Jak podała właśnie organizacja ALMMA na swoim profilu na Facebooku, dnia 3 września 2019 roku, zarejestrowany został nowy związek MMA pod nazwą „Polski Związek Mieszanych Sztuk Walki”.  Poniżej notka od prezesa zarządu, Sławomira Cypla:

Z ogromną satysfakcją pragniemy poinformować całe nasze środowisko, iż w dniu 3 września w Sądzie Rejonowym dla Krakowa-Śródmieście został zarejestrowany Polski Związek Mieszanych Sztuk Walki. Jest to wielki krok dla wszystkich osób zajmujących się MMA w naszym kraju. Podstawą są tworzone przez nas wszystkich od lat świetnie funkcjonujące struktury Amatorskiej Ligii MMA. Jest to najstarsza i najdłużej cyklicznie rozgrywana Liga Amatorskiego MMA na świecie.

Amatorska Liga MMA nieprzerwanie działa od 2005, na przestrzeni 14 lat do chwili obecnej zorganizowane zostały 173 edycje, w których łącznie wystartowało 24505 zawodników i zawodniczek. Od września 2012 prowadzony jest ranking zawodników startujących w zawodach ALMMA – na chwilą znajduje się w nim 740 klubów.

Wszystkie walki są nagrywane i zamieszczane na kanale Amatorska Liga MMA na YouTube – znajduje się na nim obecnie 8245 nagrań, posiada 4050 subskrypcji, 3 133 107 wyświetleń. Profil na portalu Facebook ALMMA – Amatorska Liga MMA posiada 20752 fanów.

Po zarejestrowaniu Związku Sportowego wstąpiliśmy w poczet członków międzynarodowej organizacji MMA. Wstąpiliśmy również w poczet członków Polskiego Komitetu Sportów Nieolimpijskich, tym samym stając się 47 federacją dyscyplin sportów nieolimpijskich, która z całą starannością zamierza przestrzegać Światowy Kodeks Antydopingowy (WADA).

Nasza działalność zmierza do dalszego rozwoju sportu amatorskiego MMA w Polsce. Do projektu zapraszamy wszystkie organizacje. Chcemy ten wspaniały sport rozwijać, społeczność edukować i zasłużyć sobie na miano godnego partnera dla włądza światowych i krajowych (rządowych i samorządowych).

46 KOMENTARZE

 1. No, no, ciekawie 😀 Podejrzewam, że koneksji Martina nie przeskoczą, wspieranego przez polsat, ale krwi napsują.

 2. Z tego co wyczytałem, to Polski Związek to nadal nie jest to samo co Polski Związek pod skrzydłami ministerstwa. Więc nadal kwestia regulowania i zajmowania się MMA jest całkowicie otwarta bo to nigdy nie był wyścig a kwestia spełnienia warunków by ubiegać się o dotacje i zajmować się całą profesjonalną dyscypliną. W chwili obecnej zarówno MMA Polska jak i Polski Związek Mieszanych Sztuk Walki mogą regulować zasady działania tylko tych klubów i zawodów, które same do nich dołączą. Poprawcie mnie jak się mylę.

 3. :razz:ociesznymirek:

  Jeszcze nie tak dawno Martin się chwalił, że spotkal się i rozmawiał z Cyplem. Wszystko zmierzało w dobrym kierunku do współpracy, a tu nagle uderzenie z grubej rury. Wydymali kelnera bez mydła.

 4. Jeszcze nie tak dawno Martin się chwalił, że spotkal się i rozmawiał z Cyplem. Wszystko zmierzało w dobrym kierunku do współpracy, a tu nagle uderzenie z grubej rury. Wydymali kelnera bez mydła.

  Nie wydymali, tylko podjęli rękawicę i stanęli do wyścigu o wpięcie się pod ministerstwo sportu. Podejrzewam, że rozmowa była taka z Martinem, że może się pan Sławek jako trener dołączyć pod Martina i prowadzić dalej Almmy dla Martina. Z tego co poznałem pana Sławka i miałem okazję u niego trenować, to było do przewidzenia, że charakter i duma nie pozwolą mu na tego typu układ pójść.

 5. Nie wydymali, tylko podjęli rękawicę i stanęli do wyścigu o wpięcie się pod ministerstwo sportu. Podejrzewam, że rozmowa była taka z Martinem, że może się pan Sławek jako trener dołączyć pod Martina i prowadzić dalej Almmy dla Martina. Z tego co poznałem pana Sławka i miałem okazję u niego trenować, to było do przewidzenia, że charakter i duma nie pozwolą mu na tego typu układ pójść.

  Martin przedstawiał w mediach, że wszystko jest pod kontrolą. W pewnych aspektach mieli po prostu inne zdanie, ale wniosek z tego był taki, że Sławek jest chętny do współpracy i wcześniej czy później się dogadają. Jak widać Cypel od samego początku nie zamierzał się dogadywać i sam ruszył do działania.

 6. Trzeba dać lajka, suba i dzwoneczek. A kelnerom zabrać.

  W dzisiejszych czasach to mocna waluta .

  :razz:ociesznymirek:

 7. chuja bedzie

  jakby to Miras zrobil ten zwiazek to bylby dymy, ale gosc od ALMMY nic nie zdziala

  zrobil 200 gal gdzie trzeba placic, zeby waczyc amatorsko, smiech na sali

 8. chuja bedzie

  jakby to Miras zrobil ten zwiazek to bylby dymy, ale gosc od ALMMY nic nie zdziala

  zrobil 200 gal gdzie trzeba placic, zeby waczyc amatorsko, smiech na sali

  Może Wojtek Gola założy jakieś stowarzyszenie?

 9. Może Wojtek Gola założy jakieś stowarzyszenie?

  bedzie fundacja, zeby amatorzy lub mlote talenty mieli za co walczyc

  i chodzi tu o prawdziwych sportowcow, nie maja walczyc na FAME

 10. chuja bedzie

  jakby to Miras zrobil ten zwiazek to bylby dymy, ale gosc od ALMMY nic nie zdziala

  zrobil 200 gal gdzie trzeba placic, zeby waczyc amatorsko, smiech na sali

  A są jakieś amatorskie zawody sportowe, gdzie nie trzeba płacić by wziąć udział? Trenowałes cokolwiek?

 11. bedzie fundacja, zeby amatorzy lub mlote talenty mieli za co walczyc

  i chodzi tu o prawdziwych sportowcow, nie maja walczyc na FAME

  Znakomita… pralnia pieniędzy :jarolaugh:

  Czy ty przypadkiem nie cytujesz Kawula mówiącego o wprowadzeniu PPV, żeby rozwijać polskie MMA?

 12. bedzie fundacja, zeby amatorzy lub mlote talenty mieli za co walczyc

  i chodzi tu o prawdziwych sportowcow, nie maja walczyc na FAME

  Tylu chetnych pomagać mlodym talentom, ze spracowane Matki Polki nie nadarza rodzic. Lapanki beda na placach miejskich. Znajac standardy w polskim sporcie to i ja sie zalapię z moja czterdziecha.

 13. Z tego co wyczytałem, to Polski Związek to nadal nie jest to samo co Polski Związek pod skrzydłami ministerstwa. Więc nadal kwestia regulowania i zajmowania się MMA jest całkowicie otwarta bo to nigdy nie był wyścig a kwestia spełnienia warunków by ubiegać się o dotacje i zajmować się całą profesjonalną dyscypliną. W chwili obecnej zarówno MMA Polska jak i Polski Związek Mieszanych Sztuk Walki mogą regulować zasady działania tylko tych klubów i zawodów, które same do nich dołączą. Poprawcie mnie jak się mylę.

  Ministerstwo nie musi nawet kiwnąć  palcem, bo IMMAF nie jest członkiem GAISF (Global Association of International Sports Federations) a przynależność do GAISF jest warunkiem koniecznym do uznania jakiegokolwiek związku sportowego przez ministerstwo (w myśl ustawy o sporcie kwalifikowanym). Związki sportów nieolimpijskich są u nas dyskryminowane od dawna, zresztą wystarczy popatrzeć na listę, które "sporty" wchodzą w skład PKSN: fistball, korfball, warcaby, cheerleading, przeciąganie liny etc. Z takimi papierami to się można wybrać na World Games (i to za prywatne pieniądze), a nie starać się o patronat ministerstwa. Żadne dotacje absolutnie nie wchodzą w grę. Dla Ministerstwa Sportu PZMSW to jest ciało obce.

 14. bedzie fundacja, zeby amatorzy lub mlote talenty mieli za co walczyc

  i chodzi tu o prawdziwych sportowcow, nie maja walczyc na FAME

  Fundacja Boxdela… ciekawe czy ci sportowcy też będą czekać miesiącami na przelewy jak pewna dziewczynka i zamiast obiecanego np tysiąca dostaną 100 zlotych bo coś tam.

 15. No i na tym to polega, nie ma monopolu, jest konkurencja. Czy ktoś się orientuje jak to wygląda z kadrą? Bo chyba stowarzyszenie lewiego jest uznawane przez IMMAF, czy PZMSW będzie się starał o dołączenie (nie wiem nie znam się, może tam się nie dołącza)?

 16. Kolejne STOWARZYSZENIE które ma w nazwie ZWIĄZEK. Może tyle samo co reszta.

  Chmura wrzucił że forma prawna to związek sportowy.

 17. Chmura wrzucił że forma prawna to związek sportowy.

  "Jedynym przepisem ustawy o sporcie dotyczącym związków sportowych (bez statusu polskiego związku sportowego) jest art. 6, który stanowi, że co najmniej trzy kluby sportowe mogą tworzyć związki sportowe (ust. 1). W ustawie znajduje się również odniesienie do ustawy – Prawo o stowarzyszeniach, w oparciu o które funkcjonują związki sportowe. W akcie tym nie zawarto jednakże żadnych przepisów obejmujących praktyczne aspekty rejestracji omawianych organizacji sportowych.(…)

 18. "Jedynym przepisem ustawy o sporcie dotyczącym związków sportowych (bez statusu polskiego związku sportowego) jest art. 6, który stanowi, że co najmniej trzy kluby sportowe mogą tworzyć związki sportowe (ust. 1). W ustawie znajduje się również odniesienie do ustawy – Prawo o stowarzyszeniach, w oparciu o które funkcjonują związki sportowe. W akcie tym nie zawarto jednakże żadnych przepisów obejmujących praktyczne aspekty rejestracji omawianych organizacji sportowych.(…)

  No i co? Dalej mają inną formę prawną niż twór Martina. To, że nie są oficlajnym związkiem ministerstwa to każdy wie.

 19. No i na tym to polega, nie ma monopolu, jest konkurencja. Czy ktoś się orientuje jak to wygląda z kadrą? Bo chyba stowarzyszenie lewiego jest uznawane przez IMMAF, czy PZMSW będzie się starał o dołączenie (nie wiem nie znam się, może tam się nie dołącza)?

  Z tego co wiem to w IMMAF nie może być dwóch członków z tego samego kraju. IMMAF musiałoby więc MMA Polska zawiesić i na ich miejsce wrzucić PZMSW. Kadra Polski amatorów na Mistrzostwa Świata nadal więc pozostaje w obowiązkach stowarzyszenia Martina.

 20. które "sporty" wchodzą w skład PKSN: fistball, korfball, warcaby, cheerleading,

  Przeczytałem

  BDSM: fisting

  i sprawdziłem, czy na dobrym forum jestem :jjsmile::gabi_much_love:

 21. Widać, że mma nie zostanie oszczędzone to co było doświadczeniem innych dyscyplin (np. karate), czyli wojenka o przejęcie kontroli. Niby każdemu zależy na rozwoju ulubionego sportu, ale doprowadzenie do kompromisu, dla jego dobra, jest poza ich możliwościami. A wszystko przez ambicje i ego dwóch osób… Polska w pigułce.

 22. Widać, że mma nie zostanie oszczędzone to co było doświadczeniem innych dyscyplin (np. karate), czyli wojenka o przejęcie kontroli. Niby każdemu zależy na rozwoju ulubionego sportu, ale doprowadzenie do kompromisu, dla jego dobra, jest poza ich możliwościami. A wszystko przez ambicje i ego dwóch osób… Polska w pigułce.

  Polska w pigułce? Wszędzie, gdzie władza i kasa ludzie się dzielą i nie ważne czy to będzie USA czy Niemcy. Nie trawie takiego pierdolenia, jeden cep powtarza i dalej następny. Wstydzisz się tej Polski to wyjedź o ile już tego nie zrobiłeś…

 23. Polska w pigułce? Wszędzie, gdzie władza i kasa ludzie się dzielą i nie ważne czy to będzie USA czy Niemcy. Nie trawie takiego pierdolenia, jeden cep powtarza i dalej następny. Wstydzisz się tej Polski to wyjedź o ile już tego nie zrobiłeś…

  Nie trawię takiego pierdolenia.

 24. Przeca zapasy to u nas kompletna nisza. Czytałem parę tygodni temu wywiad ze Supronem gdzie mówił, że tam żadnych przekrętów nie ma bo nie ma nawet co ukraść 😆 Zaraz wyciągną kwity jak Kołecki był prezesem związku ciężarów? :crazy: Mafia z socjal mediów to se może poskakać. Zresztą Bańka od 1 stycznia idzie na szefa WADA to już mu wszystko wisi.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.