mike tyson andrzej gołota

Nie milkną echa po pokazowej walce Mike’a Tysona z Royem Jonesem Jr., która zakończyła się remisem. Starcie dwóch emerytowanych legend boksu jest szeroko komentowane, a jedną z osób, która przedstawiła swoje spojrzenie na ten pojedynek jest były rywal Tysona, Andrzej Gołota.

Były polski pięściarz wagi ciężkiej w rozmowie dla serwisu Sport.pl powiedział otwarcie, że jego zdaniem starcie Tysona z Jonesem nie było walką, tylko pokazem. W pojedynku tym zdaniem Gołoty to Mike zaprezentował się jednak lepiej – był szybszy od rywala.

W rozmowie poruszono również temat ewentualnej drugiej walki Tysona z Gołotą. Polak śmiejąc się przyznał, że mógłby spróbować ponownie powalczyć.

Naprawdę mógłbym wyjść do walki z Tysonem. Nie ma problemu. Tylko musiałbym dwa miesiące potrenować. A nie wiem, czy bym wytrzymał taki trening. To jest pytanie. Ale jestem zdrowy.

Do walki Tysona z Gołotą doszło w roku 2000. Niestety dla Polak starcie to nie przebiegło po jego myśli. Gołota padł na deski i był liczony już w pierwszej rundzie pojedynku. W przerwie przed trzecią rundą Polak zdecydował, że  nie będzie dalej walczył i opuścił ring. Ostatecznie pojedynek ten został w końcu uznany za nierozstrzygnięty ponieważ w organizmie Tysona wykryto marihuanę.

37 KOMENTARZE

 1. Zdaje się, że już miałeś okazję i zwiałeś po dwóch rundach :facepalm:

  Na następnych zawodach go pokona. :beczka:

 2. Trochę szacunku paziu

  Zero szacunku do tego zjebka. On nawet tak dużo nie osiągnął jeśli chcesz to wypomnieć jako powód do szanowania go. Ale przykładowo jak ktoś dużo osiągnął a na ciebie pluje to go dalej szanujesz ta?

 3. Zero szacunku do tego zjebka. On nawet tak dużo nie osiągnął jeśli chcesz to wypomnieć jako powód do szanowania go. Ale przykładowo jak ktoś dużo osiągnął a na ciebie pluje to go dalej szanujesz ta?

  Mike zdaje się, że do tej pory jest najmłodszym mistrzem świata wagi ciężkiej w historii boksu, a to raczej duże osiągnięcie ? W jaki sposób Tyson Cię "opluł" że straciłeś do niego szacunek tak z ciekawości ??

 4. No i jest jeszcze elTost

  El Tost to czeka, aż Larry Holmes albo George Foreman ogłoszą powrót z emerytury i dopiero wtedy wystartuje :crazy:

 5. Andrzej, Ty już przecież wyszedłeś, ale podczas walki z Tysonem.

  No, chyba że o Kuźmę mu chodziło.

 6. Nie ma problemu.

  niby nie ma, a problem jest jedno zdanie dalej:

  A nie wiem, czy bym wytrzymał taki trening.

 7. Mike zdaje się, że do tej pory jest najmłodszym mistrzem świata wagi ciężkiej w historii boksu, a to raczej duże osiągnięcie ? W jaki sposób Tyson Cię "opluł" że straciłeś do niego szacunek tak z ciekawości ??

  No to jest osiągnięcie, ale jakby spojrzeć na rekord to nie jest elitarny pod kątem jakości pokonanych rywali.

  Gadał że Polskę gówno spotkało w porównaniu do tego co spotyka czarnych w USA (spotyka xd)

 8. Nie będę kłamał, 20 lat temu Gołota to był ktoś. Ale jak widzę tych emerytów próbujących zbić kasę na nazwisku to mam zwyczajnie dość. Widzę, że jest kolejny co chce naciągnąć frajerów.

 9. Nie będę kłamał, 20 lat temu Gołota to był ktoś. Ale jak widzę tych emerytów próbujących zbić kasę na nazwisku to mam zwyczajnie dość. Widzę, że jest kolejny co chce naciągnąć frajerów.

  Wydaje mi się, że po pewnej konsumenckiej hossie (bo i ja, i moi znajomi kupowaliśmy prawie wszystkie PPV na polskie gale), zaczynamy trochę realniej patrzeć na sprzedawany nam produkt.

  Nie wiem czy to kwestia pandemii, czy Marcina Najmana, ale mam wrażenie że zacznie się epoka przejeżdżania na słabych/emeryckich rozpiskach w PPV.

 10. Wydaje mi się, że po pewnej konsumenckiej hossie (bo i ja, i moi znajomi kupowaliśmy prawie wszystkie PPV na polskie gale), zaczynamy trochę realniej patrzeć na sprzedawany nam produkt.

  Nie wiem czy to kwestia pandemii, czy Marcina Najmana, ale mam wrażenie że zacznie się epoka przejeżdżania na słabych/emeryckich rozpiskach w PPV.

  Najbliższa gala Polsat boxing, całkowicie odmiennie się prezentuje niż Twoja przepowiednia

 11. Nie będę kłamał, 20 lat temu Gołota to był ktoś. Ale jak widzę tych emerytów próbujących zbić kasę na nazwisku to mam zwyczajnie dość. Widzę, że jest kolejny co chce naciągnąć frajerów.

  Jeśli są frajerzy co chcą za to płacić to niby czemu ich nie naciągać?

  :joanawhat:

 12. Wydaje mi się, że po pewnej konsumenckiej hossie (bo i ja, i moi znajomi kupowaliśmy prawie wszystkie PPV na polskie gale), zaczynamy trochę realniej patrzeć na sprzedawany nam produkt.

  Nie wiem czy to kwestia pandemii, czy Marcina Najmana, ale mam wrażenie że zacznie się epoka przejeżdżania na słabych/emeryckich rozpiskach w PPV.

  25 lat temu to było wydarzenie jak Polak walczył w USA o tytuł mistrza świata. Wydarzenie przez duże W. A teraz tylko hodowla rekordu na bumach i jeden złoty strzał przy kasie. Boks stracił ogromnie na znaczeniu i paradoksalnie przyczynił się do tego rozwój MMA jak i również ogólnie lepsza sytuacja ekonomiczna. Kariera w stylu "boks zamiast ulicznego gangu" to już przeżytek. Walki emerytów też się przejedzą jak się ludzie zorientują co to za odgrzewany kotlet trzeciego sortu. Ja się zastanawiam ilu ludzi, którzy oglądali Tyson vs RJJ pamięta jeszcze prime tych gości? Czy ich w ogóle wtedy oglądali, czy to jakaś młodzież omamiona nazwiskami legend?

 13. Jeśli są frajerzy co chcą za to płacić to niby czemu ich nie naciągać?

  :joanawhat:

  I dokładnie o to chodzi. Zawsze znajdzie się frajer co zapłaci.

  To, że ja nie jestem takim frajerem nie ma tu nic do rzeczy. Boks jako sport już dawno spadł do drugiej lub trzeciej ligi światowej.

 14. Tyson vs Golara II

  "UNFINISHED BUSINESS"

  Gołota wyszedł do ubikacji przed trzecią rundą i wrócił po 20 latach.

 15. Po walce Andrew będzie mówił już tylko sylabami

  raczej samymi pauzami między sylabami 😆

  patrząc na tych wszystkich emerytów niepogodzonych z emeryturą szanować wypada GSP za konsekwencję i życzyć podobnej Kabibowi

  tfu na odcinaczy kuponuf :bad:

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.