Ali Abdelaziz wierzy w wyjątkowość Khabiba Nurmagomedova. Menadżer takich zawodników jak Anthony Johnson czy Justin Gaethje, na specjalnej konferencji prasowej wypowiedział się na temat priorytetów zawodników MMA oraz potwierdził, że Rosjanin ma często inne priorytety niż pozostali mistrzowie.

Mistrzowie powinni skupić się na wypłatach. Jest jednak jeden wyjątek. Myślę, że każdy powinien dążyć do porządnych zarobków. Khabibowi nie chodzi jednak o pieniądze. Jest nieco inny. Myślę, że każdy powinien bić się za duże pieniądze. Po to tu jesteśmy. Khabib ma jednak inne podejście.

Kiedy odejdzie z MMA, wszyscy będziemy za nim tęsknić. Za tym jakie miał podejście do tego sportu, jak zachowywał się jako mistrz. Myślę, że Khabib mógłby bić się jeszcze przez 5 lat, ale jeśli przejdzie jutro na emeryturę to ja będę szczęśliwy. Jeśli ostatnią walkę miałby jutro to byłbym naprawdę zadowolony. Chcę żeby robił tak jak uważa.

Nurmagomedov w wielu wywiadach powtarzał, że walczy przede wszystkim, aby udowadniać swój poziom sportowy. Zapytany o potencjalne ogromne zarobki za rewanż z McGregorem, Khabib nie ukrywał, że nie jest to dla niego priorytet:

Na cóż mi takie pieniądze? Jest tyle innych organizacji, np. zajmujących się piłką nożną dla niewidomych. Jest sambo, są inne sporty. Jak UFC nie wie co zrobić z takimi pieniędzmi, niech da je im. Dawanie mi 100 milionów za to, żebym znowu pobił tego idiotę? To nieracjonalne.

W kolejnej walce Rosjanin zmierzy się z Tonym Fergusonem. Dla Khabiba (28-0 MMA) będzie to trzecia obrona tytułu mistrzowskiego kategorii lekkiej UFC. W ostatniej walce pokonał Dustina Poiriera na gali w Abu Dhabi. Na swoim koncie ma wygrane również z Edsonem Barbozą czy Conorem McGregorem. Rosjanin przez wielu specjalistów uznawany jest za najlepszego zawodnika bez podziału na kategorie wagowe.

Ferguson (25-3 MMA) w ostatnich pojedynkach zwyciężał z m.in. Donaldem Cerrone czy Anthonym Pettisem. „El Cucuy” nie przegrał w oktagonie od maja 2012 roku. Trenowany przez m.in. Eddiego Bravo zawodnik aż 20 z 25 wygranych w karierze zdobywał przed czasem.

16 KOMENTARZE

 1. Nie jest inny. Chyba że chodzi o wchodzenie do wanny to ok.

  Trochę jest. To kwestia pochodzenia i wychowania.

 2. Dzień dobry.

  Pan Ali mój ulubiony menager. W przeciwieństwie do innych ja nie uważam, że to bandyta, oszust, terrorysta, cham, prostak i cwaniak.

  Kiedy odejdzie z MMA, wszyscy będziemy za nim tęsknić.

  Tak nie powiedział chyba nikt nigdy.

  Myślę, że Khabib mógłby bić się jeszcze przez 5 lat,

  To zależy od decyzji Pana Taty. Pan Khabib niewiele ma w tej kwestii do dodania.

  Pozdrawiam.

 3. No zajebiście zachowuje się jako mistrz, a najlepiej to po walce z rudym, po prostu wzór do naśladowania, będziemy tęsknili

 4. Trochę jest. To kwestia pochodzenia i wychowania.

  Pod pewnym względem tak, ale szczerze każdy powinien dostawać takie pieniądze na jakie zasługuje to ich praca wiec każdemu na tym zależy to normalne. Pomimo że nie lubie to szanuje ze podejście że bierze każdego pretendenta nie jak np Cejudo.

 5. Co by nie mówić o Alim, to jako menedżer jest najlepszy. Mimo wszystko mógłby mieć pod skrzydłami jakiegoś Polaka

 6. Co by nie mówić o Alim, to jako menedżer jest najlepszy. Mimo wszystko mógłby mieć pod skrzydłami jakiegoś Polaka

  Lepiej żeby poszedł do więzienia. Takie osobniki nie moga chodzić po tym świecie. Bo jeszcze jakiś budynek wysadzi..

 7. ali zawsze na propsie:cmgkeepgoing:

  To stary kondoniarz i lubisz go tylko z tego wzgledu ze cisnie po Krulu. Inaczej mialbys tez go w dupie. Ale pewnie trollujesz tak wiec nie ma tematu:lol:

 8. To stary kondoniarz i lubisz go tylko z tego wzgledu ze cisnie po Krulu. Inaczej mialbys tez go w dupie. Ale pewnie trollujesz tak wiec nie ma tematu:lol:

   nigdy nie widzialem zeby cisnal po bonesie:lol:

 9. Nurma jest dobrym chłopakiem, prawie Polakiem bo niedaleko ten Dagestan. Gdyby był katolikiem to by był lubiany tutaj. Ale nie przyjęli awarzy  chrztu. My niestety przyjęliśmy. Wyrzekając się tym samym naszych korzeni i co za tym idzie wartości oraz  filozofii życia naszych przodków A teraz mamy wonty jako naród do muzułmanów kiedy sami jesteśmy tępym i zindoktrynowanymi  katolami którzy pozwalają soba manipulować poprzez  polaryzacje.

 10. Nurma jest dobrym chłopakiem, prawie Polakiem bo niedaleko ten Dagestan. Gdyby był katolikiem to by był lubiany tutaj. Ale nie przyjęli awarzy  chrztu. My niestety przyjęliśmy. Wyrzekając się tym samym naszych korzeni i co za tym idzie wartości oraz  filozofii życia naszych przodków A teraz mamy wonty jako naród do muzułmanów kiedy sami jesteśmy tępym i zindoktrynowanymi  katolami którzy pozwalają soba manipulować poprzez  polaryzacje.

  No tak awarowie od "zawsze" byli muzułmanami. A ci pierwsi z nich co go przyjęli zrobili to na pewno dobrowolnie i chętnie.

  :najmancoty:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.