Już 11 września na gali Armia Fight Night 8 zobaczymy pojedynek o szablę w kategorii piórkowej. Adrian Kępa (MMA 7-4-0, #11 w Rankingu PL) skrzyżuje rękawice z Patrykiem Kaczmarczykiem (MMA 4-0-0, #7 w Rankingu PL).

Kępa zawodową karierę rozpoczął w październiku 2013 roku. Na gali Battle of Champions przegrał wtedy w pierwszej rundzie z Sylwestrem Borysem. Kolejny pojedynek stoczył dopiero niecałe trzy lata później – na Slava Republic 1 decyzją sędziów przegrał z Bartoszem Klassem.

W kolejnych latach Adrian Kępa odniósł siedem zawodowych zwycięstw i dwie przegrane. Pokonywał przed czasem Girikhana Khamurzaeva, Mikhayla Lakustę, Kamila Płocha, Grzegorza Stelmasiewicz i Filipa Lamparskiego, decyzjami sędziów pokonal Sławomira Kołtunowicza i Giorgiego Esiavę. Przegrał natomiast przez poddanie z Mansurem Abdurzakovem i Damianem Zorczykowskim.

Niepokonany zawodnik pierwszą walkę w zawodowym MMA stoczył w czerwcu 2019 roku. Na Armia Fight Night 6 wypunktował wtedy Daniela Matuszka. Kolejne dwie walki w klatce również kończyły sie na punkty. Zawodnik z Radomia pokonał Karola Kutylę i Krystiana Krawczyka.

Ostatni raz do klatki Kaczmarczyk wszedł w czerwcu na gali Babilon MMA 14. Już w pierwszej rundzie posłał na deski Huberta Sulewskiego, zdobywając tym samym pierwszą wygraną przed czasem w karierze.

W ostatnich tygodniach pomiędzy zawodnikami dochodziło do wymian słownych za pośrednictwem portali społecznościowych. Kępa wielokrotnie wyrażał niezadowolenie z aktualnego miejsca w Rankingu PL i wskazywał, że Kaczmarczyk nie zasługuje na wyższą od niego pozycję. Zawodnicy już we wrześniu będą mieli możliwość zweryfikowania swoich umiejętności i przekonania się, który z nich jest lepszym piórkowym w Polsce.

6 KOMENTARZE

  1. No i ogień. Jedyna opcja, żeby wyjaśnić, który z nich jest lepszy. A w ostatnich tygodniach Kępa wielokrotnie zarzucał, że wyższa pozycja w rankingu Kaczmarczyka spowodowana jest lepszym trashtalkiem, a nie umiejętnościami sportowymi. 11 września, czekam.

  2. Pojedynek na szable to by było coś

    Pod warunkiem,że na koniec zwycięzca "kozikiem" podcina gardło drugiemu

  3. Kiedyś czapka śliwek później komplet opon a teraz szabla. I kto powie że chłopaki nie zarabiają lepiej dzięki freakom?

    :frankapprove:

  4. Czyżby kawa została nie zaparzona ? :roberteyeblinking: a może Kaczmarczyk chciał za dużo cukru ?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.