Max Holloway może dostać trzecią szansę pokonania Alexandra Volkanovskiego w oktagonie UFC. „Blessed” nie tak dawno znowu zmierzył się z aktualnym mistrzem, aby spróbować odzyskać tytuł mistrzowski kategorii piórkowej. Drugi raz Holloway został pokonany przez Volkanovskiego, ale tym razem nie obyło się bez kontrowersji – wielu specjalistów punktowało pojedynek na korzyść byłego mistrza. Dana White zapytany o plany na dywizję do 66 kilogramów stwierdził, że nie wyklucza trzeciego starcia obu zawodników.

Wygląda to tak. Calvin Kattar właśnie walczył. Yair Rodriguez ma zaplanowaną walkę. „Korean Zombie” też ma zaplanowany pojedynek. Ortega i Zabit – ci goście zawalczą w najbliższym czasie. Zobaczymy jak to wszystko się ułoży. Ciężko jest powiedzieć, że nie możemy dać Holloway’owi trzeciej szansy. Myślę, że fani i media się z tym zgodzą. Nie wiem jednak tego jeszcze na pewno.

Jestem pewny, że Volkanovskiemu się to nie spodoba. On powtarza, że pokonał tego gościa dwa razy. Jeśli jesteś Volkanovskim to jasno dajesz znać: „Media nie są sędziami. Dana White też nie jest sędzią. Nikt z tych ludzi nie punktuje pojedynków. Ci, którzy są od tego orzekli, że wygrałem dwa razy.”

Rozumiem postawę Volkanovskiego. Na jego miejscu pewnie każdy chciałby walki z innym zawodnikiem. Nie wiem. Nie rozmawiałem jeszcze z Volkanovskim. Na pewno muszę to zrobić. Zobaczymy co z tego wyjdzie.

Pierwszy pojedynek Hollowaya z Volkanovskim też zakończył się decyzją sędziowską, lecz wtedy większość specjalistów zgadzało się z arbitrami. Aktualny mistrz w wielu wywiadach twierdził, że chciałby teraz zmierzyć się z nowym pretendentem w kategorii piórkowej, czyli m.in. „Korean Zombie”.

9 KOMENTARZE

  1. No w sumie jak na razie Jung nie może wyjechać na walkę z Ortegą, a Zabit lub Yair nie zawalczą w takim szybkim czasie bo się boją 5 rundówek, potrzebują dużo czasu więc jeśli Volkanovski chce w tym roku lub koło stycznia-lutego to walka z Maxem w sam raz.

  2. Bez sensu trzecie starcie teraz. Max jest medialny był dobrym mistrzem, ale myślę że do trylogii by potrzebował dwóch zwycięstw, np z Kattarem który mógłby być niewygodny dla Maxa że względu na podobne warunki jak Blessed i zdecydowanie lepszy boks i mocniejszy niż Alex. Chciałbym to zobaczyć, bo innych opcji nie mają dostępnych na ten moment.

    Czy była kiedyś w UFC sytuacja w której zawodnicy walczyli 3 razy z rzędu?

    Stipe lada moment będzie.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.