebyka że się nie poddał.

  Ale jak wróci już słyszę to pierdolenie Kawula że Grzebyk złamał piszczel niczym Silva ale był od Pająka lepszy bo walczyły dalej …

  :siara:

 21. Masz trochę racji ale nie jest to "podnieta" tylko oddanie zawodnikowi szacunku za to że pomimo poważnej kontuzji nie poddał się jak pewien znany, pokolorowany pan. Okazuje się też że kobiety mają większe jaja niż w/w wojownik który chciał umrzeć w klatce ale KURWA nie widział na oko. Terri Harper wczoraj obroniła pas WBC kończąc walkę przed czasem, walcząc 5 rund ze złamaną ręką

  Ale ten wojownik miał NIEDOWŁAD, on by chętnie umarł w klatce ale nie z niedowładem i niewidząc KURWA NA OKO.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.