Aljamain Sterling jest przekonany, że to właśnie on zawalczy o pas mistrzowski kategorii koguciej UFC jeśli Henry Cejudo rzeczywiście przeszedł na sportową emeryturę. Przypomnijmy – „Triple C” po wygranej na UFC 249 z Dominickiem Cruzem zaskoczył wszystkich w wywiadzie z Joe Roganem wyznając, że nie będzie już występował w klatce MMA. Od tamtej pory pojawiło się sporo dywagacji na temat przyszłości Cejudo. Fani zastanawiają się czy rzeczywiście zakończył on swoją przygodę z MMA czy też chce wynegocjować od UFC więcej pieniędzy. Sterling wierzy, że to on zawalczy o zwakowany pas mistrzowski z Petrem Yanem o czym wypowiedział się w rozmowie z MMA Fighting.

Mogę powiedzieć tylko tyle, że UFC zamierza raz jeszcze porozmawiać z Cejudo i upewnić się, że przechodzi na sportową emeryturę. Wtedy pójdziemy dalej. Nie wiem co się stanie z Petrem Yanem, bo chyba jest teraz w Tajlandii. Nie mam pojęcia jak wygląda jego sytuacja dotycząca wizy.

Dana przyznał, że już niedługo chce mieć nowego mistrza. Walka mogłaby odbyć się na UFC 250, może UFC 251. Nie wiemy tego. Wszystko zależy od zniesienia obostrzeń i ponownego otwarcia gospodarki. UFC będzie mogło wtedy lepiej ocenić sytuację i podjąć decyzję.

Na ten moment czuję, że mam duże szanse na taką walkę. Wrzucam sporo treści dotyczącej mojej ostatniej walki i pokazuję dlaczego to ja powinienem być pretendentem. Jestem numerem 2 w dywizji, moja robota mówi sama za siebie.

Petr Yan jest teraz popularny, bo ma za sobą cały kraj – Rosję. Kiedy patrzę na USA to myślę, że to trochę dziwne, bo mamy naprawdę wiele dyscyplin sportowych i ciężko jest zdobyć sobie kibiców z całego kraju.

Sterling vs. Sandhagen?

W ostatnim czasie pojawiały się informacje na temat innego pojedynku z udziałem Sterlinga. Ten miałby zmierzyć się z Corym Sandhagenem na UFC 250. Zawodnik odniósł się także do tych informacji.

Na ten moment jestem pewien na 7.5, może 8 w skali od 1-10, że dostanę walkę o pas mistrzowski. Jeśli nie, zawalczę z Corym Sandhagenem, pobiję go, skończę przed czasem i już nie będą mogli odebrać mi pojedynku o tytuł. Cory wygrał z Assuncao, Johnem Linekerem i myślę, że ma lepszych rywali na swoim koncie niż Yan.

Nadal jestem skupiony na Sandhagenie. Często analizuję jego walki. Jeśli będziemy musieli wprowadzić drobne poprawki i zawalczyć z Petrem Yanem – zobaczymy co się stanie. Mam nadzieję, że będzie mógł dostać się do USA i zawalczymy. Jeśli nie, poczekamy i zobaczymy jakie będą ruchy UFC.

Zobacz także: „Myślę, że to naprawdę koniec” – trener Cejudo o przyszłości podopiecznego

Zobacz także: Ali Abdelaziz o przyszłości „Triple C”

3 KOMENTARZE

  1. To chyba nie teraz jeszcze, bo Yan nie ma jak się dostać do Ameryki.

    Czyli walka z Corym bo Ariel tez informowal ze jest juz blisko do podpisow.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.