Andrzej Grzebyk w UFC?

Andrzej Grzebyk w UFC

Podwójny mistrz organizacji Fight Exclusive Night – Andrzej Grzebyk (MMA 16-3) – zamieścił w mediach społecznościowych wpis, w którym sugeruje bycie czujnym, a w tle znajduje się koszulka największej organizacji na świecie.

Od dawna w kwestii Grzebyka mówiło się o prawdopodobnym angażu w UFC. Sam zainteresowany w wywiadach niejednokrotnie powtarzał, że jego celem jest właśnie bycie w najlepszej organizacji i już po ostatniej wygranej walce w obronie pasa na FEN 26 we Wrocławiu mówiło się, że mogła to być jego ostatnia walka dla plskiej organizacji.

Menadżer grupy promotorskiej Artnox – Artur Gwóźdź – do której należy Andrzej Grzebyk, również mówił o byciu w stałym kontakcie z UFC i zapowiedział, że ‚coś jest na rzeczy’.

Oczywiście o całą sytuację zapytaliśmy samego Andrzeja, który odpowiedział, że „niestety, nic więcej nie może w tej kwestii na razie powiedzieć”. Wpis jest jednak wymowny i trudno odczytać go w inny sposób, niż faktycznie angaż w UFC.

Grzebyk aktualnie ma serię 8 zwycięstw z rzędu. Tylko jeden z nich skończył się decyzją sędziów, a w pozostałych siedmiu, Grzebyk nokautował swoich rywali.

Pozostaje czekać na oficjalne informacje w tej kwestii. Pewnym jest jednak, że ewentualnym zatrudnieniem Grzebyka w UFC nie moglibyśmy być specjalnie zdziwieni.

24 KOMENTARZE

 1. Ciekawe kogo dostanie w debiucie, boje sie jednak ze usada i podejrzana szczeka Andrzeja nie pomoga mu zrobic tam kariery…

 2. Jest okazja, to idzie, za kilka walk zarobi niezły hajs względem tego co pewnie ma w polszy, a że prawdopodobnie skończy jak większość naszych orłów w ufc to już inna sprawa.

 3. Ale Martin zaproponował mu dobrze płatną pracę.

  To nie może być prawda

  KSW jest drugie na świecie, a często płaci lepiej niż UFC, które w Chorwacji rozdało 7 tysięcy biletów

  PS A na serio: FEN w końcu wziął się za umowy z których pewnie wynika, że do UFC możesz pójść, ale o KSW zapomnij

 4. Jest okazja, to idzie, za kilka walk zarobi niezły hajs względem tego co pewnie ma w polszy, a że prawdopodobnie skończy jak większość naszych orłów w ufc to już inna sprawa.

  Wyczytałeś to z kuli?

 5. Wyczytałeś to z kuli?

  Niekoniecznie potrzebujesz do tego kuli…

  Właśnie mnie natchnąłeś na nowy projekt z analizy danych. Także dzięki! 🙂

 6. Ale jak to? Droga z FEN do UFC jest krótsza niż z rekordowego KSW?

  Abu Azaitar po jednym remisie ze Strusem trafił do UFC. Wystarczył jeden remis! Takie KRS jest silne. Co prawda obił jeszcze kilku kelnerów po drodze ale ciągle był wśród 150 zawodników na kontrakcie :waldeklaugh:

 7. Ktoś wie ile Grzebyk będzie musiał.oddawac kasy  ze swoich wypłat i potencjalnych bonusów z UFC? 25%

 8. Ktoś wie ile Grzebyk będzie musiał.oddawac kasy  ze swoich wypłat i potencjalnych bonusów z UFC? 25%

  Okrągłe 0. W kontrakcie z FEN ma klauzulę UFC w odróżnieniu od Chińczyka.

 9. i bardzo dobrze, mlodszy nie bedzie, niech probuje. Chocby nawet mialo byc to pasmo 3 porazek i do domu to jakies tam male marzenie bedzie "odhaczone". Nie ma co patrzec na kwestie finansowe nie tylko piniadz na tym swiecie sie liczy a i tak pewnie z samego MMA sie nie utrzymuje, z reszta jak zdecydowana wiekszosc polskich zawodnikow. Powodzenia

 10. Mrozu chyba mówił kiedyś o procentach z wypłat z UFC dla FEN.

  Po drugie: naprawdę głupio postąpiłby FEN jeśliby nie zrobił takiego zapisu. Chociaż fakt faktem długo przez własne kontrakty łapali się w promowanie przyszłych zawodników KSW

  Nie mówię, że to złe, bo nikt nie chce robić za trampolinę w karierze dla młodych zawodników za free. Wszystko kosztuje i wcale bym się nie zdziwił jakby KSW też to stosowało wobec Błachowicza.

  Materla kiedyś dopytywany o procent z UFC od razu zasłonił się tym, że to są wewnętrzne sprawy pomiędzy nim, a KSW

 11. Okrągłe 0. W kontrakcie z FEN ma klauzulę UFC w odróżnieniu od Chińczyka.

  czyli FEN pompował pieniadze w zawodnika który w każdej chwili może iść do UFC nie przynosząc im zadnej korzysci? Wolne żarty. Nigdy nie uwierze coś takiego.

 12. czyli FEN pompował pieniadze w zawodnika który w każdej chwili może iść do UFC nie przynosząc im zadnej korzysci? Wolne żarty. Nigdy nie uwierze coś takiego.

  Nie będę teraz grzebał i szukał wywiadu z Arturem Gwoździem by na siłę ciebie przekonywać. Może wiesz więcej niż manager, który reprezentuje Grzebyka interesy.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.